Jump to content

E46 325CiA 2003 titansilber


spaceboy

Recommended Posts

Salut,

De ceva vreme am schimbat masinuta si a venit vremea sa-i fac prezentarea oficiala. EA este un 325Ci nascuta in 04/2003, asadar un coupe facelift. Motorul este desigur un M54B25, 192 cai, iar cutia este steptronic. Este primul meu benzinar si a doua masina/al doilea BMW. Raposata este aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=79075&hl=, a avut viata destul de scurta pe forum.. :)

Asadar, masina are acum 105k km in bord, cu destul de multa siguranta ca sunt cei reali. Ca si dotari optionale, se merita mentionate urmatoarele:

- suspensie sport

- chrome line exterior

- pachet lumini interior

- scaune sport electrice cu memorii si reglaj lombar

- volan sport

- cotiere fata/spate

- xenon aftermarket (pe far cu lupa)

Pe langa inelele de alu-look din bord pe care le-am pus imediat dupa ce am luat masina, imediat pe lista imbunatatirilor aduse (in ordinea importantei) vor urma:

- comenzi volan cu kit de retrofit pentru tempomat

- CD player OEM

- posibil niste jante mai mari pe 17, insa va mai trece ceva timp pana atunci..

Cam atat de zis acum, tin la ea ca la ochii din cap si incerc sa o mentin pe cat posibil in stare tehnica perfecta. Nu in ultimul rand trebuie sa le multumesc si celor care m-au ajutat intr-un fel sau altul la cumpararea ei: XXL, Verssatu, si in special lui Mishoo, al carui ajutor/sfaturi m-au facut sa o cumpar in cele din urma! :twoup:

Si acum, poze :)

post-6583-1274741972_thumb.jpg

post-6583-1274741979_thumb.jpg

post-6583-1274741989_thumb.jpg

post-6583-1274741998_thumb.jpg

post-6583-1274742006_thumb.jpg

post-6583-1274742013_thumb.jpg

post-6583-1274742022_thumb.jpg

post-6583-1274742032_thumb.jpg

post-6583-1274742039_thumb.jpg

post-6583-1274742049_thumb.jpg

post-6583-1274742058_thumb.jpg

Edited by spaceboy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Multumesc tuturor pentru aprecieri si urari :twoup:

Uitasem sa trec senzorii de parcare pe lista de dotari, si sa mentionez ca masina a avut folii laterale spate de 95%, pe care le-am dat jos pentru ca nu sunt deloc pe gustul meu. Pe cea din luneta am lasat-o, pentru ca puteam sa rup dezaburirea de geam spate si n-am vrut sa ma risc.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa! Pana la urma ti-ai luat benzina! Sa o stapanesti sanatos si astept sa o vad la Suceava pe viu!

Mersi, o sa ajung in unul din weekenduri si poate o punem de o intalnire!

 

Arata superb. Sa o stapanesti sanatos.

10q 10q 10q, you are far too kind :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu prefer un E46 coupe oricarui E90..

 

Daca ai avea copii ai intelege cum e cu preferintele astea si masinile cu 2 usi :twoup:

 

Sa o stapanesti sanatos .

Ah, pai atunci cand vor veni pe lume odraslele, sunt convins ca o am un sedan... Dar pana atunci o sa apara cu siguranta F30, daca nu chiar urmatorul model.. :)

Link to comment
Share on other sites

cand ma uit .... imi vine sa inchid pagina ... la asa ceva visez si eu :) ...sper ca la anu sa se concretizeze visul ..... sa o stapanesti sila mai multi km :)

Crede-ma ca te inteleg foarte bine.. asta a fost visul meu, dupa ce mi-am luat primul E46.. si nu pot sa zic ca eram setat doar pe modelul asta, dar s-a ivit ocazia si am profitat de ea. Mersi pentru urari, si sper sa ai si tu multa bafta si sa te pricopsesti cu una la fel! :twoup:

 

Foarte frumoasa si ingrijita!

Sa o stapanesti sanatos si sa o conduci cu multa placere! :(

Multumesc frumos, apreciez cu atat mai mult cand stiu ce frumusete ingrijita conduci tu :(

Link to comment
Share on other sites

Bandourile de pe usi/aripi sunt cromate? Sau se vad asa din cauza unghiului din care sunt facute pozele?

Oricum frumoasa masina, dar ar arata muuult mai bine cu grilele + ornamentele de la geamuri negre lucioase, parerea mea :twoup:

S-o stapanesti sanatos!

Edited by Edi91
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.