Jump to content

Sfat achizitie


habibou21

Recommended Posts

Salutare! De la o vreme m-am decis sa imi schimb Focus-ul 2012, cu un BMW seria 3 2013-2014.

Am gĂŁsit o mașina care sa fie pe placul meu, dar cum nu prea am experiența cu marca BMW apelez la voi pentru câteva sfaturi.

Atașez un link cu modelul respectiv și m-ar interesa sa știu pĂŁrerile voastre.

Va multumesc !

 

https://m.olx.ro/oferta/bmw-320-d-luxury-line-2014-IDdDz5p.html?reason=

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prea puține detalii.

Ia seria, verifica in reprezentanta sau poate e vreun bĂŁiat pe forum ce vrea sa te ajute, cu km.

UitĂŁ-te și pe carvertical/autdna legat de daune.

 

VerificĂŁrile cu km, daune, se fac doar pentru a știi dacĂŁ merit sĂŁ ĂŽți pierzi timpul și sĂŁ o vezi. Ele nu sunt o certitudine, cĂŁ meritĂŁ sĂŁ iei mașinĂŁ.

 

Clar,trebuie verificatĂŁ de un cunoscĂŁtor.

 

MașinĂŁ asta a luat-o cu maxim 11 000E, ceea ce e cam puțin pentru ce dotĂŁri și km are.

 

Daca e totul ok, km, fara daune grave, probleme aparent ascunse/erori pe tester, merita cumpĂŁratĂŁ.

Spor și tine-ne la curent!

 

PS: ii lipsesc capacele la rotile din fata.

Link to comment
Share on other sites

Citeste si ce inseamna trecerea de la focus la seria 3. Eu am trecut de la astra h la f31. Diferentele de comfort si costurile de intretinere sunt la fel. O revizie este la pret dublu, iar daca vrei si istoric online, ajungi la pret triplu. Apoi ia in considerare si distributia + uleiul din cutie despre care se tot vorbeste. Eu nu sunt dezamagit, doar ca unii nu realizeaza ce inseamna trecerea asta. Succes!

Legat de anunt mie mi se pare pret foarte foarte bun pentru ce ofera masina. Gen cam frumos sa fie adevarat. Dar nu e exclus. Eu am vrut sa evit pe cat posibil sa iau din romania, mai ales de la samsari. Asa ca am luat bilet de Germania, dar m-am mai uitat pe olx. Am dat peste un baiat de treaba care aduce masini. S-a tinut de mine pana am mers sa o vad. Masina era sub pretul pietii, dar era in mintile ei. Istoricul curat, fara probleme etc. Am ramas amici. Deci mai sunt si oameni ok care traiesc din revanzarea masinilor aduse. Colegul de mai sus ti-a dat un sfat foarte bun dupa parerea mea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.