Jump to content

Elibereaza pilotul din tine!


Rares

Recommended Posts

e cat se poate de "pe bune" concursul.

Salut Rares! Din pacate eu n-am apucat sa ma inscriu inca, dar s-a inscris un prieten. Si mi-a zis ca e pe bune, adica toata selectia se intampla chiar cum au prezentat ei. El asteapta acum rezultatele, adica cei 25 de concurenti alesi de juriu pentru ca n-a reusit sa se incadreze in primii 5. Daca se inscria mai devreme avea sanse sa stranga voturi. Pe 30 mi-a zis ca s-ar comunica lista de concurenti. Eu mai astept putin sa vad ce se intampla la Constanta si ma bag si eu. N-am nimic de pierdut. Daca stau si imi pun intrebari de cat de pe bune e sau nu, oricum nu castig nimic. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

499 numar d concurs.

 

Nr de debutant. :twoup: Ai apucat sa te dai anul asta ceva? Cum merge ca si costuri?

 

Eu pana acum am investit 25.000 numai in masina de concurs lasand la o parte cazare, benzina de curse, cauciucuri, asistenta , etc etc.

 

Am luat 4 locuri 3 la 4 etape din 6, ultima a fost la Sinaia , cine a fost pe acolo a vazut cam cum sta treaba cu motorsportul.

 

intr-adevar degeaba ai mare talent daca nu ai si bani.la inceput toti marii piloti au venit cu bani de acasa, in F1 si mrile competiti putini sunt platiti cu adevarat.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Cam multi bani bagati pt un debutant. Sa nu te desumfli si sa ti se ia din cauza costurilor. Multi merg sa se dea de placere cu 2 perechi de cauciucuri pe sezon. La tine sunt marafeti multi acolo, ceea ce nu e rau. Numai sa poti duce in fiecare an, pana iesi putin din anonimat si pui mana pe niste sponsori. Spor!
Link to comment
Share on other sites

Ca tot intrebam mai devreme...iata ca a aparut si raspunsul. Asadar, special delivery from FB (Elibereaza pilotul din tine!):

 

"Masini, motoare turate cu multi decibeli, cauciucuri incinse, viteza, adrenalina, 10 concurenti inversunati in cursa pentru o miza care le poate schimba viata: titlul de pilot in Campionatul National de Raliuri 2011...

 

Te asteptam sambata, 7 august, la City Park Mall din Constanta, Blvd.Al.Lapusneanu, nr.116c, la prima semifinala Rompetrol Racing Challenge.

 

Fie ca iti sustii prietenii in cursa sau te bucuri de show-ul unui raliu adevarat, la ora 15:00 trebuie sa fii alaturi de noi cand dam startul !

 

Ce "tunn-am"? Mansele concurentilor, demonstratii ale pilotilor de la Napoca Rally Academy avand copiloti spectatori din randul celor prezenti la eveniment, concert Dragos Mostenescu playing Elton John si Andreea Banica in deschidere.

Drinks and food disponibile la fata locului. Vuvuzelele la purtator, din dotarea personala.

 

Ce mai astepti ? Anunta prietenii si ne vedem weekend-ul asta la mare!

 

Echipa Rompetrol Racing Challenge"

Link to comment
Share on other sites

Chiar m-ai suprins placut, mai sunt oameni care mai merg si la curse.bravo

 

Cum ti s-a parut cursa? asta a fost vineri sau duminica?

 

Da, mai sunt, sunt destui ! Cei care mergeau acum ani buni sunt si acum pe probe, poate doar nu isi fac aparitia prea mult pe forumuri. Poza este facuta vineri ! Ce sa zic, per general un traseu frumos, mi-a placut mult Vallino cum s-a dat pentru spectacol si pentru noi astia de pe margine ; a mers bine Titi Aur, ma asteptam sa scoata sub 2 secunde si sa bata recordul pe proba stabilit anul trecut; mi-a placut ca de obicei Hora (vorba aia cine nu are batrani sa-si cumpere :twoup: ); imi pare rau pentru Ono de care problemele tehnice se tin lant; mi-a placut Andronic, masina aia ma face sa simt ceva pe sira spinarii :) ; am tinut mult si cu baietii din Craiova care au depus eforturi deosebite pentru participare. Succes mult la viitoarele competitii !

