Jump to content

BMW F10 - Upgrade-uri,retrofituri


Scorpio 82

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salutare, care sunt costurile pentru retrofit de la cluster analog la cel extins 6wa?

 

Depinde la ce pret gasesti bordul 6WA . Se cere cam minim 200 euro pe un bord 6WA iar codarea e vreo 50 euro. Atentie ca sunt diferente la conexiuni intre bordurile de LCI si preLCI. Daca bordul achizitionat are mai multi km decat al tau , trebuie adus la 0km sau km tai , dar asta e inclus in codare de obicei.

Daca cumperi bord "de Anglia" , o sa ai ceasurile principale pt viteza in mile/ora , iar in interior un ceas mai mic in km/h - mai greu de urmarit. De asemenea pilotul automat va arata doar viteza in mile/ora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imi puteti recomanda pe cineva din Bucuresti, de la care sa cumpar si sa montez o camera mansarier? Multumesc !

 

Cei ce lucreazĂŁ pe acolo au și ei bmw-uri și știu cu ce se mĂŁnâncĂŁ.

 

https://www.navigatii-dedicate.ro/?gclid=CjwKCAjwh9_bBRA_EiwApObaOAujgA7bRCelWdEg7LtdD5w5hIfk_Pxzf7hx8LHE2NOtUWDBVRDWVRoCZiQQAvD_BwE

Edited by Bonzai
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ma poate ajuta si pe mine careva cu niste clarificari? as vrea sa pun NBT pe un F10 din 04/2012.(in momentul de fata am navigatia mare CIC) Mai este nevoie de altceva inafara de Unitate, Display si iTouch? Am mai auzit vorbindu-se despre ceva module care ar trebui luate pe langa cele trei, dar nu stiu nici daca este asa si daca e asa, ce mai exact am nevoie, sa stiu ce sa caut.

In plus, daca stiti pe cineva care are si/sau monteaza asa ceva in Timisoara sau inprejurimi ar fi perfect, m-ar scuti de atatea batai de cap :)

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

am montat eu - cam 100e setul de lumini de pe ebay.co.uk sau aliexpress, 100-150 lei montajul (e destul de simplu, doar se desfac fetele de usi).

sunt in 2 culori, culoarea se schimb separat pt fiecare usa, de la un butonas aflat pe manerul usii (se schimba); intensitatea se regleaza din rotita care regleaza si intensitatea pt restul luminilor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Luminile ambientale se pot face sa mearga ca cele originale - adica se schiba culoarea si intensitatea din meniul masinii . Se conecteaza cele trei fire la instalatia originala care are tot trei fire - se renunta la doua mufe .
Link to comment
Share on other sites

as schimba si eu ambientalele, dar sunt atatea la vanzare incat imi pierd rabdarea.

ma puteti ajuta cu ceva link-uri directe de care ati montat voi?

montajul nu cred ca e dificil si acolo am rabdare :)

 

ati pus doar il locul celor de fabrica? am vazut o idee cu banda si in locasul de sus a trimurilor...gen cum e la G30.

sau la trimul de pe bord, din nou ca la G30.

 

orice parere ar fi de ajutor

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

salutare,

Vreau sa fac upgrade la faruri...nu sunt multumit de cum vad noaptea farurile!

F10 2012 535xd

Am bi-xenon adaptive si vreau sa pun LED adaptive...imi puteti recomanda pe cineva care se ocupa cu asa ceva?

Edited by DMVS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.