Jump to content

Dezmembrez BMW E34 525i


Recommended Posts

Buna , avand in vedere ca am schimbat masina , dezmembrez vechiul E34 525i 192cp .Momentan masina este intreaga ( mai putin radio-CD care era aftermarket).Am incercat sa o readuc la viata dar am abandonat proiectul ... Am apucat sa-i schimb bratele pe fata , capetele de bara , discuri+placute pe spate . Am avut desfacut motorul pentru a schimba simeringurile de la supape , curatat injectoare , schimbat microfiltre injectoare ,O-ringuri si "pintle-cap" , am schimbat termostatul si pompa de apa plus alte lucrari. M-am oprit cand am dat de probleme la caroserie respectiv zone cu rugina in stare destul de avansata. Sincer nu am nicio idee referitor la preturi asa ca sunt deschis oricarei oferte... Masina este la parinti langa Arad , pot trimite piesele prin posta/curier iar pentru doritorii din HD , AB , CJ ne putem intalni personal pentru livrare avand in vedere ca fac naveta intre Cimpia Turzii si Arad. Poze voi incerca sa pun zilele urmatoare , momentan fiind la Cimpia Turzii la seviciu.

Niste preturi informative :

- interior piele neagra , cu probleme la scaunul soferului 300 ron neg

- motor M50B25TU+cablaj+ECU 200 e

- ceasuri bord 100 ron

- geamuri usi 200 ron toate 4

- 5 jante aliaj style 2 parca ( http://www.bmwstylewheels.com/bmw/2 )200 ron

Edited by Lancer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Faptul ca nici acum nu ai inteles ma amuza si mai mult :))) Nu ai descoperit apa calda si sapunul, normal ca exista absolut orice piesa, oricine stie asta si in mod sigur si initiatorul topicului. Te-ai gandit ca pe langa motivul (absolut stupid :laugh: :laugh: ) pe care l-ai mentionat, poate omul are alte planuri,idei,concepte etc?

 

Lancer: Am un prieten care vrea motorul. Lasa te rog un numar de telefon (daca nu vrei aici macar pe pm te rog).

Link to comment
Share on other sites

il incurajezi tu sa-l dezmembreze, ca ai un prieten care are nevoie...

cand am fost la tine in curte in Berceni si am luat o piesa de bmw, mi-ai lasat impresia unui baiat ok. vad ca esti obraznic.

poate mai vin odata si-ti arat si putul gandirii, trahanache.

Link to comment
Share on other sites

Lucian, nu cred ca Maniacu i-a spus ce sa faca cu banii. In general e bine sa respecti deciziile oamenilor.

 

Ca sa nu mai spun ca si tu mi-ai dat impresia unui baiat inteligent cand ai venit sa vezi si sa probezi masina pe care o pusesem la vanzare. Pareai incantat, insa cand ai ajuns acasa, ai comparat-o cu o cazatura jegoasa de E39 TDS, ca e mai scumpa decat aia. Daca imi ziceai asta in fata, nu mai stateam la discutii si nici proba de drum nu mai faceai.

Link to comment
Share on other sites

Daca imi ziceai asta in fata, nu mai stateam la discutii si nici proba de drum nu mai faceai.

Stai linistit Mihai ca si eu am patit la fel. Nu asta e important oricum.

 

 

Lucian: Daca tii minte curtea te astept sa-mi bagi mintile in cap, nu ma deraneaza. Dar singurul obraznic de aici esti tu. Eu nu il incurajez si in nici un caz nu ii spun ce sa faca ( adica ce faci tu) cu propiul lui bun. Dar daca a luat decizia asta incerc sa il AJUT cum pot. Iar tu de la mine nu ai luat niciodata nimic, vezi ca ma confunzi ;)

 

 

 

Propun sa incetam off topicul si sa lasam initiatorul sa isi vada de treburi linistit.

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

Lucian, nu cred ca Maniacu i-a spus ce sa faca cu banii. In general e bine sa respecti deciziile oamenilor.

 

Ca sa nu mai spun ca si tu mi-ai dat impresia unui baiat inteligent cand ai venit sa vezi si sa probezi masina pe care o pusesem la vanzare. Pareai incantat, insa cand ai ajuns acasa, ai comparat-o cu o cazatura jegoasa de E39 TDS, ca e mai scumpa decat aia. Daca imi ziceai asta in fata, nu mai stateam la discutii si nici proba de drum nu mai faceai.

tragi pe nas? ce e39, ce tds?nu am probat nicodata e39 ca nu ma int.prefer cazane pana in 90. sau te-ai bagat si tu in seama sa fii umar la umar cu baiatu?

 

da, e posibil pana la urma sa te fi confundat. baiatul ala care s-a prezentat alex paraea f. decent. in niciun caz arogant ca tine. soseaua oltenitei, langa big, la mom. resp. era un e31 la vanzare/dez.

scuze Lancer pt. ce am facut pe totpicul tau. scuze inca odata

Edited by lucian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.