Jump to content

Noua achizitie (update)


Catalin BMW

Recommended Posts

Salut la toti forumistii. Asa cum am spus zilele trecute pe forum,am reusit intr-un final sa-mi schimb masina,si cum n-am mavut timp pana acum sa spun prea multe despre noua achizitie,azi am gasit momentul propice s-o arat la aceasta rubrica.

Ca dotari,e un model Platinum deci are cam tot pe ea si am sa le enumar: geamuri,oglinzi,scaune,volan toate cu actionare electrica,(app,geamurile sunt duble ca grosime),DSC, 8 airbag,trapa,navigatie,magazie CD,comenzi pe volan,telefon,PDC,cutie automata,senzori lumini si ploaie,xenon...si cam atat(cred). Singurele optiuni pe care nu le are,ar fi pachetul pt fumatori(nu am scrumiere in spate,iar in fata in loc de scrumiera se afla un locas pt monede) si scaunele incalzite,in rest eu zic ca e destul de accesoriata pt anii ei. Si acum am sa pun niste poze,insa deocamdata atat am reusit sa fac; voi reveni pe parcurs cu alte poze.

 

Alte poze...

 

 

 

A, si am uitat sa mentionez ca mai are si trapa (tot actionata electric).:D

post-41315-0-91506900-1329064787_thumb.jpg

post-41315-0-11092500-1329064845_thumb.jpg

post-41315-0-43344600-1329064869_thumb.jpg

post-41315-0-62666400-1329065144_thumb.jpg

post-41315-0-50503700-1329065169_thumb.jpg

post-41315-0-98367100-1329065194_thumb.jpg

post-41315-0-59005200-1329065220_thumb.jpg

post-41315-0-69517500-1329065244_thumb.jpg

post-41315-0-70817800-1329065271_thumb.jpg

post-41315-0-54130600-1329065293_thumb.jpg

post-41315-0-12827700-1329065323_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

frumoasa si cu ceva dotari :goodjob:

mereu mi-a placut E39 din seria 5...mai ales facelift

masinile de italia sunt sooper ok in ce priveste carosriile adika nu sunt asa mancate ca cele de germania

am avut si eu un Audi A4 1.8Turbo qoattro din 98 dus din italia si arata ca nou

si tipic italia modelele combi

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

Viper,la pisica plateam in jur de 1800€ pe an,iar la asta nu depasesc 2000€,iar cu cat trece timpul,cu atat incepe sa scada(la fiecare an). Cu automata nu mi-e greu deloc,pt ca nu e prima data cand conduc o automata...e un pic ciudat pt ca nu mai sunt ocupat cu ambreiajul,cu bagatul vitezelor,etc...insa e muuuult mai relaxant.

 

Unvicont,la ce te referi? pozitiile de reglare ale volanului?

Link to comment
Share on other sites

@unvicont,da e manetuta aia langa cea de semnalizare care regleaza volanul si pe adancime si pe inaltime.

@keth,vezi ca se poate ajunge si la sume de 7-8000€uri asigurarea aici pt o amarata de pisicuta sau orice vrei tu. Depinde unde te duci sa ti-o faci si in ce clasa de merit esti... ;)

@dragosel,ms mult pt urari si aprecieri.

Link to comment
Share on other sites

Cataline!

ai facut un pas important,sa o stapanesti sanatos...inainte de toate mergi si vezi daca impozitul este platit(in IT este pericol fara impozit platit) :goodjob:

 

 

Ms mult Kolea,am sa ma interesez pe net cat e de platit sau daca e; oricum din cate stiu,eu fiind noul proprietar al masinii ma intereseaza exact din data in care am devenit proprietar,deci nu am niciun fel de legatura cu faptul ca x-lescu n-a platit impozitul la ea. Binenteles ca am cerut sa se verifice sa nu fie ipotecata sau pusa pe "fermo administrativo". Totul e ok.

Link to comment
Share on other sites

Ms mult Kolea,am sa ma interesez pe net cat e de platit sau daca e; oricum din cate stiu,eu fiind noul proprietar al masinii ma intereseaza exact din data in care am devenit proprietar,deci nu am niciun fel de legatura cu faptul ca x-lescu n-a platit impozitul la ea. Binenteles ca am cerut sa se verifice sa nu fie ipotecata sau pusa pe "fermo administrativo". Totul e ok.

in It nu este ca in Ro,in cazul in care fostul proprietar are platit impozitul anticipat,tu poti sa mergi pana la data in care-i expira chitanta. trebuie sa verifici in ce situatie este acel "Bollo",eu asa am facut ca sa stau fara grija.

Am platit impozitul saptamana trecuta 476 de euro la motor de 3.0 cu 190kw(m-am incadrat la noile calcule fiindca depasesc pragul de 185kw),tu il vei plati mai putin :thumbsup:

 

este mai ieftin ca in Ro :frantics:

am verificat,se pare ca iti expira in august 2012

Edited by kolea
Link to comment
Share on other sites

Foarte bine arata, s-o stapanesti sanatos.

Ai vrut tu break, sau asa s-a nimerit?

Despre consum ce poti sa ne spui?

 

 

Ms mult colegu'; faza cu brecul e ca mi-am dorit mult o berlina (pt ca deja am avut pisicuta break,si ma saturasem),insa cu interiorul si optiunile pe care le are pur si simplu nu am gasit o berlina la fel de dotata ca asta,si ca atare m-am orientat spre ea. Erau o gramada de berline f frumoase,insa nu erau atat de dotate ca asta,ba le lipsea navigatia,ba interiorul de piele,etc etc.

Despre consum pt sa zic ca stau destul de binisor insensul ca e apropiat de cel al e36-lui(sa zic ca depaseste cam cu vreo 2l media fata de cealalta),deci nu e de speriat. Ca un ex,dupa aproximativ 400km parcursi pe BC imi afiseaza un consum de 7.8l/100km,real ar fi vreo 9.5-10/100km.

Link to comment
Share on other sites

in It nu este ca in Ro,in cazul in care fostul proprietar are platit impozitul anticipat,tu poti sa mergi pana la data in care-i expira chitanta. trebuie sa verifici in ce situatie este acel "Bollo",eu asa am facut ca sa stau fara grija.

Am platit impozitul saptamana trecuta 476 de euro la motor de 3.0 cu 190kw(m-am incadrat la noile calcule fiindca depasesc pragul de 185kw),tu il vei plati mai putin :thumbsup:

 

este mai ieftin ca in Ro :frantics:

am verificat,se pare ca iti expira in august 2012

 

 

Kolea,imi dai si mie site-ul unde ai verificat? pt ca eu am dat la ACI si nu-mi rezulta nimic,adica nu poate sa-mi calculeze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.