BMWClub: Cum procedam cand ne opreste politia - BMWClub

Jump to content

• 9 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cum procedam cand ne opreste politia Ghid rutier Rate Topic: ****- 3 Votes

#41 User is offline   florin83 

• Fan
  • Group: Members

Posted 05 April 2008 - 12:26

pe mine nu m-au mai oprit din 2005 :blink:
0

#42 User is offline   florin83 

• Fan

Posted 05 April 2008 - 12:32

cum ai ajuns la concluzia ca sunt pieton? :blink:
0

#43 User is offline   florin83 

• Fan

Posted 05 April 2008 - 12:36

ok.. :)

oricum am uitat.. m-a oprit unu acum o luna ca am facut dreapta pe rosu... eram cu bicicleta :blink: Nu aveam nici un act la mine si mi-a dat drumu

This post has been edited by florin83: 05 April 2008 - 12:37

0

#44 User is offline   florin83 

• Fan

Posted 05 April 2008 - 12:48

Mi le-au desumflat acum vreo 10 ani niste gardieni publici prin Herastrau. Nu aveai voie cu bicicleta in parc cica :blink:

This post has been edited by florin83: 05 April 2008 - 12:48

0

#45 User is offline   LoLa 

• Interests:*****

Posted 05 April 2008 - 14:19

View Postflorin83, on 5/Apr/2008, 13:48, said:

Mi le-au desumflat acum vreo 10 ani niste gardieni publici prin Herastrau. Nu aveai voie cu bicicleta in parc cica :blink:

ho ce razboi cu aia cand intram cu masina pana la targu de peste
0

#46 User is offline   the_rifle 

• Fan

Posted 06 April 2008 - 06:03

View PostBavaria, on 5/Apr/2008, 05:01, said:

View Postduxter, on 4/Apr/2008, 22:00, said:

Pai eu te opresc pt ca nu ai centura si te sanctionez pt ca nu ai triunghi reflectorizant.

Adica esti oprit deoarece nu ai centura, tu esti beat mort si nu are voie sa te sanctioneze.
Beton! :blink:

Exista un caz celebru in America... Un individ a fost prins cu un cadavru in masina dar pt ca politia nu a avut mandat de perchezitie soferul nu a putut fi condamnat... Interesant nu ?
0

#47 User is offline   Bavaria 

• Veteran

Posted 06 April 2008 - 06:55

View Postthe_rifle, on 6/Apr/2008, 00:03, said:

Exista un caz celebru in America... Un individ a fost prins cu un cadavru in masina dar pt ca politia nu a avut mandat de perchezitie soferul nu a putut fi condamnat... Interesant nu ?

Este interesant insa in Romania nu este de joaca, cum este in America.
0

#48 User is offline   Marius* 

• Nou venit
  • Pip

Posted 06 April 2008 - 08:56

Referitor la controlul autovehicolului, trebuie precizat ca in legislatia internationala, la care si Romania este parte, se prevede expres posibilitatea executarii controlului vehiculului si fara autorizatie speciala.
In acest sens, Comisia Europeana pentru Drepturile Omului, prin Hotararea nr. 5488/1972 si Recomandarea nr. 45/1972, arata ca in perchezitionarea vehiculelor, politia actioneaza in cadrul obligatiilor sale, care au ca obiect "descoperirea delictelor si culegerea datelor (elementelor) doveditoare, neputand fi extinsa, in mod arbitrar, notiunea de domiciliu si asupra vehiculelor".
0

#49 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 06 April 2008 - 09:33

cu politia nu prea am avut probleme. de obicei iau amenzi mici si puncte putin.. in cazurile astea nu stau prea mult la taclale cu ei. semnez procesul verbal fara obiectii si platesc amenda si "la revedere". dar acum vreo o luna - doua , m-au prins cu 127 la ora in oras (pe langa baza 2 pt cei din tm . sa fiti atenti ca stau cu radar acolo). m-am speriat putin pt ca stiam ca e "groasa" si voi ramanae mult timp fara permis. a fost amuzat intr-un fel pt ca eram atat de lansat inct agentul a sarit ca ars pe mijlocul drumului cu amandoua mainile in aer, iar eu sincer n-am crezut ca mai pot sa franez si imi era frica sa nu il iau pe capota. in fine am oprit cu scartaituri la franare, m-am dat jos ... actele.. nu le-am dat. am inceput sa dau telefoane pt a-mi crea importanta in fata lor, dar s-au enervat cand m-au vazut, apoi le-am turnat verzi si uscate i-am uns cu toate alifiile pana se simteau buricu pamantului , am bagat 50 de euro in portiera masini cu radar si intr-un final dupa multa vrajeala si morala m-au lasat sa plec. am tremurat putin pt ca stiam ca am avut mare noroc. erau mai tinerei agentii . probabil daca prindeam pe altii eram pieton acum.
0

#50 User is offline   Marius* 

• Nou venit
  • Pip

Posted 06 April 2008 - 09:37

Incurajezi spaga !
Fara suparare ... dar eu nu sunt de acord cu tine. Primul vinovat este cel ce ofera !
Bafta !
1

#51 User is offline   Myx 

• Veteran

Posted 06 April 2008 - 09:39

View Postlast, on 6/Apr/2008, 10:37, said:

Incurajezi spaga !
Fara suparare ... dar eu nu sunt de acord cu tine. Primul vinovat este cel ce ofera !
Bafta !

hai sa nu exageram ...Omul a comis-o ...avea de ales ..Cu capul sus fara permis ..sau ....
oricum cu 127 in oras ....e cam iresponsabil ... :blink:

Cand ma apuca de sprint ..mai ies duminica pe Pitesti ..sau A2 ..