Edited by NSL_Doru
Link to comment
Share on other sites

Bafta celor care pleaca maine la Timisoara! A doua semifinala Rompetrol Racing Challenge are loc sambata 21 august, la Iulius Mall din Timisoara. Din cate am vazut pe pagina de FB (Elibereaza pilotul din tine!) s-a lansat o provocare pentru aceasta etapa: care semifinala va fi mai tare, cea de la Constanta sau Timisoara? :twoup: Asteptam impresiile celor care participa acum, precum si ceva sfaturi in cazul in care vom fi selectati (voi fi selectat) pentru Cluj. Bafta again!!
Link to comment
Share on other sites

Bafta celor care pleaca maine la Timisoara! A doua semifinala Rompetrol Racing Challenge are loc sambata 21 august, la Iulius Mall din Timisoara. Din cate am vazut pe pagina de FB (Elibereaza pilotul din tine!) s-a lansat o provocare pentru aceasta etapa: care semifinala va fi mai tare, cea de la Constanta sau Timisoara? :twoup: Asteptam impresiile celor care participa acum, precum si ceva sfaturi in cazul in care vom fi selectati (voi fi selectat) pentru Cluj. Bafta again!!

 

 

Castigatorii semifinalei de la Timisoara sunt Vlad Bunescu (Timisoara), Cristian Cotan (Bucuresti) si George Bartha (Timisoara). Bravo baieti! Bravo si celorlalti concurenti. A fost stransa competitia, toti erau buni si motivati. Iar publicul i-a sustinut pe toti, indiferent ca erau timisoreni sau nu. Demonstratiile lui Bogdan Marisca si ale lui Deny Ungur au fost grozave, iar concertele de dupa au adunat si mai multi oameni. Frumoasa experienta. Imi doresc sa traiesc si eu asta ca si concurent. Felicitari inca o data!

Edited by rally.addict
Link to comment
Share on other sites

pai tu nu te-ai bagat?

 

 

Nu m-am bagat ca se tot discuta ca nu e pe bune concursul, ca etc. Si am zis sa astept sa vad ce se intampla ca la Constanta se inscrisese un tovaras de-al meu. Si dupa ce am vazut ca e serioasa treaba, m-am inscris si eu dar n-am fost ales :twoup:. De-aia sper la Cluj sa fie ok. Bafta si voua daca va hotarati sa participati.

 

Btw, am gasit pe youtube un montaj facut de un tip caruia i-a placut competitia, foarte foarte misto:

 

filmare rompetrol racing challenge timisoara

 

cred ca ma bag eu la cluj :)

 

Pai hai! Sa ne vedem adversari la Cluj!!! (misto urarea, n-ai ce sa zici :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu v-am zis de la inceput ca e pe bune, dar voi: Batman, Batman! :)

 

Asa este, doar ca noi nu am fost suficient de increzatori :twoup:. In alta ordine de idei...astazi este ziua cu emotii :) , in care se anunta cei 30 care vor merge mai departe si vor incinge cauciucurile pe 11 septembrie la Cluj, la Sala Sporturilor . Concurenta este foarte puternica, pentru etapa Cluj s-au inscris 262 de participanti, din care astazi vor ramane doar 30. Este ultima semifinala pe anul acesta, deci last chance! Sper sa ne vedem pe circuit la Cluj. Bafta si celor care s-au mai inscris!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chiar m-ai suprins placut, mai sunt oameni care mai merg si la curse.bravo

 

Cum ti s-a parut cursa? asta a fost vineri sau duminica?

 

Rânca, duminica 12.09.2010

 

http://img837.imageshack.us/img837/126/dscf2594p.th.jpg http://img204.imageshack.us/img204/9057/dscf2536.th.jpg http://img833.imageshack.us/img833/4391/dscf2537s.th.jpg

 

http://img710.imageshack.us/img710/5623/dscf2538v.th.jpg http://img255.imageshack.us/img255/434/dscf2592w.th.jpg http://img829.imageshack.us/img829/7676/dscf2593h.th.jpg

 

Nu stiu unde sa pun poze, ca aici sunt putin cam off-topic :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.