Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu nu cred in masini aduse din (Germania ,Franta, Belgia etc) care sunt diesel la km astia................avem darul de a cauta in special masini cu km putini fara sa ne pese de alte aspecte.Daca se cer km putini asta se si gaseste in piata.
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

 

 

Ca model de masina ce caut este o seria 3 cu motorul diesel de 2L-184 cai si xDrive, din 2012-prezent, pana in 150.000 km si pret aprox. 20k €

Orice sfat este bine venit. :)

 

 

Daca vrei o masina care sa fie cu km. reali si cu istoric la reprezentanta, du-te in DE la reprezentanta si cauta una acolo,dar o sa fie cu pretul pe masura.

 

O alta varianta ar mai fi sa cauti una adusa de samsar, ii ceri vin-ul te duci la reprezentanta, cauti un mecanic din atelier, ii dai 50 lei si iti va scoate garantat istoricul masinii si vezi daca bate cu ce iti prezinta vanzatorul, sau cat de ingrijita a fost masina.

Asa poti sa te decizi daca o cumperi, sau nu o cumperi.

Iti garantez ca in orice reprezentanta poti afla istoricul masinii.

 

Retul colegilor, isi vor da cu parerea fata de ce intrebi tu aici, nu va fi nimic concludent.

 

Daca masina care ai aratat-o http://autovit.ro/an...html#6a4b9abd6b iti place, ai vin-ul ei, du-te si verific-o si vezi ce afli. Daca are km. reali,e ok.

 

Masina este fabricatie 5.11.2012, deci iti va iesi pe carte 2013. Masina este adusa din Franta.

 

Niciodata sa nu te iei dupa vorbele spuse,sau sfaturile primita, fara sa verifici si tu la randul tau.

Edited by florin1967
  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti.

Am nevoie de ajutorul voastru cu cateva pareri : http://olx.ro/oferta/bmw-320d-automata-ID5SBxC.html#fcdbc214c4

Vad ca proprietarul mai are anunturi, doar pe olx, cu cateva masini de vanzare. Ma gandesc ca se ocupa cu asta...deci, carte service la Filaret, e plauzibil ?

Senzorii de parcare pe fata nu i vad.

Dotari...in afara de navigatie mare, cutive de viteze automata si faruri cu xenon nu vad.

Motorul de 184 cai, kilometri putini (prea putini ?!), ca si plusuri

 

Pare o masina corecta la prima vedere ? Dupa caracteristici si pret, eu zic ca asa ar trebui sa fie.

 

Multumesc

Edited by ionutd77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu vad sezorii nici pe spate. Dar daca te uiti la poza din interior se vede butonul pentru ei, posibil sa ne pacealasca vizual din cauza luminii si unghiului. In rest celelalte "dotari" sunt trecute corect, nu a umflat. Oglinzile si geamurile electrice sunt standard. :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BMW 325 ci impecabil pachet M// de fabrica km reali

http://olx.ro/oferta/bmw-325-ci-impecabil-pachet-m-de-fabrica-km-reali-ID5eZGk.html . Nu am cuvinte pt persoana la care din pacate a ajuns aceasta masina... Masina a fost la vanzare si aici pe forum, s-a vandut prin septembrie pe la 4500 banuiesc intrucat pretul era 4900 negociabil. Miercuri seara vad acest anunt pe olx la pretul de 6250E. Il sun stabilim sa ne vedem vineri la 3 direct la service. A-2a zi ma uit pe olx si vad pretul schimbat: de la 6250 la 6990. Toate bune si frumoase pana vineri, zi in care nu mai raspunde la telefon si evident nu se prezinta. Dupa ce il sun de pe alt numar imi zice ca a patit nu stiu ce si ca ne auzim luni si ca ma suna el. Luni normal ca nu ma suna si nu raspunde pana nu il sun de pe alt numar, isi cere scuze ca uitase. Stabilim sa ne vedem marti, promite ca vine ca face, ca daca vreau ne vedem si atunci seara. Dupa convorbire iar ma uit la anunt si ce vad: de la 6990 pune pretul 7990.Marti dimineata il sun si imi zice :"pai nu ai primit mesajul aseara?" In concluzie nu mai putea sa vina pentru ca s-a certat cu nevastasa si alte vrajeli, nu am stat sa ascult pentru ca i-am inchis. Pacat de masina ca a ajuns la un samsar de ultima speta.

Link to comment
Share on other sites

BMW 325 ci impecabil pachet M// de fabrica km reali

http://olx.ro/oferta/bmw-325-ci-impecabil-pachet-m-de-fabrica-km-reali-ID5eZGk.html . Nu am cuvinte pt persoana la care din pacate a ajuns aceasta masina... Masina a fost la vanzare si aici pe forum, s-a vandut prin septembrie pe la 4500 banuiesc intrucat pretul era 4900 negociabil. Miercuri seara vad acest anunt pe olx la pretul de 6250E. Il sun stabilim sa ne vedem vineri la 3 direct la service. A-2a zi ma uit pe olx si vad pretul schimbat: de la 6250 la 6990. Toate bune si frumoase pana vineri, zi in care nu mai raspunde la telefon si evident nu se prezinta. Dupa ce il sun de pe alt numar imi zice ca a patit nu stiu ce si ca ne auzim luni si ca ma suna el. Luni normal ca nu ma suna si nu raspunde pana nu il sun de pe alt numar, isi cere scuze ca uitase. Stabilim sa ne vedem marti, promite ca vine ca face, ca daca vreau ne vedem si atunci seara. Dupa convorbire iar ma uit la anunt si ce vad: de la 6990 pune pretul 7990.Marti dimineata il sun si imi zice :"pai nu ai primit mesajul aseara?" In concluzie nu mai putea sa vina pentru ca s-a certat cu nevastasa si alte vrajeli, nu am stat sa ascult pentru ca i-am inchis. Pacat de masina ca a ajuns la un samsar de ultima speta.

 

 

ce-ai vazut la cazanul ala? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ce-ai vazut la cazanul ala? :)

Caut e46 coupe benzina de vreo 6 luni si am vazut nenumarate cazane prin toata Romania, la ora actuala la vanzare pe olx, autovit asta este cel mai decent(cel putin din poza), are ceva dotari dar mai ales ca e 2.5 si nu 318 si nu in ultimul rand ca e din Bucuresti, ca m-am cam saturat sa ma plimb ore in sir cu trenul si sa pierd zile intregi degeaba...

Link to comment
Share on other sites

Salut! Trec direct la subiect cu primul meu post pe forum. Vreau sa-mi cumpar masina si pentru ca am deja un BMW in familie am zis ca nu ar fi rau sa mai avem unul. Si ma gandeam la urmatorul exemplar http://autorulateleasing.ro/auto/30254_bmw-328i.html . E de vanzare din noiembrie, si aparent nu se vinde pentru ca lumea fuge de benzinare. Eu vad motorizarea asta ca un mare plus. So....ce parere aveti?
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.