Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

e si pe forum baiatul . a injumatatit si el km, ce mare lucru, ca vad ca si pretul a scazut o data cu km, ceea ce e mai rar. macar sa fi fost reali aia 170.000 initiali....se cer km putini, baietii vand km putini .

a si intinerit-o putin cu 1 an :)

 

eu pusesem o masina aici de vanzare un 540i, si era din 97 masina , acum apare in anuntul altuia ca e din 2000 si 315 cai in loc de 286, de ala ce sa mai zici , ca a intinerit cu 3 ani :)) si i-a crescut si pretul cu 2000

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de masina asta ? http://www.autovit.ro/bmw-530-C19535893.html

merita sa fac un drum de 300 km sa o vad ? cred ca e preluata de la leasing si nu stiu cat de tare si rau a folosit`o fostul proprietar

oricum vad ca are doar pe spate bara m , fara praguri si bara fata, nu stiu cum a ajuns la "configuratia" asta

Link to comment
Share on other sites

Poate nu am eu ochiul format, dar din poze masina arata ok.

@mada_linn: chiar sunt curios ce anume arata jalnic la masina asta.

Nu se vede uzura la scaune, bara pe spate ma gandesc ca a fost schimbata in urma unui accident.

Pretul e f bun la ce dotari are masina, cu conditia sa fie ok tehnic.

Link to comment
Share on other sites

@r0n1n: Crapaturile din scaunul din dreapta arata destul de jalnic dupa pretentiile mele. Farurile sunt iarasi foarte matuite semn ca masina are un rulaj mare, poate mai mare decat numarul la care ai avut tu vreodata rabdarea sa ajungi cu numeratoarea. Omul a cerut un sfat si eu am dat sfatul meu! Cauta me mobile.de o masina cu acelasi nr de km si vezi daca vei gasi una sa arate asa. Omul merita sa mearga sa o vada, poate masina era murdara in momentul in care vanzatorul a facut pozele, dar macar sa fie pregatit sufleteste. Ar trebui iarasi sa o duca la un service autorizat pt o parere avizata. Edited by mada_linn
Link to comment
Share on other sites

@r0n1n: Crapaturile din scaunul din dreapta arata destul de jalnic dupa pretentiile mele. Farurile sunt iarasi foarte matuite semn ca masina are un rulaj mare, poate mai mare decat numarul la care ai avut tu vreodata rabdarea sa ajungi cu numeratoarea. Omul a cerut un sfat si eu am dat sfatul meu! Cauta me mobile.de o masina cu acelasi nr de km si vezi daca vei gasi una sa arate asa. Omul merita sa mearga sa o vada, poate masina era murdara in momentul in care vanzatorul a facut pozele, dar macar sa fie pregatit sufleteste. Ar trebui iarasi sa o duca la un service autorizat pt o parere avizata.

in cea mai mare parte iti dau dreptate.dar faza cu scaunul din dreapta,chiar nu imi dau seama,mai ales din poza aia in care se vede putin din el,ce ti se pare jalnic? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sincer, m-am chinuit un pic si nu vad nici o crapatura de scaun, dar te cred pe cuvant.

@dariusel: daca n-ai alta optiune mai buna, merita vazuta.

 

 

LE: Mai e unu chior, ca mine.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu vad vreo crapatura, dar cred ca nu si-a dat seama ca asa sunt scaune comfort sau poate n-a vazut niciodata si nu stie ca partea aceea din fata e mobila. Chiar n-are nici o crapatura si mai sunt si scaune ventilate cu gaurele, poate gaurelele alea sa dea textura cu crapaturi. La interior mi se pare doar airbagul de la volan ciudat, in rest pare totul in regula.

 

Iar la exterior, ce sa zic, chiar e de lucru pe ea ca sa fie impecabila. Dar daca la o masina din 2004 comenteaza cineva ca sunt farurile matuite sau bara nu stiu cum, inseamna ca nu realizeaza ca masina aia a fost 7 ani pe sosele si a rulat vreo 200 de mii de km minim. Orice masina cand o cumperi, o duci la un detailing, retusari de vopsea etc, si iese foarte bine. Unde dai cu 11 mii de euro, mai merg inca 200 euro pe un polish caroserie+faruri si un detailing interior, sa fim seriosi.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu vad vreo crapatura, dar cred ca nu si-a dat seama ca asa sunt scaune comfort sau poate n-a vazut niciodata si nu stie ca partea aceea din fata e mobila. Chiar n-are nici o crapatura si mai sunt si scaune ventilate cu gaurele, poate gaurelele alea sa dea textura cu crapaturi. La interior mi se pare doar airbagul de la volan ciudat, in rest pare totul in regula.

 

Iar la exterior, ce sa zic, chiar e de lucru pe ea ca sa fie impecabila. Dar daca la o masina din 2004 comenteaza cineva ca sunt farurile matuite sau bara nu stiu cum, inseamna ca nu realizeaza ca masina aia a fost 7 ani pe sosele si a rulat vreo 200 de mii de km minim. Orice masina cand o cumperi, o duci la un detailing, retusari de vopsea etc, si iese foarte bine. Unde dai cu 11 mii de euro, mai merg inca 200 euro pe un polish caroserie+faruri si un detailing interior, sa fim seriosi.

deci la un polish interior exterior normal k o duc dupa ce o cumpar, intrebam daca cumva cineva vede ceva mai grav la ea, daca cumva nu e la linie sau daca nu cumva o stie cineva accidentata . ceva probleme mai grave sau daca stie cineva cat de serioasa este firma care o vinde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.