Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

O parere va rog http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-320-ID6phTi.html , am fost , am vazut, imi place . Dotari multe , doar unele lucruri care nu imi surad. Tremura putin schimbatorul la relantiu, emblema portbagaj defecta(se duce culoarea albastra de pe emblema, cum se schimba ? ) iar la usa din spate de pe partea soferului si cu usa de pe partea drepta a masinii au mici defecte la balamale (Atasez o poza) . Este primul meu BMW , nu prea ma stiu la marca aceasta de masina. Orice sfat ii bine primit .

Maine cred ca o duc la reprezentanta pt verificare generala !

post-77725-0-81524100-1465137631_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O parere va rog http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-320-ID6phTi.html , am fost , am vazut, imi place . Dotari multe , doar unele lucruri care nu imi surad. Tremura putin schimbatorul la relantiu, emblema portbagaj defecta(se duce culoarea albastra de pe emblema, cum se schimba ? ) iar la usa din spate de pe partea soferului si cu usa de pe partea drepta a masinii au mici defecte la balamale (Atasez o poza) . Este primul meu BMW , nu prea ma stiu la marca aceasta de masina. Orice sfat ii bine primit .

Maine cred ca o duc la reprezentanta pt verificare generala !

Cutie de viteza M,leduri fata/spate suspensie m

...nu prea cred...iar rugina aia nu are ce sa caute acolo.E bine sa te duci la reprezentanta pt verificare,dar nu este elocvent 100%.Mie-mi pare anunt samsaresc.

Eu zic sa mai cauti.

Link to comment
Share on other sites

Cutie de viteza M,leduri fata/spate suspensie m

...nu prea cred...iar rugina aia nu are ce sa caute acolo.E bine sa te duci la reprezentanta pt verificare,dar nu este elocvent 100%.Mie-mi pare anunt samsaresc.

Eu zic sa mai cauti.

Masina asta am vazut-o saptamana trecuta pe mobile.ro si eram interesat de ea , dar tipul a fost mai rapid decat mine cu 10 minute si a rezervat masina. Km is 100% reali , doar rugina de acolo ma deranjeaza, eu zic ca o fii aparut din cauza ca nu o fost folosita masina sau cine stie :-??...o sa aflu maine cand o duc la reprezentanta. Dotarile care le scrie le are. Am condus masina, merge impecabil (parerea mea , este primul bmw pe care-l conduc )...

Link to comment
Share on other sites

Cutie de viteze M- nu exista decat pe M-uri(are un simplu badge pe maciulie)

Faruri led nu sunt nu sunt decat pe modele dupa 2015 si este optiune care costa o galagie de bani

Bara spate nu pare Mpack,de aici(de de mai sus) am tras concluzia ca nu are suspensie M.Poti vedea daca ai VIN-ul.

...iar rugina aia la balamale la o masina 2010 nu are voie.Ori a busit usa spate si a luat una din dezmembrari care a stat afara,ori mai rau,o fi vreo fosta masina inundata(sper sa ma insel)

Ar fi bine sa te feresti de anunturi de genul asta in general.

Edited by adi v
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Seama cu a mea,la exterior :)

Ce am observat eu:

- nu are nimic de M pe exterior, doar volan si schimbator la interior. Se vrea cu m pchet dar nu e

Nu are start - stop.

Nu cred ca are suspensie sport, cutie nici atat.

Farurile au semnalizare led, pare ca ar si camera de faza adaptiva insa nu stiu daca e xenon adaptiv. Ar trebui sa aiba si pe spate semnale cu led, nu se vede din poze Din nou, se vede din seria vin

Ce mi se pare mie ciudat, comparativ cu a mea ( masina din semnatura) este faptul ca butoanele de incalzire scaune fata sunt pozitionate jos si nu pe comenzile de climatronic. Din ce stiu la facelift nu e asa. Pot spune mai multe colegii care cunosc mai bine acest aspect

 

Sustin parerea colegului Adi, pare masina samsarita. Fa rost de serie si verifica

Edited by Madutzu25
Link to comment
Share on other sites

Seama cu a mea,la exterior :)

Ce am observat eu:

- nu are nimic de M pe exterior, doar volan si schimbator la interior. Se vrea cu m pchet dar nu e

Nu are start - stop.

