Jump to content

cati KM au parcurs posesorii de BMW


lucian1

answer :D  

840 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

permis din iunie 2007... aprox 45000 km cu dacia supernova (am luat-o la 176k si am vandut-o la 221k), + 1000 km pe un e34, plus 3000 km cu e39 pe care il am de aproape 2 sapt... deci in jur de 50 de mii de km in mai putin de un an jumatate, si as fi facut mult mai multi daca erau $$$ mai multi. aaa si in jur de 8000 km cu motorul dar asta la 17 ani cand aveam permis A1, si iar as fi facut mai multi dar motorul m-a tinut doar 2 luni
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
pai nu stiu cum sa votez,daca ma iau dupa bord la e 38 am facut 14000 in 7 luni , daca socotesc ca am mai avut o dacie inainte cu care am facut 105000 , alta dacie a lui taicamiu cu care am mers vreo 50000 si inca vreo 1000 cu alte masini diferite + experienta de 10000 tractand remorci sa zicem ca am cam facut ceva si asta fara nici o suspendare de permis. am permis din 1996. deci vreo 170000 , erau si alte vremuri fara servici ,benzina ieftin, fara obligatii ,in masina tot timpul
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua la toata lumea! Sunt nou pe aici si m-am gandit ca aici pot asez primul post:

- 49.000 km cu un 118d E87

- 26.000 km cu un 120d E82

 

M-am referit la km cu BMW-urile, pentru ca din 1994 pana acum, cu masini si mobre, cred ca sunt in total cam 300.000km!

Link to comment
Share on other sites

pai in 10 ani de soferie, la o medie de 8000 km pe an, cam 80 000 km as zice, more or less :)

 

8000 km / an ? <_< Pai inseamna ca o masina cumparata de la tine e mai mult decat "tziplä"

Cei care fac 20-30k km pe an se mira cand vad o masina de 8-9 ani cu 100k km la bord. Dar sunt multe persoane care fac mult mai putini km pe an. Eu fac undeva la 10k. Daca monique isi cumpara o masina noua si vrea sa o vanda dupa 10 ani si o vezi cu doar 80k km pe bord, nu te grabi sa te gandesti ca sunt dati inapoi.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest poleposition

2 milioane de kilometri ? fed-ex on wheels sau cum :)

 

2 milioane...cum dracu ai ajuns la cifra asta ? <_< ...aproximativ de 50 de ori ocolul pamantului...pe la Ecuator :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Eu in 3 ani si ceva de cand am permis ... am in jur de 500 .000 de km

 

Daca ma incordez oleaca .... <_<

Fara suparare...un calcul banal...365 zile x 3 ani...inseamna 1095 zile

si 500000 km impartit la 1095 inseamna 456km pe zi....cred ca exagerezi....nu pune la socoteala km facuti in somn cu lamborghini pe autostrada :) .

Eu am carnetul din 96 si am facut in jur de 300000km....cu 7 masini

Link to comment
Share on other sites

... am uitat sa precizez conduc din 1989 ( excluzind faptul ca am inceput scoala de soferi profesionisti la 16 ani)

 

7 ani am batut ungaria de 2 ori pe saptamana si vreo 10 ani polonia ( vreo 2- 3ani taxi )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.