BMWClub: Harta cu pozitia incarcatoarelor - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Harta cu pozitia incarcatoarelor Pentru masini electrice

#1 User is offline   Bala 

• resistance is futile
  • Group: Moderators

Posted 26 January 2018 - 09:00

Exista un site f fain care prezinta harta cu incarcatoare in lume. Ajuta mult la planificarea calatoriilor mai lungi.

https://www.plugshare.com/

Site-ul este la zi si se pot adauga de catre useri noi chargere pe masura ce reteaua creste.

#2 User is offline   MDUF10 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 25 April 2018 - 08:12

Stii cumva daca Renovatio a inceput sa ceara bani si la statiile din Kaufland. Vreau sa decid daca imi achizitionez sau nu cardul...

Mersi!
0

#3 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 25 April 2018 - 08:20

M-am uitat pe site-ul pus de tine Bala , asa din curiozitate ... pe ruta C-ta / Bucuresti nici o statie . Pfu! Nici o benzinarie nu a vrut sa investeasca in chestia asta!
0

#4 User is offline   Bala 

• resistance is futile

Posted 25 April 2018 - 09:12

View PostMDUF10, on 25 April 2018 - 08:12, said:

Stii cumva daca Renovatio a inceput sa ceara bani si la statiile din Kaufland. Vreau sa decid daca imi achizitionez sau nu cardul...

Din ce stiu eu, Kaufland le-a spus sa isi ia jucariile daca cer bani pt incarcarea pe terenul Kaufland. Nu am incercat sa vad daca inca merge.

Chiar, ce card voiai sa-ti faci? Eu am facut cerere acum 2 luni, nu mi-a venit si il cerusem pe cel fara tarif lunar. Le mai trimit un mail acum...

View PostSaylor Man, on 25 April 2018 - 08:20, said:

M-am uitat pe site-ul pus de tine Bala , asa din curiozitate ... pe ruta C-ta / Bucuresti nici o statie . Pfu! Nici o benzinarie nu a vrut sa investeasca in chestia asta!

Mda. Si e plin la mare de ele :pardon:

Am inteles ca cei de la CNAIR sunt praf. Ar putea pune cateva statii chiar ei.

In parcari pe autostrada, cel putin pe Timisoara - Margina sunt cutii si pare a fi tras trifazic in ele. Mai e doar un pas dar nu ai cu cine

This post has been edited by Bala: 25 April 2018 - 09:25

#5 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 25 April 2018 - 09:55

Sunt convins ca mai sunt destule tronsoane de drum "cu interes general" prin tara unde lipsesc statiile astea. Eu m-am uitat la C-ta / Buc , doar asa gandindu-ma ca poate sunt multi tineri ce si-au luat o electrica si ar vrea sa vina pe litoral cu ele. Chiar daca pierd ceva timp printr-o benzinarie / parcare cu incarcat-ul masinii.

View PostBala, on 25 April 2018 - 09:12, said:

In parcari pe autostrada, cel putin pe Timisoara - Margina sunt cutii si pare a fi tras trifazic in ele. Mai e doar un pas dar nu ai cu cine

Ha, se pare ca ai si tu un fix : trifazica aveti? :console:
No offence man! :thumbsup:
0

#6 User is offline   Bala 

• resistance is futile

Posted 25 April 2018 - 10:10

:)

Da. De cand cu masina electrica, vad prize peste tot.

Ieri eram cu juniorul la antrenament la fotbal. In parcare era o cutie mare, ruginita si urata din care iesea o priza trifazica. Pare a fi parte din inatalatia de nocturna de la stadionul Dan Paltinisanu.

Nu aveam incarcatorul cu priza trifazica la mine ca incercam sa vad daca incarca :)

#7 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 26 April 2018 - 18:55

Data viitoare ia-ti o lampa de control cu tine si vezi daca are tensiune. Daca da ...te-ai scos ! Cat astepti copilul...faci plinul !
Ce ziceai ca vezi ...prize...credeam ca nu am citit bine si ma luase palpitatiile! :oops:
1

#8 User is offline   marss 

• Membru

Posted 28 April 2019 - 11:35

am eu card la kaufland , e free . mergi la magazin si ceri cardul,daca l au ti l dau pe loc!
ca si benzinarii sunt rompetrol (statiile noi) care au statii de 50kw,etu prize de 22kw...iar din am citit urmeza Omv sa inroduca si ei statii de 50kw,nu stiu daca este omv pe autostrada spre mare,doar petrom cred!
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro