Jump to content

Nokia E50


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ineresant. Dupa ceva sapaturi aditionale pe net, am mai gasit ca... daca se pune softul asta pe telefon, atunci se va sincroniza agenda. Atentie, nu e suficient sa fie instalat, trebuie sa si ruleze (in background). Se poate verifica ce aplicatii ruleaza pe un E50 (sau orice tel cu Symbian), apasind si tinind un pic tasta Meniu.

 

Asa ca, sint pe aici posesori de E9x care sa verifice ca merge sync de agenda cu un E50, please?

Link to comment
Share on other sites

Eu am Nokia 6233 si am reusit f repede sa-l "cuplez" si citeste si agenda.

1-activezi bluetooth-ul telefonului

2-intri in meniul conections(parca,nu-s sigur)al masinii si activezi si acolo bluetooth

3-iar meniul tel la bluetooth si cauti "paired devices" dupa care cauti un nou dispozitiv,pe care-l gaseste rapid

4-telefonul detecteaza masina si iti cere o parola(1234)

5-paired new device si gata,apare agenda pe ecran(eu am selectat ca memoria telefonul sa fie activa,nu simul(poate conteaza)

Link to comment
Share on other sites

Ati reusit careva sa coenctati un Nokia E50/E60/E61 la un BMW generatie noua (E9x/E6x) via Bluetooth? Dar sa faceti agenda sa se sincronizeze? Imi fac griji ca noua masina nu va merge cu telefonul pe care il am acum (E50) si va trebui sa ma reorientez. Ceea ce sucks :)

la telefoanele symbian nu se incarca agenda si nu poti trimite sms-uri din meniul masinii...

eu am N70 logat la masina si doar pot suna si sa fiu sunat!

:) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pentru Symbian si descarcare agenda incearca aici http://europe.nokia.com/A4143881 . Desi e pt 810 merge si la BMW.

Daca nu se rezolva (desi ar trebui) sapa aici http://www.nokme.com/nokia-e61-bmw-bluetooth-pairing-76.html

Am scris asta si eu mai sus. Si am dat exact linkul asta pentru Carkit Nokia 810. Insa nu pot incerca, pentru ca masina mea nu s-a fabricat inca :blink:

 

In alta ordine de idei, de citeva zile circul cu Vectra parintilor, pe care este un carkit Nokia 610. Mai demult am incercat sa il conectez cu telefonul meu (E50) dar nu am reusit sa fac agenda sa mearga. Intre timp, am instalat pe telefon un soft ca cel din linkul de mai sus pentru 810 (doar ca varianta pt 610, normal) si acum merge si agenda. De asta ma gindeam ca daca pe masinile noi acel Bluetooth phone preparation e de fapt un carkit Nokia 810 incognito, atunci poate ca va merge. Incearca cineva cu un telefon cu Symbian si o masina generatie noua sa verifice daca merge, please?

Link to comment
Share on other sites

Eu am incercat cu telefonul meu E51, dar nu merge.

Ce masina (fabricata cind)? Dar telefonul ti se pairuie si poti apela si primi telefoane? Cind ai incercat sa sincronizezi agenda, aplicatia aia Symbian rula?

 

Am incercat pe masina unui prieten, E90 2008, dar nu am reusit sa vad agenda si am renuntat.Nici nu m-a pasionat prea mult pentru a mai incerca.Stiu ca acest telefon nu este aprobat de BMW, imi este de ajuns. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
buna,,are cineva de vanzare telefon original pt bmw 325ci,,din anul 2001 este masina,,si nu are tel,,si vreau sa cumpar unul,,sau daca stie cineva,,pot sa put si alt tel elor care o sami raspuna.. ,,si ce model asi putea pune ??sau ce treb sa fac sa pot pune alt tel daca nu gasesc cel original,,mss mult c
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Eu am un apple iphone de 8gb, si am reusit sa-i fac peering cu masina, descarca agenda, pot suna si primi apeluri dar are o problema..uneori cand vreau sa sun imi zice ca no telephone connected,desi e conectat. Merge numai cand are el chef, si nu stiu daca e din cauza softului masinii sau a telefonului. Stie cineva ce ar putea fi?
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Eu am incercat cu telefonul meu E51, dar nu merge.

Ce masina (fabricata cind)? Dar telefonul ti se pairuie si poti apela si primi telefoane? Cind ai incercat sa sincronizezi agenda, aplicatia aia Symbian rula?

 

Am incercat pe masina unui prieten, E90 2008, dar nu am reusit sa vad agenda si am renuntat.Nici nu m-a pasionat prea mult pentru a mai incerca.Stiu ca acest telefon nu este aprobat de BMW, imi este de ajuns. :twoup:

 

eu am putut lega cu succes la E60 prin Bluetooth si Blackberry 8310 si Nokia N95i, imi descarca agenda la ambele telefoane fara probleme.

 

Nu inteleg de ce nu pot vedea si mesajele text, am inteles ca ar trebui sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.