Jump to content

Achizitionare masina rulata, direct de la Bavaria


chas3

Recommended Posts

Din cate am inteles Automobile Bavaria mai vinde si masini rulate. A cumparat cineva? Se merita? Preturile normal ca sunt mai mari decat cele luate de la particulari.

 

http://www.bmw.ro/frameset_static.asp?Sect..._secondhand.asp

(de mentionat: "Preturile sunt exprimate in euro si nu contin TVA.". deci pretul final este mult mai mare decat cele de pe pagina)

Link to comment
Share on other sites

Totusi cam mare diferenta de pret zic eu. Adica ai putea sa ii faci un test general inainte sa o cumperi de la un particular si masina pare ok si intr-un an de zile cat da Bavaria garantie, nu cred ca bagi diferenta aia de bani in reparatii.

Bine macar ca ofera leasing si la cele second-hand.

Link to comment
Share on other sites

Prima oara am vazut in revista ProMotor la rubrica vanzari auto, masinile sh pe care le vinde AB.Preturile mi se par prea mari dar merita cu ceva conditii: kilometrajul sa fie cel real, toate reviziile sa fie pe facute la reprezentanta autovehiculului.Daca astea sunt in regula, atunci s-ar cam merita sa dai atatia bani daca esti un om care nu ai nici cea mai mica grija fata de masina.

Eu daca as fi in situatia de a putea cumpara , m-as risca sa iau unul din targ la km mai multi, dupa ce in prealabil rezultatul unei inspectii tehnice amanuntite ar fi satisfacator.

Link to comment
Share on other sites

Asta ziceam si eu. Mai bine as incerca sa iau unul de la un particular, si sa ii fac o inspectie inainte de a o cumpara. Diferenta de pret iti acopera lejer cheltuielile pe un an de zile, neavand garantie de la particular, si eventual daca nimeresti si o masina buna poate mai ramai si cu ce ceva bani de benzina :blink:
Link to comment
Share on other sites

Pe site scrie 1 an de zile (12 luni) fara a specifica vreun numar de km. (link-ul de mai sus). Regimul de garantie presupun ca e acelasi ca in cazul unui vehicul nou.

4807[/snapback]

 

Da, m-am uitat si eu.Cam evaziv.Poate sa fie garantie numai la motor si cutie.

 

Oricum,la preturile alea ar trebui sa fie la tot...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca iti zic ei mai pe larg cand o cumperi. Dar garantia fiind doar pe 12 luni, daca faci un calcul la ce diferenta este (este mare daca pui pretul fara TVA, unde mai pui ca preturile alea nici nu au TVA-ul inclus), nu cred ca bagi diferenta aia de bani in reparatii daca ai cumpara masina de la particular.

Intr-adevar nu toate problemele ies la tester, mai ales daca e masina mai veche, dar cu o inspectie amanuntita gasesti majoritatea din ele, daca sunt. Si apoi fierul e fier, iti face probleme si o masina nou, nu numai una folosita (daca nu, nu s-ar mai da garantia).

Link to comment
Share on other sites

Saluatare.

In primul rand preturile si masinile afisate aici: Second auto_bavaria se actualizeaza foarte rar sau niciodata. In atasament este un exemplu de Bmw X5 second hand cu garantie, 'acutal'.

O parte din auto-second hand cu garantie de la Bavaria se gasesc pe Autovit, deoarece cred ca le este mai usor sa posteze aici decat sa reanoiasca lista de pe bmw.ro: seria7_second ; Preturile care se termina cu x980 euro .

Edited by Drivs_er
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.