Jump to content

Vreau sa cumpar un 3xx rechin sau ursulet


supapa_jr

Recommended Posts

Pai intre un ursulet E30 si un E21 cu aceeasi motorizare , cel putin teoretic , nu ar trebui sa fie diferente mari, au cam aceeasi putere si aceeasi greutate.Depinde de cati bani ai tu si ce model iti place, rechinul il gasesti mult mai ieftin. Ca regula de ,, baza '' daca iti cumperi E21 toata lumea pe care o cunosti tu ( ma refer la cei care nu stiu ce e un BMW ) vor spune ca mai bine mai asteptai si dadeai dublu pe un Tico :blink: ( eu asa am patit , asta e mentalitatea oamenilor , am un fost coleg care are Tico M-Power , si-a luat emblema din targ si nu stie ce inseamna ) , dar daca iti cumperi E30 situatia se schimba , masina o sa placa la toata lumea. Cu 2000 Euro poti sa iti cumperi un E30 mediocru sau poti sa iti cumperi un E21 si cu banii ramasi sa il repari .

Eu am ales E21 si cred ca am ales foarte bine ! :)

Link to comment
Share on other sites

pai...in primul rand...tata a avut rechin hidramat..a dat pe el 200E .. imi place mult tractiunea spate...stilul sportiv dar in acelasi timp simplu...si...e masina pe care am invatat sa merg :blink: deci se considera valoare sentimentala...chiar asa...daca iau e 21 trebuie sa il repar pana la 2000e ??
Link to comment
Share on other sites

,, chiar asa...daca iau e 21 trebuie sa il repar pana la 2000e ?? ''

Nu mai , eu ma gandeam ca daca ai bani de un E30 si iti cumperi E21 iti mai raman bani sa il si imbunatatesti , daca masina arata bine , poti sa iti faci suspensia Sport sau Heavy Duty , poti pune un motor mai performant .

Important este sa iti iei un E21 323i , are frane pe disc si pe spate , cele de pe fata au discuri ventilate , are cel mai mare motor de pe E21 (din fabrica)

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva cat se vor plati taxe pt un 323i,adica aveti un tabel??Pe mine ma sperie rau taxele alea de la 1 ianuarie 2007.Eu ma gandeam la un 316 sau 318 i ... si daca e sa iau un motor sa ii fac un upgrade mai incolo...cand o sa fie ieftine alea de pe afara.Tu ce model ai?
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva cat se vor plati taxe pt un 323i,adica aveti un tabel??Pe mine ma sperie rau taxele alea de la 1 ianuarie 2007.Eu ma gandeam la un 316 sau 318 i ... si daca e sa iau un motor sa ii fac un upgrade mai incolo...cand o sa fie ieftine alea de pe afara.Tu ce model ai?

97902[/snapback]

taxele o sa fie destul de mari, am vazut in ziar codul fiscal, eu stiu ca am facut calcul la un motor din 91 de 2.000 cm , era taxa vreo 3.000 euro, daca te intereseaza un rechin in 2 usi am eu un vecin ( in cta), masina a fost in service 1 an , a bagat omu in el vreo 1.200 euro, l-a facut beton, a schimbat tot, acum vrea 1.700 euro , e din 79 parca..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.