BMWClub: Cel mai dezagreabil model BMW - BMWClub

Jump to content

• 24 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cel mai dezagreabil model BMW

Poll: Care este cel mai dezagreabil model BMW ? (1595 member(s) have cast votes)

Strict modele noi si cateva argumente subiective sau nu

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote Guests cannot vote

#41 User is offline   MuadDib 

• Group: BMW Club
  • Interests:Calculatorist

Posted 01 May 2009 - 13:53

- Nu imi place noul 7-ar pentru ca a pierdut din agresivitatea designului si pentru ca ... are schimbator de viteze pe consola centrala :bashwall: Ar fi fost mai meserias fara, ca E65-ul, care ziceai ca merge singur, ii dai doar o cheie si gata, preia controlul. Schimbatorul ala, oricat de smecher e, strica senzatia de "sufragerie pe roti" <_< .

- Imi place X5 dar si X6.

Asta din urma nu ca extensie al p.... -vorba_lui_blue :unsure: - ci pentru inovatie, tupeu "designer-istic", senzatia de all-in-one. Si sunt destule diferente intre X5 si X6, una majora din punctul meu de vedere, dar omisa de multi, fiind parbrizul, care este mult mai plonjat (aplecat) la X6.

- Nu ma omor cu X3-ul la design, ca nu prea ai de ce, insa este una dintre cele mai "fain de condus" masini in care m-am suit. Pozitia inalta la volan combinata cu gabaritul destul de redus ajuta foarte mult la senzatia asta. La celealte X-uri mai strangi din .... morcov ... prin trafic aglomerat, stand cu ochii pe colturi sa nu le rotunjesti mai tare, insa la X3... :)
0

#42 User is offline   siemprerosso 

• Începător
  • Group: Members

Posted 01 May 2009 - 14:57

nush ce aveti voi cu x3-ul, mie unul mi se pare foarte reusita ca masina. design-ul e ok, desi merita ceva mult mai frumos. x3-ul e mult mai ok decat un x5 prin oras si nu cred ca sunt diferente atat de imense la capitoul spatiu interior (am mers cu x5 modelul vechi si eu am un 3 touring, ma asteptam ca x5-ul sa fie mult mai mare in interior, dar nu prea e. in x3 nu am mers, dar stiu ca e mai spatios decat touring-ul). in plus, la motorizari echivalente, x3 e mult mai sprinten.
eu unul sa am de ales intre x5 3.0d si x3 3.0d as alege cu ochii inchisi x3, chiar daca x5 e mai frumos, mai luxos etc. nu imi place sa ma uit de 5 ori sa vad daca pot trece cu masina si nici sa fac n manevre pana ies din parcare. deci, pentru unii x3 e foarte ok, desi ar fi trebuit un design mai agresiv.

x6 mi se pare o masina foarte unica asa, in felul ei. in mod sigur, cand o sa am 35-40ani o sa imi iau una just for fun. cu motorul v8 <_<

This post has been edited by siemprerosso: 01 May 2009 - 15:01

1

#43 User is offline   blue6 

• freelancer
  • Group: Banned

Posted 01 May 2009 - 15:04

View PostMuadDib, on 1/May/2009, 14:53, said:

Asta din urma nu ca extensie al p.... -vorba_lui_blue :bashwall: - ci pentru inovatie, tupeu "designer-istic", senzatia de all-in-one.

îi admiram cu adevărat dacă aveau tupeul să-l facă într-adevăr coupe. şi atunci ştiam clar, e varianta coupe X5.. adică 2 uşi, fără rame la geamuri, ştii tu.. <_< atunci chiar aveau cojones, şi ieşea o maşină extraordinară dpdv al designului. era şi mai exclusivistă. era puţin mai riscant, dar aveau şi succes, zic eu.

iar tu, ăla ce te doare bila, vrei nu vrei, seamănă lateralul foarte mult cu actyon. chiar dacă maşinile-s incomparabile. exact cum seamănă foarte mult CEO aia cu x5, deşi ca maşini, nu-s comparabile. ideea e că ceo e făcut cu ceva timp după X5, iar X6 e făcut cu mult timp după actyon. :)

This post has been edited by blue6: 01 May 2009 - 15:05

0

#44 User is offline   22WTF 

• Pasionat

Posted 01 May 2009 - 15:35

mie nu imi place x3`u <_<
0

#45 User is offline   daniel LNC 

• X - ulescu
  • Group: Contributors

Posted 01 May 2009 - 15:48

am votat x3-ul(a mai spus cineva,pare neterminat)
0

#46 User is offline   LoLa 

• Interests:*****

Posted 01 May 2009 - 16:05

X3 an votat, personal nu-mi place de loc, exteriorul imi era antipatic, iar cand am aruncat o privire inauntru, gata l-am pus definitiv in categoria masini antipatice.
Vorbesc strict de aspectul "static". Probabil ca se simte bine la condus, dar mie nu-mi place cum arata.
La E90 nu-mi place spatele. Singura concesie pe care as face-o ar fi E90 M3 <_<
Rezultatul votului general cu X3 pe locul unu m-a surprins, fata de cate X3 -uri sunt in trafic.
0

#47 User is offline   MMarkus 

• Membru

Posted 01 May 2009 - 16:33

Ai omis M-urile <_<

Votat X3.

