Jump to content

E46 Cluj


cocolino

Recommended Posts

Salut,

am vazut un E46 de vanzare la Cluj si imi place masina.

E adusa recent in RO arata bine pret destul de ok.

Stie careva ceva despre ea?

O sa merg sa o vad, dar eu sunt din Bucuresti si as vrea ceva infos daca a vazut-o careva.

 

Asta e anuntul:

http://www.autovit.ro/html/7/4/0/4/387404.php

Merci mult

110241[/snapback]

Salut.Daca te intereseaza un BMW E 46,KM reali,carte de service,impecabil si ieftin da-i click aici.O zi buna.

http://bmw.masini.ro/anunturi-second-hand,BMW,59689.htm

Link to comment
Share on other sites

foarte scumpa.Nu merita banii.520-ul meu l-am luat acuma un an cu 16.000 euro si e full.

Masina asta arata bine dar dupa mine cred ca 12.000 ajunge

110269[/snapback]

 

nu gaseti oricum asa masina cu 12000 :blink:

 

la un 14 ma gandesc sa dau .. am comparat multe oferte si nu ies mai ieftin nici din DE nici din RO

cel putin la ce masini am vazut si dotarile lor.

 

nu stiu ce sa zic .. ma intereseaza mai mult partea tehnica a ei.

 

la reprezentanta pot sa vad istoricul masinii in OBC? probleme,revizii , etc...?

Link to comment
Share on other sites

cam scumpa ...

a mea e 318 din 2003 cu 153.000 km verificati si cu reviziile la zi , piele in doua nuante , incalzire in scaune , cauciucuri noi , cd a fost 13.500 . deci asta cam scump , schiar daca e steptronic tot e scumpa ....

Link to comment
Share on other sites

cam scumpa ...

a mea e 318 din 2003 cu 153.000 km verificati si cu reviziile la zi , piele in doua nuante  , incalzire in scaune , cauciucuri noi , cd a fost 13.500 . deci asta cam scump , schiar daca e steptronic tot e scumpa ....

110278[/snapback]

 

pai e o diferenta...tu ai piele dar motor mai mic..si e 2003 dar mai multi km.

 

ce ai verificat tu cand ai luat-o ?

Link to comment
Share on other sites

verificare completa la mda motors arad , de la km cu carte service la eventuale erori ( daca sunt km umblati apar erori la modulul de lumini ) si jocuri etc ...

Cam tot ce se poate verifica la o masina . Si oricum eu vroiam motorul mai mic ca este un pic mai fiabila turbina . Primele modele 320 d 2002 cam au avut probleme cu turbinele .

Link to comment
Share on other sites

Masina e a baiatului patronului de la restaurantul Fair Play din Cluj. Are si taicas-o un 525d de vanzare. Amandoi merg la Otto la service. Nu stiu decat 525d-ul, tocmai i s-a schimbat turbina.

 

N-as avea incredere in km de la bord.

Link to comment
Share on other sites

Masina e a baiatului patronului de la restaurantul Fair Play din Cluj. Are si taicas-o un 525d de vanzare. Amandoi merg la Otto la service. Nu stiu decat 525d-ul, tocmai i s-a schimbat turbina.

 

N-as avea incredere in km de la bord.

110351[/snapback]

 

mi-a dat o hartie printata de pe mobile de unde ar fi luat masina, se cam potriveste... dar evident ca poate fi modificata.

 

crezi ca la o verificare completa la autotransilvania s-ar vedea eventulele probleme?

Link to comment
Share on other sites

este cumva in cluj tester in genul celui din vitan? computest?

110811[/snapback]

 

Poti sa o testezi la Autotransilvania, dar nu bag mana in foc pentru competenta lor.

 

Eu am testat o masina la AB Constanta acum 2 saptamani. Am asteptat vreo 4 ore, pt ca nu am avut programare. A costat exact 2 milioane, test complet (tren rulare, motor, etc). Oamenii de acolo mi s-au parut competenti.

 

Eventual spune-i proprietarului sa plateasca el jumatate din test. Daca refuza, eu zic sa nu te complici cu drum pana aici. Iar masina aia nu face in nici un caz peste 14.000.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa o testezi la Autotransilvania, dar nu bag mana in foc pentru competenta lor.

 

Eu am testat o masina la AB Constanta acum 2 saptamani. Am asteptat vreo 4 ore, pt ca nu am avut programare. A costat exact 2 milioane, test complet (tren rulare, motor, etc). Oamenii de acolo mi s-au parut competenti.

 

Eventual spune-i proprietarului sa plateasca el jumatate din test. Daca refuza, eu zic sa nu te complici cu drum pana aici. Iar masina aia nu face in nici un caz peste 14.000.

110815[/snapback]

 

alt service in care sa poti sa ai incredere este? daca nu .. nu prea am de ales..trebuie sa o testej acolo :blink:

o sa fac o programare la ei sa nu stau f mult pe acolo, la asta m-am gandit si eu.

Link to comment
Share on other sites

alt service in care sa poti sa ai incredere este?  daca nu .. nu prea am de ales..trebuie sa o testej acolo :blink:

o sa fac o programare la ei sa nu stau f mult pe acolo, la asta m-am gandit si eu.

110821[/snapback]

 

Nu te sfatuiesc sa testezi masina altundeva decat la REPREZENTANTA. Crede-ma vorbesc din proprie experienta :)

Link to comment
Share on other sites

asa zicem si eu .. iar ala de pe turzii e singurul de care stiu in cluj ca ar fi reprezentanta bmw.

110825[/snapback]

 

Pe scurt, acolo e.

 

Varianta completa... nu exista reprezentanta BMW in Romania. AB este doar dealer autorizat. Si Autotransilvania nu este nici macar AB. Este Autotransilvania :blink:

Au sigla BMW pe cladire. Repara si vand BMW-uri. Altii in CJ nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.