Jump to content

Bmw F30 Effdyn Edit 320d Havanna Metallic


BOASKA

Recommended Posts

Cum adica? Nu-ti spun fiecare interventie ce a fost daca i intrebi?

 

Nu, sunt enervanti astia... am istoricul cu daune de cand am cumparat masina, certificatul de conf. si cartea service.... mi-au spus ca nu are nimic schimbat la motor

 

Ultima intrare este la 133283km

Link to comment
Share on other sites

ti-am zis...vino la reprezentanta in romania daca acolo nu-ti zice nimic, normal ar trebui sa-ti zica ce sa facut la fiecare interventie, ceea ce nu gasesti pe site.

 

Asta daca o mai tin pana in primavara, ma gandesc sa o vand, oricum masina va fi radiata pentru ca nu vreau sa circul iarna cu ea

Link to comment
Share on other sites

Pai ce are iarna?

In germania e uzual sa nu faci asigurare la masina principala, cea scumpa, si sa umbli pe timpul iernii cu o masina ieftina, echipata de iarna, care hiberneaaza fara asigurare pe durata verii.exceptie cand masia principala a acumulat o vechime si kilometri si ajunge obiect dorit de romani, bulgari, samd, si pleaca la vanzare.

Edited by Eugen B
Link to comment
Share on other sites

Stau la munte, aici ninge zilnic

 

Se da la interval de cateva ore cu solutie ptr dezapezit, e46.le este inflorit peste tot si am mai avut si alte masini, toate au ruginit in draci, da... stiu spune lumea ce domle o spal cu jet si gata, dar sarea si umezeala sarata ramane pe sub masina si in alte parti si ataca puternic fierul in timp....

 

Risc marit de accident

 

Risc marit sa fii accidentat

 

Risc marit sa o gasesti avariata pe marginea strazii fara martori

 

O racai zilnic de gheata, zgarii vopseaua sau rupi vreun plastic

 

Masina este joasa faci bara praf intr-un bolovan de gheata

 

Vine unul sârguincios si da zapada de pe trotuar de pe langa masini si te atinge usor pe la usi.... pe cine dai vina?

 

Nu am full casco

 

Prefer sa o tin in garaj pana in martie.... cam asa sta treaba

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
De unde stii tu ca are 2 reparatii grave? daca te-ai luat dupa orele de acolo.... ti-ai luat tu teapa, iti arat interventie in service care apare in istoric cu 60 ore si la mine s-a facut update la toata masina...plus alte lucruri. Cat despre km da...oricum stai linistit poate a jucat teatru, am mai sunat eu prin tara in care ziceau "mi-a adus un prieten bun masina, nu are km inapoi" si avea vreo 80.000 km inapoi si cand le spuneam ramaneau blocati in genul cum am aflat eu de unde are km, nu mai stiau ce sa zica desi eram sigur ca stiau ca are km dati inapoi
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De unde stii tu ca are 2 reparatii grave? daca te-ai luat dupa orele de acolo.... ti-ai luat tu teapa, iti arat interventie in service care apare in istoric cu 60 ore si la mine s-a facut update la toata masina...plus alte lucruri. Cat despre km da...oricum stai linistit poate a jucat teatru, am mai sunat eu prin tara in care ziceau "mi-a adus un prieten bun masina, nu are km inapoi" si avea vreo 80.000 km inapoi si cand le spuneam ramaneau blocati in genul cum am aflat eu de unde are km, nu mai stiau ce sa zica desi eram sigur ca stiau ca are km dati inapoi

 

Pai da-i tu 17500e pe ea, ca are update-uri de 30 ore, ultimul de 18 ore si 80.000km dati inapoi.....

 

E92.ul este in Regensburg nu in Romania, nu cred ca a stiut, a luat-o pe incredere

Edited by BOASKA
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.