BMWClub: Harta cu pozitia incarcatoarelor - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Harta cu pozitia incarcatoarelor Pentru masini electrice

#1 User is offline   Bala 

• resistance is futile
  • Group: Moderators

Posted 26 January 2018 - 09:00

Exista un site f fain care prezinta harta cu incarcatoare in lume. Ajuta mult la planificarea calatoriilor mai lungi.

https://www.plugshare.com/

Site-ul este la zi si se pot adauga de catre useri noi chargere pe masura ce reteaua creste.

#2 User is offline   MDUF10 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 25 April 2018 - 08:12

Stii cumva daca Renovatio a inceput sa ceara bani si la statiile din Kaufland. Vreau sa decid daca imi achizitionez sau nu cardul...

Mersi!
0

#3 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 25 April 2018 - 08:20

M-am uitat pe site-ul pus de tine Bala , asa din curiozitate ... pe ruta C-ta / Bucuresti nici o statie . Pfu! Nici o benzinarie nu a vrut sa investeasca in chestia asta!
0

#4 User is offline   Bala 

• resistance is futile

Posted 25 April 2018 - 09:12

View PostMDUF10, on 25 April 2018 - 08:12, said:

Stii cumva daca Renovatio a inceput sa ceara bani si la statiile din Kaufland. Vreau sa decid daca imi achizitionez sau nu cardul...

Din ce stiu eu, Kaufland le-a spus sa isi ia jucariile daca cer bani pt incarcarea pe terenul Kaufland. Nu am incercat sa vad daca inca merge.

Chiar, ce card voiai sa-ti faci? Eu am facut cerere acum 2 luni, nu mi-a venit si il cerusem pe cel fara tarif lunar. Le mai trimit un mail acum...

View PostSaylor Man, on 25 April 2018 - 08:20, said:

M-am uitat pe site-ul pus de tine Bala , asa din curiozitate ... pe ruta C-ta / Bucuresti nici o statie . Pfu! Nici o benzinarie nu a vrut sa investeasca in chestia asta!

Mda. Si e plin la mare de ele :pardon:

Am inteles ca cei de la CNAIR sunt praf. Ar putea pune cateva statii chiar ei.

In parcari pe autostrada, cel putin pe Timisoara - Margina sunt cutii si pare a fi tras trifazic in ele. Mai e doar un pas dar nu ai cu cine

This post has been edited by Bala: 25 April 2018 - 09:25

#5 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 25 April 2018 - 09:55

Sunt convins ca mai sunt destule tronsoane de drum "cu interes general" prin tara unde lipsesc statiile astea. Eu m-am uitat la C-ta / Buc , doar asa gandindu-ma ca poate sunt multi tineri ce si-au luat o electrica si ar vrea sa vina pe litoral cu ele. Chiar daca pierd ceva timp printr-o benzinarie / parcare cu incarcat-ul masinii.

View PostBala, on 25 April 2018 - 09:12, said:

In parcari pe autostrada, cel putin pe Timisoara - Margina sunt cutii si pare a fi tras trifazic in ele. Mai e doar un pas dar nu ai cu cine

Ha, se pare ca ai si tu un fix : trifazica aveti? :console:
No offence man! :thumbsup:
0

#6 User is offline   Bala 

• resistance is futile

Posted 25 April 2018 - 10:10

:)

Da. De cand cu masina electrica, vad prize peste tot.

Ieri eram cu juniorul la antrenament la fotbal. In parcare era o cutie mare, ruginita si urata din care iesea o priza trifazica. Pare a fi parte din inatalatia de nocturna de la stadionul Dan Paltinisanu.

Nu aveam incarcatorul cu priza trifazica la mine ca incercam sa vad daca incarca :)

#7 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 26 April 2018 - 18:55

Data viitoare ia-ti o lampa de control cu tine si vezi daca are tensiune. Daca da ...te-ai scos ! Cat astepti copilul...faci plinul !
Ce ziceai ca vezi ...prize...credeam ca nu am citit bine si ma luase palpitatiile! :oops:
1

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro