Jump to content

E91 2.0d M359


mmneg

Recommended Posts

Daca ai pusa folie pe luneta si nu este de proasta calitate , se scoate si se inlocuieste fara probleme, eu am vazut masini la care s-a schimbat folia pe luneta si a fost totul ok.

 

Viorel il cheama pe baiat, are sediul pe langa liceul Sincai, Tineretului, poti sa ii faci o intrebare, eventual trebuie sa vada masina inainte si cred ca te poate ajuta : 0766.529.211, sa ii spui ca il suni din partea lui Flaviu cu Bmw negru :thumbsup: , sper sa te rezolve

eu am pus folie pe luneta si dupa an dat cu ceva in ea si sa zgariat apoi am fost la acelasi service unde am pus_o prima data si a schimbat-o fara multa bataie de cap (mai incet dar toata operatia a durat cam o ora)

se poate dar depinde cat de meserias e omu

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

O masina superba si la care mi-a ramas gandul. Daca te hotarasti sa o vinzi da-mi un pm te rog ca poate o cumpar inapoi. Mi-a zis ceva @Myx ca ai vrea sa o vinzi...

Si in legatura cu folia vino la mine in Sema Parc si ti-o dau eu jos gratis. E folie de calitate 3M. Nu as fi conceput sa pun altceva pe minunatia asta...

Edited by Changing
Link to comment
Share on other sites

O masina superba si la care mi-a ramas gandul. Daca te hotarasti sa o vinzi da-mi un pm te rog ca poate o cumpar inapoi. Mi-a zis ceva @Myx ca ai vrea sa o vinzi...

Si in legatura cu folia vino la mine in Sema Parc si ti-o dau eu jos gratis. E folie de calitate 3M. Nu as fi conceput sa pun altceva pe minunatia asta...

 

Doar stii traseul , o iei tu , apoi o iau eu si apoi vedem noi . Trebuie pastrat trio :laugh: :laugh:

 

Cand vine momentul, sigur se face. Sa mai imi zici o data unde l-ai facut pe precedentul.

http://www.reparatiicutiiautomate.ro/localizare.html

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri.

 

Din pacate acum doua seri am fost implicat intr-o tamponare pe DN1 la Potigrafu. Patru masini implicate, eu fiind ultimul.

Toate erau facute acordeon. Din fericire, am reusit sa fac o manevra de evitare si fata masinii a scapat ca prin minune dar am lovit cu aripa spate in coltul stanga al masinii din fata mea.

 

Revin cum mai multe informatii si poze.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Am revenit cu detalii legate de accident.

 

S-a intamplat la iesirea din potigrafu spre bucuresti. Km 40, drum drept. Mergeam cu traficul, viteza legala. Am iesit din localitate, eram in accelerare de la 70 la 100 si deodata in fata trei masini au franat pana la 0. Nu stiu cum, am vazut ca nu vine nimeni de pe contrasens si am incercat sa nu lovesc frontal. Distanta a fost prea mica si in derapaj l-am acrosat pe ultimul. Masinile 2 si 3 sunt acordeoane. Ulterior am vazut ca masinile 1 si 2 erau unele care se sicanasera reciproc in Potigrafu. Au iesit din localitate, unul din ei a depasit, s-a bagat in fata si a franat pana la 0. Totul a durat 5 secunde.

 

Ulterior am vazut ca primul si al doilea nu s-au lovit din frana ci au fost loviti de al treilea, care l-a luat in plin pe al doilea si l-a proiectat in primul. La masina cu numarul trei au sarit airbag-urile, motorul deplasat, toata fata distrusa.

 

Evident de vina sunt cei din spate.

 

##@$@%#^@*@ pentru primul, mama lui de nenorocit, putea sa ne omoare fara nici o jena.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Din situatia data, mi se pare ca am iesit cu pagubele minime posibile.

Am de inlocuit aripa+anexe, capac portbagaj, stopuri, plasticaraie, bara spate etc.

 

Mircea, lasa ca o scot dreapta cei de la service :)) abia ce mi-am luat cauciucuri noi pe fata pentru jantele de vara :) Si daca as schimba masina, jantele le pastrez pentru urmatoarea sau pentru M ;)

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Cum sa o repar? Pe 27.12 seara am avut accidentul. Am apucat doar sa merg la casco. Service-ul e in vacanta.

 

Pe fata mi-am luat Goodyear EAGLE F1 Asymmetric ROF 225/35 R19 88Y XL runflat

 

Pe spate am la fel dar normale, cand va fi nevoie voi pune tot runflat.

 

Usa dreapta spate a scapat miraculos. Oricum aripa se schimba.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

aoleu... cam sifonata. mie personal mi se pare destul de rau. imi pare rau pt cele intamplate si acum de sarbatori. dar o sa fie k noua curand:)

 

crede-ma, putea sa fie praf pe fata. gandeste-te ca eram in accelerare cand cei din fata franau.

 

pe de alta parte ma bucur ca am scapat intreg.

 

masina se repara usor, am casco, stau linistit. mi-am facut deja calculul, cu tot cu reconstatari cred ca dureaza cam 2 luni sa o repar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.