Jump to content

guri aerisire sub scaun - acces


Cristianu

Recommended Posts

Salutare.

Trecand peste ironia faptei, exista vreo posibilitate in cazul in care dau scaunul jos sa am acces la acele guri de aerisire de sub scaunul soferului sa scot un stick de internet de acolo? Sau e mult prea complicat? Stie cineva cum e traseul acelor guri de aerisire?

Prostia e ca daca il declar pierdut astia vor 55 de euro + tva pe el.

Link to comment
Share on other sites

Eu avut un iPhone acolo.

Dai scaunul jos, tapiţeria toată şi găseşti gurile de aerisive. Ca să scoţi din ele ceva va trebui să le tai. E foarte dificil să le dai jos. E o singură piesă care merge de sub scaun până sub bord.

Îţi recomand să le dai 55Euro decât să tai gurile acelea de aerisire. Piesa e cam tot atât.

Dacă nu vibrează sau dacă nu se mişcă îţi recomand să nu faci ’figura’ de mai sus.

Edited by adrianrus
Link to comment
Share on other sites

Salutare.

Trecand peste ironia faptei, exista vreo posibilitate in cazul in care dau scaunul jos sa am acces la acele guri de aerisire de sub scaunul soferului sa scot un stick de internet de acolo? Sau e mult prea complicat? Stie cineva cum e traseul acelor guri de aerisire?

Prostia e ca daca il declar pierdut astia vor 55 de euro + tva pe el.

unde duc gurile de aerisire ? tu zici de alea din spatele scaunului ?

Link to comment
Share on other sites

da vorbesc de gurile de ventilatie de sub scaunul soferului. Problema e ca nici nu se vede, ca sa zic ca il trag afara cu ceva..sau cu vreun aspirator.

Credeam ca daca dau jos scaunul si tapiteria voi avea acces bun acolo, dar daca trebuia taiat.. ce dracu am facut...

Si eu inteligent, dar si astia frate, nu au putut pune un gratar ceva la gurile alea... :angry2:

Edited by Cristianu
Link to comment
Share on other sites

panta nu am..

bagheta telescopica cu magnet, nu il prinde magnetul ca e plastic..

n-as vrea sa il las acolo sa inceapa sa cante, plus ca ma termina nervos, de cate ori imi aduc aminte ca e acolo.

E cumva sinuos acel traseu stie cineva? sau e drept? un link pe realoem ar fi super bun.. Am cautat dar nu am reusit inca sa dau de partea asta de sub scaun.

Link to comment
Share on other sites

panta nu am..

bagheta telescopica cu magnet, nu il prinde magnetul ca e plastic..

n-as vrea sa il las acolo sa inceapa sa cante, plus ca ma termina nervos, de cate ori imi aduc aminte ca e acolo.

E cumva sinuos acel traseu stie cineva? sau e drept? un link pe realoem ar fi super bun.. Am cautat dar nu am reusit inca sa dau de partea asta de sub scaun.

cu un aspirator rezolvi sigur!cu o mica modificare adaugi un tub mai subtire,gen copex..si il trage!

Link to comment
Share on other sites

cu un aspirator rezolvi sigur!cu o mica modificare adaugi un tub mai subtire,gen copex..si il trage!

 

Asta i-am zis si eu. Ar trebui sa mearga daca face, de exemplu, o improvizatie cu o punga si niste scoci lipite pe teava de aspirator si pe gura de ventilatie.

 

@Cristianu, intra pe realoem.com si uita-te ce traseu are conducta, sa nu cumva sa se fi dus stick-ul ala pe undeva departe...

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Asta i-am zis si eu. Ar trebui sa mearga daca face, de exemplu, o improvizatie cu o punga si niste scoci lipite pe teava de aspirator si pe gura de ventilatie.

 

@Cristianu, intra pe realoem.com si uita-te ce traseu are conducta, sa nu cumva sa se fi dus stick-ul ala pe undeva departe...

 

Pai marea problema e ca nu gasesc diagrama cu traseul nenorocitelor de tevi pe realoem !Si mie mi-e ca sa nu se fi dus nu stiu unde si sa dau degeaba jos si scaunul si mocheta!

Daca stie cineva un indiciu pe unde sa le gasesc ar fi foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Am cautat si eu dar nu gasesc.

 

Au mai patit si altii cu E46: http://www. bimm erfest .com/forums/showthread.php?t=441369

Pe pagina 2, la postul 48 zicea cineva ca a reusit sa scoata telefonul afara: http://www. bimm erfest .com/forums/showpost.php?p=5026812&postcount=48

Mai sunt inca 3 pagini dupa asta, asa ca lectura placuta, poate gasesti acolo solutia salvatoare.

 

 

L.E. LOL, vad ca si forumul asta de afara nu e permis aici...am modificat adresa, sa stergi spatiile...

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

da mersi de link dar deja rasfoiam la greu pe bimmer, e46 fanatics si asa mai departe. Ideeea e ca se pare ca nu sunt singurul "destept". Designul in sine e prost.

As vrea sa vad totusi o diagrama ceva, fiindca asta e stick si e mult mai mic ca un telefon. La telefoane/ipoduri cica se opresc pana la urma in a avansa ca se ingusteaza tubul. Dar la mine daca s-a dus la dracu, ce fac? demontez toata masina pana ajung?

Link to comment
Share on other sites

traseul este destul de larg si drept, ceea ce ma face sa cred ca daca pui masina intr-un plan inclinat , stickul vine la baza de jos fara probleme tu putand sa-l scoti fara nici un fel de efort suplimentar

 

p.s. de iesit nu iese singur ! pt ca la gura are un fel de sant si vine doar pana in zona aia,doar cu noroc sare de bordura aia

 

http://i43.tinypic.com/23t40eb.jpg

 

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

@adrianrus, tu ai facut miscarea asta?

Precis ca va vibra pana la urma sau mai stiu eu ce va face si as vrea sa l scot. Daca dau tapiteria jos gasesc imediat traseul sau mai am si altele de demontat?

 

Da, eu am dat jos scaunul, tapiĂžeria, etc. Vei gĂŁsi mult material izolant Âşi poliester :D

Am tĂŁiat (defapt nu eu ci mecanicul) foarte greu una dintre gurile de aerisire ca sĂŁ putem scoate complet camera aceea de plastic.

 

Nu vei reuºi cu frânã sau alte miºcãri pentru cã În interiorul acelei piese distanÞele sunt diferite ºi cu siguranÞã stick-ul s-a blocat deja pe acolo.

CirculĂŁ cu maÂşina, vezi dacĂŁ se aude zgomot.

 

Din experienÞã, te sfãtuiesc sã-l laºi acolo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.