Jump to content

Nu mai accelereaza


Nicoleta32

Recommended Posts

Buna! Am intampinat si eu azi o problema cu masina mea. Am plecat de acasa si accelerand la 40 la ora a picat in nas si nu mai vrea nicicum sa urce mai mult. Motorul se tureaza apas pedala la fund si degeaba. Nu urca. Am dat o pe sport sa schimb eu vitezele si urca f greu pana la 60 -70 si cand iau piciorul de pe acceleratie se aude un huruit. Nu am nicio eroare in bord. Daca puteti sa ma ajutati cu un mecanic sau service bun in privat. La reprezentanta am mai fost si n alte dati si nu prea am fost multumita. Sau macar pe cineva cu un tester. E si weekend si nu e pe nicaieri deschis. Are ceva daca merg cu ea asa ?
Link to comment
Share on other sites

Pai si nu trebuia sa mi apara ceva pe bord sau pe navigatie? Ce naiba astia pun senzori la roti si nu pun la o problema asa mare cum e distributia ceva sa avertizeze omu ???

nu mai merge cu masina asa , nu in mod uzual , daca e totusi functionala si se deplaseaza alegi un service unde sa o duci si mergi acolo sau o duci pe platforma ar fi cel mai recomandat

Link to comment
Share on other sites

1553366838[/url]' post='2485386']

Pai si nu trebuia sa mi apara ceva pe bord sau pe navigatie? Ce naiba astia pun senzori la roti si nu pun la o problema asa mare cum e distributia ceva sa avertizeze omu ???

 

Si daca se aprindea vreun bec , cu ce te ajuta in plus ? Mai ales ca zici ca ești paleta

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Daa chiar m a luminat raspunsul tau...nu stiu ce m as fi facut fara....

 

Omul ti'a dat poate cel mai bun raspuns posibil... ce inseamna becul aprins si ce recomanda inginerii bmw sa faci. Nu ne putem da seama "ce are" doar dupa faptul ca "are un huruit" si nici nu este asta scapoul acestul forum.

Daca esti asa desteapta incat sa ne iei cu sarcasm pe aici cred ca mai bine ar fi sa nu iti mai raspundem niciunul

Edited by Magnusy
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu! Eu s de parere ca daca n ai idee despre ce e vb mai bine taci...si aici ma refer si n general nu doar in cazul asta. Si daca mai citesti inca o data primul meu post scrie clar ca astept o recomandare de service bun, ceea ce niciunul dintre voi nu a facut asta. Da vad ca va place sa lasati comentarii aiurea.stai linistit ca am si eu ceva minte incat sa stiu ca nu se repara masina pe forum. Da va credeti voi mari destepti si incepeti sa jigniti. F inteligenti...
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu! Eu s de parere ca daca n ai idee despre ce e vb mai bine taci...si aici ma refer si n general nu doar in cazul asta. Si daca mai citesti inca o data primul meu post scrie clar ca astept o recomandare de service bun, ceea ce niciunul dintre voi nu a facut asta. Da vad ca va place sa lasati comentarii aiurea.stai linistit ca am si eu ceva minte incat sa stiu ca nu se repara masina pe forum. Da va credeti voi mari destepti si incepeti sa jigniti. F inteligenti...

 

"Are ceva daca merg cu ea asa ?"

 

Asta este singura intrebare pusa de tine in primul post.

 

Nu te'a jignit nimeni, nici macar pe aproape.

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu! Eu s de parere ca daca n ai idee despre ce e vb mai bine taci...si aici ma refer si n general nu doar in cazul asta. Si daca mai citesti inca o data primul meu post scrie clar ca astept o recomandare de service bun, ceea ce niciunul dintre voi nu a facut asta. Da vad ca va place sa lasati comentarii aiurea.stai linistit ca am si eu ceva minte incat sa stiu ca nu se repara masina pe forum. Da va credeti voi mari destepti si incepeti sa jigniti. F inteligenti...

mergi la bavaria miss , te rezolva ei ..

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca e cutia pilaf, banuiesc ca e automata

 

Da este automata...

 

Sincer mi e urat de incompetenta multora de care o sa ma lovesc si timpul pierdut. Nu mi ar parea rau sa dau niste bani dar macar sa rezolv problema.

Va explic eu mai bine: Ideea este cand am cumparat o avea un suierat intre 40 si 60/h si la cobalcescu si avd mi au spus ca sa o las asa ca nu i ceva grav si etc...si acum ca sa citesc pe alte forumuri ca de fapt sunetul ala inseamna ca turbina e pe duca. Eu nu mai inteleg nimic. Daca este turbina moarta de ce nu mi au reparat o de cand m am dus la ei ? Offf

Link to comment
Share on other sites

Da este automata...

 

Sincer mi e urat de incompetenta multora de care o sa ma lovesc si timpul pierdut. Nu mi ar parea rau sa dau niste bani dar macar sa rezolv problema.

Va explic eu mai bine: Ideea este cand am cumparat o avea un suierat intre 40 si 60/h si la cobalcescu si avd mi au spus ca sa o las asa ca nu i ceva grav si etc...si acum ca sa citesc pe alte forumuri ca de fapt sunetul ala inseamna ca turbina e pe duca. Eu nu mai inteleg nimic. Daca este turbina moarta de ce nu mi au reparat o de cand m am dus la ei ? Offf

 

lipsa de putere in combiantia cu un suierat la rulare pot implica o turbina defecta.. sau un furtun spart.

Daca au diagnosticat problema la turbo, cel mai probabil nu l'au reparat pentru ca inca nu era defect.. ci ca urma sa se defecteze. La noi, de obicei, lumea lasa piesele pana pica de tot asa ca si mecanicii s'au adaptat.

 

Link to comment
Share on other sites

Nts nts, s-au dus zilele de glorie ale motoarelor mari pe benzina aspirate si fara probleme. Acum.. din 2 in 2 saptamani, se intampla cate ceva la ele, in fine, eu zic ca e vre-un furtun spart, daca nu, turbina, si daca tot faci astea, ai putea sa mergi frumusel cu ea si sa cureti admisia egr si dpf (evident, nu la reprezentanta :))) ), daca ati vedea voi astia de va luati minunatiile astea de diesel uri cam ce depuneri de calamina au... :)
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nts nts, s-au dus zilele de glorie ale motoarelor mari pe benzina aspirate si fara probleme. Acum.. din 2 in 2 saptamani, se intampla cate ceva la ele, in fine, eu zic ca e vre-un furtun spart, daca nu, turbina, si daca tot faci astea, ai putea sa mergi frumusel cu ea si sa cureti admisia egr si dpf (evident, nu la reprezentanta :))) ), daca ati vedea voi astia de va luati minunatiile astea de diesel uri cam ce depuneri de calamina au... :)

 

Pai ce crezi, cand mi au bagat testerul cei de la avd aveam si o eroare la egr si mi au sters o... ai putea sa mi recomanzi un loc unde se curata sau daca n o fi asa scump as putea sa pun o piesa noua. Doar ca mi e teama sa nu dau peste stangaci. Daca stii pe cineva bun lasa mi un mesaj privat te rog sau aici pe grup...ms

Link to comment
Share on other sites

Vad ca toata lumea pune EGR nou. Nu este un lucru rau dar oricat de cheltuitor ai fi parca este mai ok 15 ron pe un spray de curatare decat 500-1000 pe o piesa noua. S-a creat un val de mister in jurul EGRului asta incat lumea nu mai realizeaza ca se poate curata si ca este mai simplu decat crezi

 

Edited by Injectoru'6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.