Jump to content

Voi pe care ati alege-o?


Catalin Paraschiv

Recommended Posts

I found this offer at mobile.de:

 

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=247077444&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

 

BMW 528i xDrive, HUD, Vollleder, Keyless, 8 G Autom.

First Registration: 01/2013

Mileage: 99,900 km

Fuel Type: Petrol

 

Price: €24,999

 

Sau

 

 

I found this offer at mobile.de:

 

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=241779344&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

 

BMW 528i xDrive Automatik Leder Navi Xenon

First Registration: 03/2014

Mileage: 58,200 km

Fuel Type: Petrol

 

Price: €24,799

Link to comment
Share on other sites

Voi fi mai specific:

 

Ce ati alege intre un 528 xdrive din 2013, fara facelift, mai multe optiuni vs. un 528 xdrive din 2014, cu facelift, cu mai putine optionale, mai putin rulata, ambele pana in 25.000€?

 

In alt topic spuneai ca astepti deja masina sa vina ca e comandata. Acum ne intrebi pe noi ca sa vezi daca ai facut alegerea buna sau doar te plictisesti teribil si faci un sondaj de opinie? :)))

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

In cazul de fata, ca sa nu intram in polemici, alege masina mai noua si cu km mai putini.

Iti dau un exemplu, tu o rulezi pana la 90.000 de km, adica cat are prima, poate in 2 ani, dupa care o vinzi. Una e sa vinzi o masina care are sub 100k si alta e sa vinzi una care are intre 100k - 200k.

Link to comment
Share on other sites

In cazul de fata, ca sa nu intram in polemici, alege masina mai noua si cu km mai putini.

Iti dau un exemplu, tu o rulezi pana la 90.000 de km, adica cat are prima, poate in 2 ani, dupa care o vinzi. Una e sa vinzi o masina care are sub 100k si alta e sa vinzi una care are intre 100k - 200k.

Afara da,in Romania din pacate mai greu..

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

245 cp pe un motor de pana in 2000 cc. Un motor mai mare inseamna un impozit de 500€ anual in afara faptului ca masina se devalorizeaza cu 1000-2000/an. Am avut un 3000 cc si in momentul in care plateam impozitul in Ianuarie aveam senzatia ca dau foc la acei bani

 

Doar mie imi arata ca masina din primul link nu mai este disponibila?

Masina am cumparat-o astazi si de aceea nu mai este anuntul valabil

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da dar nu am auzit nimic de bine de ele...si oricum in general un motor pe benzina sub 2.5 nu prea sare de 200 000 km in mintile lui indiferent de marca.. nu mi-as lua benzina decat sa fie m sau un v8 in rest...mai bine platesc si 50 mil impozit decat sa iau motor mic pe benzina. E alegerea ta. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! Edited by ALINUL
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

si oricum in general un motor pe benzina sub 2.5 nu prea sare de 200 000 km in mintile lui indiferent de marca..

 

Nota 2 :goodjob: . Mie mi-ar fi rusine sa scriu asemenea aberatii. Sunt o groaza de 1.4/1.6/1.8/2.0 pe piata care au ajuns la +400k km fara segmentare.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo .

A doua iti spuneam eu ca am verificat-o .

 

De ceva timp ma uit si eu ca trebuie sa inlocuiesc masina ......

Am avut 528 i un an de zile dar in urma unui incident nefericit am ramas fara .

 

Daca ai nevoie de informatii de model nu ezita sa ma contactezi .

 

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.