This post has been edited by myxage: 06 April 2008 - 09:40

0

#52 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 06 April 2008 - 09:49

nu incurajez spaga. dar nu imi permit sa stau pieton 3 luni. in cazul respectiv nu puteam sa imi bat capul cu probleme de moralitate.

si nu merg tot timpul asa de tare. sunt constient ca ma fost iresponsabil, asta nu inseamna ca merg in fiecare zi cu 127 la ora prin oras.
0

#53 User is offline   georgem 

• Membru

Posted 07 April 2008 - 14:55

View PostSini, on 6/Apr/2008, 10:49, said:

nu incurajez spaga. dar nu imi permit sa stau pieton 3 luni.

Daca nu poti sta 3 luni fara permis atunci nu depasesti sub nici o forma viteza legala cu mai mult de 50 km/h, indiferent unde esti.
0

#54 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 07 April 2008 - 15:33

vai !! au tabarat pe mine lupii moralisti. uite ca depasesc limita legala asta e , sunt un infractor ordinar... si recunosc. e bine?

tu de ce ai 525i cu 200 de cai? nu depasesti limita legala? presupun ca l-ai cumparat dor ca sa consume mult nu?

asta e , m-au prins , rusine mie, am dat spaga rusine mie, se practica peste tot in lume nu doar in romania. hai sa revenim cu pirioarele de pamant.

e plin forumul asta de lupi moralisti, culmea ca toti au numai bombe de masini cu motoare 5.0i si M-uri si etc masini de la 200 ce cai in sus, dar ei dau lectii de moralitate si de comportament in trafic. probabil si-au cumparat masini atat de puternice ca sa le incoarde la vecini nu?
0

#55 User is offline   verssatu 

• premiant
  • Group: Banned

Posted 07 April 2008 - 15:36

chill...n-a dat nimeni cu paru', a fost doar o parere...
0

#56 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 07 April 2008 - 15:40

sunt calm. dar totusi nu ti se pare ca am dreptate?
mai bine nu postam nimic. e atat de falsa atatudinea asta pe care o adopta "mai marii" forumului . si ma irita. se dau mai crestini decat papa , dar toti au rachete de la 200 de cai in sus . oare nu e doar de ochii lumii?
0

#57 User is offline   verssatu 

• premiant

Posted 07 April 2008 - 15:44

dreptatea e impartita pe situatii. ai relatat o intamplare, a fost un comment, nimic mai mult. nu e vorba de atitudine, ci de perspectiva.
intre soferie si scris, e distanta lunga
0

#58 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 07 April 2008 - 15:55

era u reply jenant. niciunuia nu i-ar place sa stea pieton 3 luni, inclusiv celui care a postat, dar asta nu ii opreste pe 99% sa conduca sportiv ori de cate ori isi amintesc ca sunt la volanu unu bmw cu motor puternic si dupa ce se satura, vin si tin morala altora ca de ce dau spaga politiei, sau de ce merg tare.
sa vina oricare de pe aici si sa scrie "eu nu am dat/increcat sa dau spaga niciodata unu agent al politiei rutiere" si eu o sa imi cer scuze in fata lui pt ca am condus iresponsabil si am dat spaga. sunt extrem de curios cati dintre cei care promoveaza cu indarjire codul rutier pe acest forum o sa posteze.
0

#59 User is offline   verssatu 

• premiant

Posted 07 April 2008 - 16:02

View PostSini, on 7/Apr/2008, 14:55, said:

sa vina oricare de pe aici si sa scrie "eu nu am dat/increcat sa dau spaga niciodata unu agent al politiei rutiere" si eu o sa imi cer scuze in fata lui pt ca am condus iresponsabil si am dat spaga. sunt extrem de curios cati dintre cei care promoveaza cu indarjire codul rutier pe acest forum o sa posteze.

e redundanta discutia, tocita, rascoapta si demult uzata.
fiecare face dupa cum crede, atata timp cat isi atinge scopurile. sentimentalismele nu-si au rostul, parerea mea...
0

#60 User is offline   suri 

• Senior
  • Group: BMW Club
  • Interests:cars, cars, cars.... and speeeeeeeeeeeed!

Posted 07 April 2008 - 17:41

View Postgeorgem, on 7/Apr/2008, 15:55, said:

View PostSini, on 6/Apr/2008, 10:49, said:

nu incurajez spaga. dar nu imi permit sa stau pieton 3 luni.

Daca nu poti sta 3 luni fara permis atunci nu depasesti sub nici o forma viteza legala cu mai mult de 50 km/h, indiferent unde esti.

si-atunci pt ce mai ai bmw? ca asa ai putea sa-ti iei si un logan... si ala ajunge la viteza legala + 50 km/h...
0

Share this topic:

• 9 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic