Jump to content

V-ati colanta masina?


Laur R.

  

270 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

si eu vreau sa o colantez ca e lovita peste tot....si zgariata si parerea mea e ca nu merita sa dau 1000 de euro sa o vopsesc integral cand pot sa o rezolv mai ieftin.ma duc o pregatesc si o colantez

eu cred ca in 500e o vopsesti, poate tb sa ajuti si tu la dezechipare stopuri faruri etc ptr ca iti ia alt pret dezechipata sau nu si iese mult mai bine

cel putin asa erau preturile in cta

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca in 500e o vopsesti, poate tb sa ajuti si tu la dezechipare stopuri faruri etc ptr ca iti ia alt pret dezechipata sau nu si iese mult mai bine

cel putin asa erau preturile in cta

nu prea am gasit nikieri la 500 ....cel mai putin am asit pe la 800...dar...intr-un garaj...

Link to comment
Share on other sites

Mare grija unde o vopsiti, ca dati banii degeaba, si chiar daca in prima faza pare ok dupa 3-6-12 luni incepe sa sara vopseaua, se zgarie foarte repede la manere etc. in general cat dai atata face. Cine iti ia un pret mic spre foarte mic din start mai face economie la calitatea vopselei, lacului, atentia cu care o pregateste etc.

 

Insa nici colantarea nu e o solutie. Indiferent la ce firma v-ati duce va garantez eu ca la 3 luni faceti cate un drum inapoi ca se intampla sa se mai desprinda pe la diferite elemente colantul.

Link to comment
Share on other sites

Mare grija unde o vopsiti, ca dati banii degeaba, si chiar daca in prima faza pare ok dupa 3-6-12 luni incepe sa sara vopseaua, se zgarie foarte repede la manere etc. in general cat dai atata face. Cine iti ia un pret mic spre foarte mic din start mai face economie la calitatea vopselei, lacului, atentia cu care o pregateste etc.

 

Insa nici colantarea nu e o solutie. Indiferent la ce firma v-ati duce va garantez eu ca la 3 luni faceti cate un drum inapoi ca se intampla sa se mai desprinda pe la diferite elemente colantul.

eu am un vecin are un e92 colantat de peste un an si nu are nici o problema cu el.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

aveti idee bara se poate colanta fara probleme daca e montata pe masina ??

ca oricum eu schimb bara pe fata si cea noua vine nevopsita si as vrea s-o colantez direct cu negru mat.

sa duc intai bara la colantat si pe urma s-o montez sau intai s-o montezi si pe urma s-o colantez ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

si eu vreau sa o colantez ca e lovita peste tot....si zgariata si parerea mea e ca nu merita sa dau 1000 de euro sa o vopsesc integral cand pot sa o rezolv mai ieftin.ma duc o pregatesc si o colantez

 

 

Mai ai o varianta ieftina, Plasti Dip este un fel de vopsea plastica,cauciucata si se comercializeaza si la bidon 5 L.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.