Jump to content

Navteq VDO Dayton / BMW Europa 2011 / 2012


Recommended Posts

  • 1 month later...

Salutari,

 

Imi poate spune si mie ce trebuie sa contina CD-ul care are si Romania. Tin sa mentionez ca l-am facut in urmatoarele moduri: Clip_eeu (cu label NAV_DB si doar ce era in clip_eeu)= nu merge pe MK4, si l-am mai facut si cu tot ce contine clip_eeu plus TPD + Voice= tot nu merge.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut Marlboro0,

 

Am si eu un bmw e90 fabricatie 2005 cu navigatie professional.

Ai cumva un dvd actualizat cu hartile pt Romania(ceva gen 2011 sau 2012)?

Eu am acum dvd-ul din 2010 si la asta nu imi apar multe sate, comune...as fi interesat de un dvd mai nou la care sa imi apara.

Merci!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
pentru "marlboro",am un E46 320d din 2004,MK4,cu navigatie mare,ma intereseaza ultima versiune de soft pentru navigatie si ultima harta aparuta compatibila cu ce am eu MK4,daca se poate si niste poze sa vedem cum arata versiunea ta,rog un nr de telefon pentru ca nu am acces prea des la net.multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Nu va mai bateti capul ca e de tot rasul navigatia de la BMW . Am Premium 2013 si ce folos ? Hartile sunt varza . Te trezesti in Turcia ca nu exista soseaua cu 6 benzi pe care circuli . Telefonul si batranul PDA din 2006 cu Igo pe el isi face treaba muuuuuuuuuult mai bine pe parbriz . Eu nu mai stric bani pe update de acum inainte . Destul am risipit pe optiunea NAVIGATIE PROFESIONALA la achizitionarea autovehicolului . BMW+ NAVTEQ = ZERO/ .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
colegul "marlboro",nu mai are acces la net sau nu mai are timp si pentru noi?am rogat frumos un link cu hartile ptr europa de est si pentru update la soft ptr navigatie,daca nu se mai poate cu linkul,poate trimiti un dvd gata scris de tine cu harta si unul cu update la program---contra cost ,desigur---ca omul nu munceste gratis ,se intelege...sunt dispus sa platesc pentru dvd-uri...dupa cum am mentionat in alt post am MK4 ,320 din 2004 cu ecran mare si dvd in portbagaj...multumesc anticipat si astept un raspuns.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

La un Search pe forum nu am gasit informatiile necesare.Masina, e46 320d din 2004, are navigatie Dayton Pc5400 si vreau sa intreb daca a reusit cineva sa lege la navigatie rear view camera sau sa se conecteze cu un hard extern(stick,telefon,ipod) la modul entertainement-audio/video.Am luat manualul de pe net,m-am uitat pe la fire,mufe si nu am reusit sa gasesc o cale de a conecta rear view camera sau telefon,ipod.Am incercat cu cd si dvd scrise cu hartile gasite pe internet, dar nu unitatea dvd nu le 'vede', vede doar cd-ul cu care a venit navigatia pentru tara respectiva.

Pentru ca deocamdata nu imi este de folos sistemul de navigatie propriu zisa, as vrea sa beneficiez de celelalte functii care le aceasta navigatie respectiv camera pentru mers inapoi si modul entertain.Poate da cineva detalii despre aceste functii, activare, fire, o schema electrica?

Edited by v@sy
Link to comment
Share on other sites

am eu schema :) treci pe la mn cu un vin si vedem si restul :) dar daca se ofera cineva cu indicatii pt a face ceva cu aceste vdo dayton My link

La un Search pe forum nu am gasit informatiile necesare.Masina, e46 320d din 2004, are navigatie Dayton Pc5400 si vreau sa intreb daca a reusit cineva sa lege la navigatie rear view camera sau sa se conecteze cu un hard extern(stick,telefon,ipod) la modul entertainement-audio/video.Am luat manualul de pe net,m-am uitat pe la fire,mufe si nu am reusit sa gasesc o cale de a conecta rear view camera sau telefon,ipod.Am incercat cu cd si dvd scrise cu hartile gasite pe internet, dar nu unitatea dvd nu le 'vede', vede doar cd-ul cu care a venit navigatia pentru tara respectiva.

Pentru ca deocamdata nu imi este de folos sistemul de navigatie propriu zisa, as vrea sa beneficiez de celelalte functii care le aceasta navigatie respectiv camera pentru mers inapoi si modul entertain.Poate da cineva detalii despre aceste functii, activare, fire, o schema electrica?

Edited by cezar20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Poate citesti si regulamentul. Mai ales punctul 1. :thumbsup:

 

1. Legile României trebuie respectate. NU se admit nici un fel de discutii despre subiecte care contravin legilor României sau care îndeamna la încalcarea acestor legi. Aceste tipuri de subiecte nu vor fi tolerate si vor fi sterse de pe forum fara preaviz. Suntem un forum public si trebuie sa ne supunem legilor acestei tari!

 

Sa inteleg ca daca spun sa cauti ceva pe un torent e ilegal? :goodjob:

Poate imi dai si mie articolul de lege din Romania care interzice folosirea Internetului ...

Edited by munky
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Din pacate post-ul a fost aruncat la gunoi :cry:

PM daca vreti link pentru nav cd's 2012-2013 (daca nu, va descurcati voi, google is our "friend")

ura!

munky

Salut

Ma intereseaza si pe mine ultima versiune de soft si hartile nav cd's 2012-2013.

 

Multumesc anticipat, o seara buna.

 

SLY.

Link to comment
Share on other sites

A aprut si 2013-2014. Ce navigatie ai?

salut.

Am un VDo dayton ms5000, in olandeza si doar harta benelux-ului din 2012 pe un CD. De aceea as fi vrut sa fac un upgrade la soft, sa schimb limba si sa ma pot bucura de el si la noi in tara.

Mersi anticipat.

 

Bafta.

 

 

SLY.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.