Jump to content

Ce parere aveti depre un e65?


Lir

Recommended Posts

Luna viitoare doresc sa imi iau un e65, 3.0 d. Nu stiam ce sa alex intre e65 si x5 dar acum m-am hotarat pe e65.M-am gandit sa imi iau dupa 2003 in sus.Am si eu cateva nelamuriri si in acelas timp si cateva intrebari legate de aceasta masina, cum ar fii: motorul de 3.0 ce norma de poluare are euro3 sau 4? la ce ar trebui sa fiu atent cand imi cumpar masina si ce probleme au modelele astea mai frecvent.multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

si eu vroiam sa iau tot asa un e65 si am stat pe ganduri vreo 2 luni si la urma am cumparat seria 5 , da motorul 3000 diesel are euro3, mie unul mi se pare prea scump de intretinut septarul,si cu prea multe probleme, de altfel mi se pare o super masina mio doresc si acum dar nu cred ca la un salar de 1000 eu merita sa tin un septar in curte ca sa o folosesc ca o masina de zi de zi,
Link to comment
Share on other sites

Si eu momentan am un e39 pe care il folosesc zi de zi.M-am gandit la e65 ca o masina de duminca sa zic asa, sa o folosesc mai mult pt vacante,concediu, drumuri lungi in general.M-am gandit si la e60 prima data, dar am e39. Acum nu stiu ce probleme au in general e65 si la ce sa ma astept.Personal raportat la banii care e una si la ce ofera mi se pare pretul destul de rezonabil. Nu stiu x5 ne e genul meu, mai bine o limuzina decat un SUV.Ce sa zic mai astept unele opinii sau ce defecte apar mai frecvent la e65. Multumesc tuturor.
Link to comment
Share on other sites

Si eu momentan am un e39 pe care il folosesc zi de zi.M-am gandit la e65 ca o masina de duminca sa zic asa, sa o folosesc mai mult pt vacante,concediu, drumuri lungi in general.M-am gandit si la e60 prima data, dar am e39. Acum nu stiu ce probleme au in general e65 si la ce sa ma astept.Personal raportat la banii care e una si la ce ofera mi se pare pretul destul de rezonabil. Nu stiu x5 ne e genul meu, mai bine o limuzina decat un SUV.Ce sa zic mai astept unele opinii sau ce defecte apar mai frecvent la e65. Multumesc tuturor.

Nu prea vad rostul unei limuzine ca masina de duminica...

 

Mai bine iti iei una sport. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pentru ,,joaca" sa zic asa am un slk 230 kompresor si ajunge.M-am gandit la e65 pt ca sincer imi plac masinile mari si spatioase.Acum nu neaparat exclusiv pt dumineca si in rest dar mai am de facut si drumuri lungi si sincer cu e39 si suspensie M prin Romania te cam oboseste(si noaptea cand dormi ai impresia ca te scutura).Am fost in dubii ce sa aleg intre x5 si e65 si am ales e65 nu prea imi surade ideea de Suv nu ii vad rostul in afara de costuri de intretinere mai mari.M-am gandit la e65 pt ca fac cam 60-70000 km pe an.Intrebam daca stie cineva ce probleme mai apar sau la ce ar trebuii sa fiu atent cand cumpar masina.Mersi tuturor
Link to comment
Share on other sites

si eu vroiam sa iau tot asa un e65 si am stat pe ganduri vreo 2 luni si la urma am cumparat seria 5 , da motorul 3000 diesel are euro3, mie unul mi se pare prea scump de intretinut septarul,si cu prea multe probleme, de altfel mi se pare o super masina mio doresc si acum dar nu cred ca la un salar de 1000 eu merita sa tin un septar in curte ca sa o folosesc ca o masina de zi de zi,

E frumos E65, dar ca sa te bucuri de ea iti trebuie bani mai multi...1000 EUR ar cam fi bugetul lunar alocat doar pt masina...

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai asta ziceam si eu!!! nu este o masina rea, dar din cauza problemelor dese care apar o face sa fie o masina scumpa de intretinut, acuma mai este o chestie, depinde si de norocul fiecaruia la masini, si nu in ultimul rand de stilul de condus.

 

ps

imi spunea cineva, nu stiu cat este de adevarat ca septarul are, puse cap la cap 7 km de cablu electric :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Are E60 cel putin la fel de multe bug-uri pe cate a avut E65 in 2003. Daca vrei fiabilitate mai indicat ar fi E30.

 

@Lir: Cel mai bine iti iei ce iti place. Probleme poti sa ai si cu masina nou de abia iesit pe poarta dealer-ului (sunt topicuri gramada cu masini noi la care au aparut probleme).

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine este sa eviti primii ani de fabricatie.

 

Deci cand ar trebui cumparat un E65, dupa cati ani? :twoup:

 

 

ps

imi spunea cineva, nu stiu cat este de adevarat ca septarul are, puse cap la cap 7 km de cablu electric :D

 

Si eu am auzit la fel.

Seria 7 are 7km de fire, seria 5, 5km,....s.a.m.d.

Ma uimesc tot timpul inginerii astia de la BMW :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Acum ramane de vazut, pt ca deocamdata nuu ma grabesc sa imi iau sa vad si ce se intampla cu taxa asta.In vara m-am gandit sa imi iau sau cel mult la sfarsitul verii.Multumesc pt parerea fiecaruia.Cand imi voi cumpara primul lucru o voi prezenta aici :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.