Jump to content

Schimbare/Retrofit Volan F30


Claudius00

Recommended Posts

Volanul gol, poate, dar airbag-ul si restul de componente nu se fac in Timisoara. Si nu prea sunt pe olx volane goale.

 

Dacă sunt noi nouțe (nu refăcute sau "ca noi"), sunt. Nu toate, evident. Le pun băieții poză cu totul și apoi "preț fără airbag" "airbag nu e inclus"...etc :D - așa am luat pt F30 cu 250EUR, protecțiile încă pe el...etc. Zona Timișoara/Arad...

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

sal sunt nou posesor de 316d f30

as vrea sa modific volanul il am pe cel chel fara nimic zero, butoane ma intereseaza macar in partea dreapta sa mearga volumu si tel

ce optiuni as avea ?

unu in 3 spite M mi ar placea

Edited by mihai 3d
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Salutare - E cineva pe forum care ma poate ajuta in seara asta cu un montaj de volan M fara padele la un F30? Practic demontat volan normal (sport) si montat volan nou (fara codare); Am vazut pe Youtube cum se face, dar nu ma bag pentru ca trebuie sa stii cum sa nimeresti clemele acelea...

 

ROG PM! Apreciez!

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma am amanat achizitia de volan M pentru ca sunt foarte nehotarat intre padele si fara padele. Cei care aveti cu padele - chiar le folositi? Eu cred ca nu le voi folosi si mi-e sa nu ocupe loc acolo degeaba, mai ales ca de obicei mai pun palma pe spita din stanga cand conduc, iar acum va fi o bucata de plastic acolo cu minus :)

Cutia asta schimba atat de bine incat nu vad de ce si cand ai schimba din padele. Singurul plus pe care il vad e ca la padele poti schimba vitezele manual temporar, dupa care revine la automat - ceea ce la versiunile fara padele este imposibil (trebuie sa muti levierul stanga/dreapta).

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma am amanat achizitia de volan M pentru ca sunt foarte nehotarat intre padele si fara padele. Cei care aveti cu padele - chiar le folositi? Eu cred ca nu le voi folosi si mi-e sa nu ocupe loc acolo degeaba, mai ales ca de obicei mai pun palma pe spita din stanga cand conduc, iar acum va fi o bucata de plastic acolo cu minus :)

Cutia asta schimba atat de bine incat nu vad de ce si cand ai schimba din padele. Singurul plus pe care il vad e ca la padele poti schimba vitezele manual temporar, dupa care revine la automat - ceea ce la versiunile fara padele este imposibil (trebuie sa muti levierul stanga/dreapta).

Salut, eu unul nu le folosesc, doar ca nu am facut niciun efort suplimentar sa le am, asa a fost echipata masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.