Jump to content

Debitmetru aer Spectro


Recommended Posts

Dupa cum scrie si in titlu, stie cineva ceva de marca asta? Am nevoie (disperata) de un debitmetru de aer (am cumparat 2 bucati SH, si ambele erau stricate) nou, am gasit modelul de care am nevoie pe okazii, dar marca nu imi spune nimic. Vanzatorul spune ca sunt noi si da garantie 6 luni. Pretul este foarte bun...360 ron, fata de unul de "marca" la 800 - 900 RON. Idei, sfaturi?

 

Multumesc.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din pacate MM nu produce pentru modelul tau debitmetru.Singurul producator la un pret modic in care iti poti pune ,,speranta'' este TOPRAN.

Uite lista cu toti producatorii.

http://www.niparts.com/s_14F5AD/13621730033.html

 

Ok, mersi mult de informatie. De unde se poate cumpara? Doar de pe site-ul respectiv? Ca imi cere sa-mi fac cont, nu-mi arata pretul.

Link to comment
Share on other sites

pai si cele de original sunt facute de cineva (bosch,pierburg..etc)nu sunt facute de Bmw.Oricum sa dai 2500 lei pe un debitmetru de original imi pare foarte mare aroganta avand in vedere ca e piesa pentru o masina din 1995.maine cand ajung la munca o sa caut si eu pretul de original....ca sunt tare curios.
Link to comment
Share on other sites

pai si cele de original sunt facute de cineva (bosch,pierburg..etc)nu sunt facute de Bmw.Oricum sa dai 2500 lei pe un debitmetru de original imi pare foarte mare aroganta avand in vedere ca e piesa pentru o masina din 1995.maine cand ajung la munca o sa caut si eu pretul de original....ca sunt tare curios.

Original ai convingerea ca masina va functiona asa cum trebuie. Eu de cate ori am montat alta marca de debitmetru pe diesel masina nu mai mergea ca si cu debitmetrul original.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

doar bosch poti sa incerci daca gasesti separat , in rest arunci banii , asta e situatia cu debitmetrele . Am avut si eu problema asta la un benzinar , testasem pierburg o porcarie dar am returnat , tot la senzor Bosch am ajuns

 

 

bosch nu face toate debitmetrele

sunt modele unde originalul este SIEMENS VDO ( CONTINENTAL se cheama mai nou )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca am identificat corect codul,un debitmetru pe original costa peste 2600 lei.

 

Pe Unixauto am gasit de la 800 pana 3200 de lei. Mai erau unele la 2400 si 2600 de lei, cu discount de 50%, deci undeva pe la 1200-1300 de ron. Oricum mi se pare mult. In fine...daca nu este alta solutie, probabil voi lua unul nou la 800. Cum se poate verifica daca un debitmetru este bun? Doar cu tester?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.