Jump to content

My New X :)


Vlad_E30_E46

Recommended Posts

Multumesc mult de urari tuturor!

Multumiri speciale pentru CKH si NRC, care m-au ajutat cu verificarile de istoric, oricum o verificasem si eu temeinic inainte, dar au fost bine venite si informatiile voastre, asa ca: multumesc din nou! Toata stima!

@ckh: Da, aceasta e masina!

@six: nu, nu intentionez niciodata sa lungesc o vanzare, dar si cu cealalta nu imi doream neaparat sa o vand...ci doar mai ajustam pretul din cand in cand!

@respect: ne auzim(0765.345.640) si ne vedem cu mare drag, daca sunt in zona, desi sunt ft prins in perioada asta! da, si mie imi plac mult elementele ceramice... Sa o stapanesti sanatos si tu pe a ta!

multumiri tuturor!

stima

Edited by Vlad_E30_E46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru urari!

Sincer, si mie imi place mult...cu totul...exterior/interior...eu fiind fan all black mi se pare superba...chiar si imitatia de lemn e cumva deosebita....iar tehnic am urmarit sa fie un singur proprietar si intretinere neaparat numai la reprezentanta si pare totul ok pana acum...

recunosc, nu am apucat sa i fac prea multe verificari, sunt rupt cu timpul efectiv, dar urmeaza revizie clar cat de repede si ceva mici teste!

de consum, chiar nu s in masura sa ti spun, fac mult mixt...spre binele masinii...nu am cum sa stiu clar in oras...

fara a merge la consum cumva, dar cu cap, adica in manual tinut in ture cateva minute de cate ori am timp, cu iesit in afara ca astea mi sunt drumurile, chiar si la e71 aveam 9.2-9.6 pe ultimii 16.000km...sper ca nu pare sf...ci e o realitate...chiar nu am stat sa urmaresc...sa resetez...etc

multumesc si va tin la curent cu ce mai misc pe la ea...

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru urari!

Sincer, si mie imi place mult...cu totul...exterior/interior...eu fiind fan all black mi se pare superba...chiar si imitatia de lemn e cumva deosebita....iar tehnic am urmarit sa fie un singur proprietar si intretinere neaparat numai la reprezentanta si pare totul ok pana acum...

recunosc, nu am apucat sa i fac prea multe verificari, sunt rupt cu timpul efectiv, dar urmeaza revizie clar cat de repede si ceva mici teste!

de consum, chiar nu s in masura sa ti spun, fac mult mixt...spre binele masinii...nu am cum sa stiu clar in oras...

fara a merge la consum cumva, dar cu cap, adica in manual tinut in ture cateva minute de cate ori am timp, cu iesit in afara ca astea mi sunt drumurile, chiar si la e71 aveam 9.2-9.6 pe ultimii 16.000km...sper ca nu pare sf...ci e o realitate...chiar nu am stat sa urmaresc...sa resetez...etc

multumesc si va tin la curent cu ce mai misc pe la ea...

 

si eu merg mult mixt cu m550d si am 10.2 pe BC dar real cand merg doar in oras e probabil 14 depinde...fie e si mai usor F10

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

mergeti noaptea sau nu e trafic :LMAO:

 

:)

de fap este vorba ca e suficient ca la fiecare 100km sa aiba un drum adicent de 10km prin suburbia orasului care aparent e tot parte integranta din orasul respectiv, dar dpdv trafic nu are nicio legatura cu orasul.

asa ies consumuri de 12-13%-14% cu m550d, evident fara dorinta de dezinformare.

 

am facut plinul la a mea de vreo 50km si am peste 12% consum.

oras, nu altceva ca fiind prezentat a fi in oras

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare

Un mic jurnal, 170500km:

-revizie ulei si filtre

-update harti si mici codari (Multumesc Viorel<aka Fanatic>)

 

Totul se prezinta bine....mult mai confortabila decat E71, sonorizarea mult peste E71, consumul as zice identic,oarecum normal fiind acelasi motor, poate cu 2-4% mai mic...poate...masina per total mai lina, mai fina, mai smooth...

La minusuri pielea scaunelor imi pare de calitate mai slaba, cum am mai zis e71 parea mai hardcore cumva, mai directa...usile si inchiderea lor parea mai solida, dar aici lipsa soft close isi spune cuvantul...

 

Per total multumit de masina: fiind si mai dotata are mai multe aspecte care ma incanta!

Bafta tuturor, ne auzim!

 

P.s.: culoarea ma omoara....supeba in primele 2 ore de dupa spalare, apoi....chin :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.