Jump to content

Capac antifonare motor n47


Recommended Posts

Buna ziua,

1 -Capacul de plastic vibreaza iar zgomotul ii deranjant la relanti. Daca sprijin mana pe el nu se mai aude deloc acea vibratie.

In interior se aude nasol cand motorul ii la regim minim.daca accelerez putin,nu se mai aude!

Am vazut ca are 2 gauri de prindere care s-ar fi largit putin si de aici si acea vibratoe.care ar fi solutia??

2 nu am alimentare la brichetele de la bancheta spate!

Am nevoie de o harta a sigurantelor ca sa o pot schimba!

Va multumesc

 

 

 

 

Trimis de pe iPhone 5 prin Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

1 -Capacul de plastic vibreaza iar zgomotul ii deranjant la relanti. Daca sprijin mana pe el nu se mai aude deloc acea vibratie.

In interior se aude nasol cand motorul ii la regim minim.daca accelerez putin,nu se mai aude!

Am vazut ca are 2 gauri de prindere care s-ar fi largit putin si de aici si acea vibratoe.care ar fi solutia??

2 nu am alimentare la brichetele de la bancheta spate!

Am nevoie de o harta a sigurantelor ca sa o pot schimba!

Va multumesc

 

 

 

 

Trimis de pe iPhone 5 prin Tapatalk

 

 

Asta e cam problema tipica la N47 , si de asemenea mai vibreaza destul de tare la relanti si suportul filtrului de aer . Eu am schimbat la capacul de care spui tu cele doua bucse de cauciuc, dar mare diferenta nu exista , de fapt nici nu cred ca exista vre-o diferenta . Baietii de pe forum care mai au N47 poate iti pot da vre-o solutie proprie pentru rezolvarea problemei ... (in special C_o_s_m_i_n din Zalau)

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Asta e cam problema tipica la N47 , si de asemenea mai vibreaza destul de tare la relanti si suportul filtrului de aer . Eu am schimbat la capacul de care spui tu cele doua bucse de cauciuc, dar mare diferenta nu exista , de fapt nici nu cred ca exista vre-o diferenta . Baietii de pe forum care mai au N47 poate iti pot da vre-o solutie proprie pentru rezolvarea problemei ... (in special C_o_s_m_i_n din Zalau)

Mersi de info

 

 

Trimis de pe iPhone 5 prin Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Eu am schimbat la capacul de care spui tu cele doua bucse de cauciuc, dar mare diferenta nu exista , de fapt nici nu cred ca exista vre-o diferenta .

Pai ai omis celelalte 2 bucse de forma dreptunghiulara dinspre parbriz. Trebuie schimbate si alea ca in timp se largesc. Deci nu doar alea rotunde de pe motor.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am avut problema asta inainte de schimbarea motorului, imi vibra capacul de nu stiam ce e cu el.

 

Nu stiu ce au facut baietii de la service, (capacul de _chiulasa_ l-am luat de pe motorul vechi stricat deci nu se pune problema schimbarii bucsilor etc) dar acuma nu mai vibreaza de loc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.