Jump to content

volanta 320


cornel320

Recommended Posts

sall ..am si eu o intrebare mai neobisnuita daca ma puteti ajuta ...cam cat cantareste kitul de ambreaj (volanta , placa presiune , disc ambreaj ...) ....pt un 320 D 2004 e46 , ca nu gasesc nicaieri pe net referitor la greutatea acestor piese ....!!!!!

daca imi dai codurile iti spun exact greutatea

Link to comment
Share on other sites

sall ..am si eu o intrebare mai neobisnuita daca ma puteti ajuta ...cam cat cantareste kitul de ambreaj (volanta , placa presiune , disc ambreaj ...) ....pt un 320 D 2004 e46 , ca nu gasesc nicaieri pe net referitor la greutatea acestor piese ....!!!!!

daca imi dai codurile iti spun exact greutatea

 

 

astea sant codurile le-am luat dupa real oem .....

21207565745--volanta

 

 

21207575556--placa presiune

 

21207553770--disc ambreaj

Link to comment
Share on other sites

21207565745--volanta 650 euro cu tot cu tva/original-dc ti-o trimite pe producator vezi ca nu potriveste,14.16kg

de curios la ce pret o cumpara de acolo?

 

 

21207575556--placa presiune 7.38kg

 

21207553770--disc ambreaj 1kg

 

 

sincer inca nu stiu pretul astept sa mi-l zica <_< ,oricum este mai mic ca aici dar nu stiu cu cat sa vad daca renteaza :))) .....ma refer cumparata tot de la bmw nu aftermarket .......si cum nu se potriveste ..codul sau??? ...mersi mult de ajutor

Link to comment
Share on other sites

sa fie originala,aia vroiam sa zic

pai originala de la bmw din germania ....o sa dau un reply cand imi zice pretul la piese sa te anunt daca vrei sa sti cat costa ...mersi pt ajutor;)

cu placere,sunt curios dc e mai ieftina decat cu cat ti-o dau eu:) 650euro

 

m-am referit ca este mai ieftina in germania cumparata de la bmw fata de romania tot bmw ...25 de mil este si la bavaria din cate stiu (volanta) poate ma insel <_< ..650 euro vrei doar pe volanta?

Link to comment
Share on other sites

Ti s-a dus ambreiajul?Care sunt primele semne ca e pe duca?Eu am mers aseara cu spatele intr-o rampa si nu prea aveam vizibilitate si a trebuit sa merg incet din ambreiaj.Dupa ce am reusit sa intorc masina cam mirosea a ambreiaj....sa fie un semn?Plus ca mi se pare ca prinde cam sus pedala...
Link to comment
Share on other sites

m-am referit ca este mai ieftina in germania cumparata de la bmw fata de romania tot bmw ...25 de mil este si la bavaria din cate stiu (volanta) poate ma insel <_< ..650 euro vrei doar pe volanta?

 

 

m-am interesat si io despre manevrele astea cu Germania, ca avem aceeasi masina...si din pacate ambreiajul este ca la e90 si este numai original...

 

in Germania la fabrica in Munchen te costa fara piesele vechi 1100euro tot ,kitul + volanta ....si 15-20 de kile greutate, deci 2 euro pe kil ,cel mai ieftin...1180euro si daca dai piesele vechi primesti 100de euro inapoi...

 

la Bavaria in Ro in septembrie era 27 mil acum e 33mil volanta...iar ambreiajul 15mil si sunt si pe stoc.....deci iesi ca si in Germania sau poate chiar mai ieftin depinde de transport...So, le iei din Ro mai bine ca nu te doare nici capu.. :)

 

p.s. ti-o da bine Grozadan la 650euro volanta ,depinde la cat isi pune euro , ca daca il pune 5ron ... :bashwall:

 

 

si apropo

 

 

 

21207575556--placa presiune 7.38kg

 

 

habar nu ai ... codul ala este pentru tot kitul

 

este placa ,disc + rulment =21207575556 .........nu doar PLACA

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

daca la mine te refereai ca habar n-am:)) probabil ai dreptate dar nici nu am verificat ce sunt,doar am introdus codurile si copy paste (pt greutate)

 

 

pei si cum ai ajuns tu la kilogramele alea...!?

 

daca tu zici ca e 7.38 placa cu cod de kit.....?!

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

daca la mine te refereai ca habar n-am:)) probabil ai dreptate dar nici nu am verificat ce sunt,doar am introdus codurile si copy paste (pt greutate)

 

 

pei si cum ai ajuns tu la kilogramele alea...!?

 

daca tu zici ca e 7.38 placa cu cod de kit.....?!

nu m-am uitat ce e!!!! am bagat codul si mi-a dat greutatea:)

atunci 7.38 kg e kitul sau am rog ce e,de fapt codul respectiv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.