Nu cred ca are suspensie sport

Farurile au semnalizare led, pare ca ar si camera de faza adaptiva insa nu stiu daca e xenon adaptiv. Ar trebui sa aiba si pe spate semnale cu led, nu se vede din poze Din nou, se vede din seria vin

Ce mi se pare mie ciudat, comparativ cu a mea ( masina din semnatura) este faptul ca butoanele de incalzire scaune fata sunt pozitionate jos si nu pe comenzile de climatronic. Din ce stiu la facelift nu e asa. Pot spune mai multe colegii care cunosc mai bine acest aspect

 

Sustin parerea colegului Adi, pare masina samsarita. Fa rost de serie si verifica

Are butoanele acolo pentru ca e 2009, nu 2010 cat scrie in anunt.

Link to comment
Share on other sites

O sa o verific maine si va anunt :D sper sa fie ok masina .... referitor la ceea ce a zis colegu ca nu are start-stop (atasez o poza) . Volanul si schimbatorul ii de M , rugina respectiva si mie imi da de gandit , dar rugina nu ii veche (adica nu a afectat balamaua, ii doar la suprafata si ma gandesc ca as putea-o curata ) . Multumesc de sfatul tuturor.

 

uitate la butoane

post-77725-0-92184900-1465150813_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a mers de 2 ori pe payap:) si da rabdare cat se incarca pagina si inca ceva,pe google chrome nu mi-a mers,dadeam click si nu se intampla sau incarca nimic.Pe microsoft edge (internet explorer) a mers,dar trebuie sa ai rabdare se incarca vreo 10-15-20 sec.
Link to comment
Share on other sites

De curiozitate am incercat si eu. Ai probleme cu paypal daca nu iti merge. La mine a functionat in maxim 2 minute. Aveam deja istoricul si corespunde.

 

edit: Mi-a mers pe Chrome cu tot cu adblock :)

 

http://i63.tinypic.com/10d5nc0.jpg

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Am incercat si eu, de curiozitate, pe bmwdecoder la fostul E46. Mi-a aparut in 2002 la 27.700km "repair jobs (55 hours)".

 

Ce naiba puteau sa-i faca atatea ore, a fost facuta praf!??

fm31483-report.pdf

 

Am scos un raport la un X5 din 2012,nu il postez deoarece nu este masina mea ,este a unui prieten si in 2013-2014 exact la un an distanta are 157 ore si 155 ore reparatie. Asa am crezut si eu,dar de fapt cica nu stiu ce soft se updateaza unde poata sa tina masina si o sapt in atelier,stiu un passat de 2012-2013 unde i-au tinut masina pentru update de soft o saptamana la reprezentanta. Si normal ca nu sa lucrat 155 ore incontinu la masina,dar poate se pune exact cat a stat masina in atelier pana a iesit chit ca poate 100 ore s-au uitat mai mult la ea.

Asta ar fi un exemplu, se poate la 22 ore sa-i fi schimbat motorul,dar se poate sa-i fi schimbat o busca si cine stie cum a ramas masina acolo,de aia am zis ca ar fi perfect programul daca ar si spune ce sa facut la fiecare intrare in service,dar asta doar la repr vezi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte ok site-ul, corespunde perfect cu intrarile la bmw, cea mai grosolana mi s-a parut asta:

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GhwbX.html#fde2370e07

 

Mi-e mila de saracul om sincer, zice ca acum are 212 mii, dar in 2013 masina avea 550 mii, totusi de apreciat bmw-ul care are probabil 7-8 sute mii acum.

 

Si uite asa isi ia cetateanul bmw si pica una alta intr-un interval scurt de timp si apoi incepe sa zbiere "domnle ce proaste masini mai sunt bmw-urile". Cred ca majoritatea "ruleaza" bmw-uri e90 e60, probabil si F10 (probabil mai putine ca totusi sunt mai noi) cu 3-4-5 sute mii si habar nu au, pica o turbina la "130mii" domnle cum sa pice turbina la km astia etc.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Exact. Din cand in cand trebuie actualizata perioada si limita de € din internet banking, altfel nu mai poti face plati si iti apare un mesaj de genul "your card issuer denied the payment..."

 

Am incercat cu plata cu cardul direct, cu plata din paypal, indiferent de optiune, nu reusesc sa fac plata. Any idea?

PS: alte plati online pot face cu cardul, deci nu e de la card.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.