Jump to content

Mesaj eroare


Recommended Posts

EPROM - este cipul de memorie unde sunt "depozitate" datele primite din BC , iar DDM poate fi Distributed Data Management...eventual pune-o pe un tester ( nu are legatura cu servo) Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

Merci mult! :) 

 

Eu ma gandeam ca au fost dati inapoi km de aceea indica asa, plus ca senzorul de airbag e mereu aprins, interiorul e cam obosit chiar daca scrie 167000 km.

Vad eu ce fac! :blink:

260050[/snapback]

daca sensoru de airbag e mereu aprins iti zic eu ca au fost dati inapoi...posibil sa fi avut peste 200K...daca s-a umblat la modulele de kilometri e clar...eu a trebuit sa-mi schimb tot bordu ca sa rezolv problema cu kilometrii si airbag-ul si bineinteles ca din cauza datului inapoi de km s-a inamplat si faza cu beculetu de airbag...

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum arata, are mai bine de 300000km, dar la banii dati pe ea, (3000 euro), chiar nu ma mai intereseaza! :)

Cat v-a merge, atat v-a merge, dupa aia dezmembrare scrie pe ea! :blink:

Si voi avea o placere deosebita sa o casapesc! E al doilea E39 pe care-l am si voi avea grija sa scap repede de el. Si asa are nr. de Italia si se mai poate circula pana la sfarsitul anului. Oricum e cam varza: Directia merge aiurea, ambreajul tine sus tare deci e pe duca, uleiul cine stie decand nu e schimbat, ca e deja pe rosu si multe altele. :)

Scuza-ti de off topic.

 

Si revenind, dupa cate mi-ai spus, deduc ca acest mesaj Epprom Ddm, este o incompatibilitate de informatii, intre ceasurile bordului, cheie si calculatorul masinii.

Complicata treaba.....

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum arata, are mai bine de 300000km, dar la banii dati pe ea, (3000 euro), chiar nu ma mai intereseaza! :)

Cat v-a merge, atat v-a merge, dupa aia dezmembrare scrie pe ea! :blink:

Si voi avea o placere deosebita sa o casapesc! E al doilea E39 pe care-l am si voi avea grija sa scap repede de el. Si asa are nr. de Italia si se mai poate circula pana la sfarsitul anului. Oricum e cam varza: Directia merge aiurea, ambreajul tine sus tare deci e pe duca, uleiul cine stie decand nu e schimbat, ca e deja pe rosu si multe altele. :)

Scuza-ti de off topic.

 

Si revenind, dupa cate mi-ai spus, deduc ca acest mesaj Epprom Ddm, este o incompatibilitate de informatii, intre ceasurile bordului, cheie si calculatorul masinii.

Complicata treaba.....

260058[/snapback]

:) :) saraca masina pe mainile cui a ajuns , dupa ce ca e cum e...vrei s-o si dezmembrezi :) e bine asa

Link to comment
Share on other sites

Nu are rost sa-i platesc si taxa de imatriculare si sa mai bag vreo 3000 pt. a o aduce pe linia de plutire, pt. simplu motiv ca nu am de unde.

Eu doar ii voi curma suferinta, caci altii au distrus-o! :blink:

 

Cand voi avea putin timp, cred ca ma apuc de treaba si crede-ma, ca mai bine fac fericiti cativa proprietari de E39 decat sa ma leg la cap cu asa epava. Pacat de motor... Are piele crem, dublu climatronic, xenon, multivolan, cd cu magazie, si un fel de navigatie in spate care se vede a fi aftermarket, parktronic spate (bipaie, dar nu vad nici un ecran) etc.

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

Ai putintica rabdare :) si te servesc si cu set de oglinzi la pret promotional. Stiu ca asta cauti de mult! :blink:

Momentan sunt in tratative cu un amic pentru un loc la curte in vederea dezmembrarii, ca in strada nu e prea bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Ai putintica rabdare :)  si te servesc si cu set de oglinzi la pret promotional. Stiu ca asta cauti de mult! :blink:

Momentan sunt in tratative cu un amic pentru un loc la curte in vederea dezmembrarii, ca in strada nu e prea bine. :)

260380[/snapback]

din pacate a facut rost de oglinda....dar poate ai altceva :)...eu as vrea niste suporti pt pahare...

Link to comment
Share on other sites

din poze interiorul este excelent , eu oricum vreau suportii aia de pahare pe fata ca nu am :blink:

260387[/snapback]

 

Asa pare, pt. ca in poze totul e frumos si colorat, dar in realitate, crede-ma ca E34 pe care-l mai am e net superior (nu ma refer la dotari, ci la intretinere).

 

Bun, voi tine cont de dorintele voastre. Ramane sa primesc raspunsul cu locatia.

Link to comment
Share on other sites

Ai putintica rabdare :)  si te servesc si cu set de oglinzi la pret promotional. Stiu ca asta cauti de mult! :blink:

Momentan sunt in tratative cu un amic pentru un loc la curte in vederea dezmembrarii, ca in strada nu e prea bine. :)

260380[/snapback]

Am ambele oglinzi dar unul dintre suporturile de pahare de pe spate e stricat :)) la mine e rupt cel drept...la tine care e bun?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, datorita faptului ca nu am avut locatie pt. dezmembrat, am vandut masina.

La o analiza mai profunda si sa zicem ca vindeam mai tot de pe ea, ramanem cu o coasca care tb. incarcata intr-un camion si dusa la REMAT ceea ce era cam complicat (forta de munca, camion, timp etc.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.