Jump to content

E91 2.0d M359


mmneg

Recommended Posts

Nu mai pot da edit.

Am oprit masina, am scos cheia din contact si din greseala am tras de maneta de semnalizare. In acel moment s-au aprins farurile si stopurile. Au stat aprinse cam 30".

 

Referitor la polishul farurilor si al proiectoarelor tin sa mentionez ca diferenta de iluminare este enorma! Am plecat la drum nopatea si este cu totul altceva fata de cum era pana acum.

 

Pentru cei care m-au intrebat pe privat, operatiunea am facut-o la userul Robert_TAU.

 

Recomand cu toata increderea :goodjob: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

KIP,Nu stiam asta :) Pe de alta parte am vazut ca functia se poate activa/dezactiva din computerul de bord.

 

.Bogdan, La cum aratau inainte, nu mai aveau de multa vreme nimic protector.in momentul asta, comparativ cu ce era inainte, arata ca noi. Nu am pus folie, au fost date cu polish. Pana se vor matui din nou sper sa fi trecut la E92 deja.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Pana se vor matui din nou sper sa fi trecut la E92 deja.

ideal ar fi sa pui folie...ce conteaza ca masina o vei vinde peste 2 luni...peste 2 luni si cateva drumuri de autostrada trebuie polish din nou in cazul in care vrei sa pui folie.ii faci un bine masinii,chiar daca se schimba propietarul

 

eu am farurile noi acasa,dar nu le montez pana nu primesc folia.montez folie apoi le pun pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Pe de alta parte poti sa gandesti si asa: ia sa vad cat de mult dureaza pana se matuiesc farurile din nou, ca sa stiu (si eu si lumea) cat de mult renteaza aceasta operatiune. ;)

Cum am zis, recomand aceasta operatiune dar sa vedem cat de rentabila este. Una e sa le polishezi la doua luni si una e sa le polisezi o data pe an. Momentan suntem in testing mode.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare fix invers, motorul e mai in spate iar rotile sunt mai in fata fata de VAG unde consola fata e mai mare iar motorul sta mai bine pe roti (mai in fata) daca atingi cu ceva dai cu spoilerul, pe cand la BMW freci cu ce-i dedesubt. Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

126.600 km astazi.

 

Oficial a devenit masina cu cei mai multi kilometri pe care am avut-o pana acum.

 

In ultima saptamana si jumatate am facut o plimbare de 2000 de km prin tara.

De fiecare data raman surprins cat de bine echilibrata este. Putere/confort/consum.

 

Am pus si volanul, momentan fara sa fie clapetele functionale. Comparativ cu celalalt este o absoluta placere.

 

Am comandat si spirala de la airbag pentru a face clapetele functionale. Sa vedem ce noroc am.

Link to comment
Share on other sites

M-am interesat peste tot pentru a da folia jos folia de pe geamurile spate. Absolut nimeni nu imi garanteaza ca nu imi desprinde instalatia de dezaburire.

Nu te baga..cand mi-am pus folia fata am asistat la o astfel de operatiune. Nu i-au desprins instalatia de dezaburire, dar au facut multe taieturi pe acolo.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

M-am interesat peste tot pentru a da folia jos folia de pe geamurile spate. Absolut nimeni nu imi garanteaza ca nu imi desprinde instalatia de dezaburire.

 

Daca ai pusa folie pe luneta si nu este de proasta calitate , se scoate si se inlocuieste fara probleme, eu am vazut masini la care s-a schimbat folia pe luneta si a fost totul ok.

 

Viorel il cheama pe baiat, are sediul pe langa liceul Sincai, Tineretului, poti sa ii faci o intrebare, eventual trebuie sa vada masina inainte si cred ca te poate ajuta : 0766.529.211, sa ii spui ca il suni din partea lui Flaviu cu Bmw negru :thumbsup: , sper sa te rezolve

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.