This post has been edited by MMarkus: 01 May 2009 - 16:34

0

#48 Guest_poleposition_*

• Group: Guests

Posted 01 May 2009 - 17:48

pai cui nu-i place seria 3 coupe nu-i place nici m3, seria 5, seria 6 la fel <_< nu sunt atat de mari diferentele pana la urma
0

#49 User is offline   oSerX 

• Fan

Posted 01 May 2009 - 19:27

probabil ca lola s'a referit la m3 in 4 usi ......

mie, si nu va suparati, nu mi'a placut niciodata si nici nu'mi place seria 5 (e60) si votat <_< .... pana si seria 3 touring imi place destul de mult ..... x3 - asta cu facelift si anumite culori chiar e ok ...... ala vechi mi se pare cam aiurea .....

This post has been edited by oSerX: 01 May 2009 - 19:28

0

#50 User is offline   Staticxxx 

• Senior

Posted 01 May 2009 - 19:32

x3...dar daca e gratis nu-mi mai este rusine cu el...
0

#51 User is offline   blue6 

• freelancer
  • Group: Banned

Posted 01 May 2009 - 19:34

View PostoSerX, on 1/May/2009, 20:27, said:

x3 - asta cu facelift si anumite culori chiar e ok ...... ala vechi mi se pare cam aiurea .....

multe din modelele chele de la bmw actuale, îs chiar urâte. seria 1, 3, 5, și x3, chiar nu mă atrag deloc în varianta de bază. cel puțin e90 chel, e degeaba.
ce e ciudat, că e foarte mare diferență de aspect între un e90 chel, și un e92 dotat. mașina aia e suuuper mișto. la fel și seria1 chel, față de un seria 1 în 2 uși (nu coupe) dotat. x3, idem.
0

#52 User is offline   LoLa 

Posted 01 May 2009 - 20:16

La M3 in 4 usi m-am referit.
Acum e si X1 aparut, multi zic ca e urat, eu l-as cumpara.
Cand a aparut X6-le la intalnirea de la Academie, toti am oftat "uh, ce urat e!" Dupa care cu totii am dat navala sa-l vedem de-aproape. <_< bine ca macar gusturile evolueaza
0

#53 User is offline   LoLa 

Posted 01 May 2009 - 20:17

La M3 in 4 usi m-am referit.
Acum e si X1 aparut, multi zic ca e urat, eu l-as cumpara.
Cand a aparut X6-le la intalnirea de la Academie, toti am oftat "uh, ce urat e!" Dupa care cu totii am dat navala sa-l vedem de-aproape. <_< bine ca macar gusturile evolueaza
0

#54 User is offline   io's 

• Fan

Posted 02 May 2009 - 00:51

null vote pt ca nu am putut sa le bifez pe toate

a inceput sa nu-mi mai placa BMW <_<
0

#55 Guest_poleposition_*

Posted 02 May 2009 - 16:09

Pana acum, numai seria 6 si X5 nu au fost (negativ) votate <_<

iar mie seria 6 non M, mi se pare destul de greu de digerat, nu imi place bara fata neam, nici aia din spate iar oglinzile alea de e60 dau ca nuca in perete pe un 6.

In schimb seria 3 coupe imi place foarte mult. Cred ca este modelul meu preferat la ora actuala.

LE:

acum am vazut ca nici seria 3 coupe nu are vot negativ :)

This post has been edited by poleposition: 02 May 2009 - 16:20

0

#56 User is offline   Kocs 

• Pasionat

Posted 02 May 2009 - 17:07

eu as vota e46`ele compact ...dar asta ar insemna sa votez ca nu`mi place seria 3`u si nu e asta doar compact`ul nu ma impresioneaza deloc
0

#57 Guest_poleposition_*

Posted 02 May 2009 - 17:18

care a votat 3 coupe ? <_<
0

#58 User is offline   NIB 

• Nou venit
  • Pip

Posted 02 May 2009 - 18:34

cele mai urate modele de la bmw au fost serie 3 compact, chiar ma bucur ca nu se mai fabrica asa ceva
0

#59 User is offline   -Sarpe- 

• Call Of Duty

Posted 02 May 2009 - 19:21

View PostKocs, on 2/May/2009, 18:07, said:

eu as vota e46`ele compact ...dar asta ar insemna sa votez ca nu`mi place seria 3`u si nu e asta doar compact`ul nu ma impresioneaza deloc

View PostNIB, on 2/May/2009, 19:34, said:

cele mai urate modele de la bmw au fost serie 3 compact, chiar ma bucur ca nu se mai fabrica asa ceva

+1
0

#60 User is offline   Alecsandrel 

• Începător

Posted 02 May 2009 - 22:38

Pentru mine tot ce a fost creat de uzinele BMW e frumos. Dar, exista un DAR <_< , nu-mi plac deloc compactele de la BMW, sunt sub orice critica la aspect, strica toata linia masinii fundul ala care se termina subit.Daca tot vrei masina compacta ia-ti FIAT 500 si gata!

This post has been edited by Alecsandrel: 02 May 2009 - 22:41

0

Share this topic:

• 24 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic