Jump to content

E91 2.0d M359


mmneg

Recommended Posts

habar nu am am ce inseamna 325i :twitch: frate am mers cu toate tipurile de bmw , inclusiv m5 m6 , m3 , absolut toate modelele ! deci 2.5 nu are legatura cu 3.5, asta trebuie sa fi afon in domeniul bmw sa spui ca 325 se tine cu 535i .

 

Bine ca a venit Stig sa ne spuna care e treaba cu bemveele astea. In loc sa faci offtopic la prezentarea omului mai bine iti ei o carte de gramatica.

 

On: Frumos touring-ul, sa il stapanesti sanatos!

Edited by Laur R.
Link to comment
Share on other sites

Bine ca a venit Stig sa ne spuna care e treaba cu bemveele astea. In loc sa faci offtopic la prezentarea omului mai bine iti ei o carte de gramatica.

 

On: Frumos touring-ul, sa il stapanesti sanatos!

numai destepti pe forumurile astea ... stig testeaza masini , nu le compara ! asta ca sa sti si tu mare fan al bmw-ului diesel , si profesor de gramataica ... :) :)

Link to comment
Share on other sites

numai destepti pe forumurile astea ... stig testeaza masini , nu le compara ! asta ca sa sti si tu mare fan al bmw-ului diesel , si profesor de gramataica ... :) :)

Mai omule tu de unde ai aparut? Si eu sunt fan benzina dar sunt constient ca exista niste tractorase care pot oricand sa ma spulbere. Pana la urma sportivitatea nu vine numai din combustibil, se mai adauga cateva chestii la fel de importante ca si motorul. Oricand as prefera un 535d sau un 335d dar sunt in aceeasi situatie ca tine, adica nu-mi permit!! Asa ca mai lasa prostiile astea de 2 bani! <_<

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mai omule tu de unde ai aparut? Si eu sunt fan benzina dar sunt constient ca exista niste tractorase care pot oricand sa ma spulbere. Pana la urma sportivitatea nu vine numai din combustibil, se mai adauga cateva chestii la fel de importante ca si motorul. Oricand as prefera un 535d sau un 335d dar sunt in aceeasi situatie ca tine, adica nu-mi permit!! Asa ca mai lasa prostiile astea de 2 bani! <_<

situatia mea nu este ca ata ! eu si astazi pot sa-mi cumpar un 535d sau orice model de bmw mai nou , dar eu dau banii doar pe bmw benzina, si ca sa fiu sincer imi plac bmw-urile mai vechi , dupa parerea mea bmw-urile adevarate au fost, la seria 5 pana la e39 , la seria 3 pana la e46 si seria 7 pana la e38 ! nu zic ca e60 sau e90 nu sunt masini bune dar nu se mai conduce ca un e39 sau e46 si calitatea materialelor e mult mai slaba ! si treaba cu motorina , poate sa-mi spuna mie oricine ce vrea , sunt absolut sigur ca cine cumpara bmw diesel singurul motiv este CONSUMUL DE CARBURANT ! ECONOMIA , asta e singurul fapt pt care cumperi diesel , nu pt sportivitate ! aa, vad ca spui ca exista tractorase care sa te spulbere , atunci e timpul sa treci la un motor mai mare pe benzina ! adu-mi mie orice tractoras pana la e60 sa vedem cum ma spulbera pe mine cu e39 ... :)

Edited by baz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu va mai certati ca nu ajungeti nicaieri. Fiecare are dreptul sa creada ce vrea si sa aibe parerea lui.

Avand si benzina si diesel va pot spune asa: benzina iti ofera alte satisfactii pe care nu le poti cuantifica. Dieselul are si el atuurile lui dar se duc spre domeniul economic.

Daca vrei sportivitate si adevarata placere de a conduce, trebuie un M.

 

Fata nu ai facut-o LCI ? :)

Nu. Nu imi place fata de LCI

 

On: Frumos touring-ul, sa il stapanesti sanatos!

Mersi frumos.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Voi evidenta ambelor masini aici.

 

325i

146.650 - 07.11.2012

revizie:

-schimbat bujii - OEM(NGK)

-schimbat ulei+filtru 6.5L - 5w30 bmw+mann

-schimbat filtru aer - mann

-schimbat filtru polen - mann

-schimbat lame stergatoare - OEM

 

In curand voi schimba si uleiul din cutia de viteze

 

http://img194.imageshack.us/img194/1238/img1112ff.jpg

 

http://imageshack.us/a/img211/3386/img1283r.jpg

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

320 se pregateste de upgrade.

I-am cumparat haion complet de facelift si stopuri.

A primit bonus emblema cu 320d de pe haion si plasticul crem in eventualitatea in care il zgarie catelul pe cel original.

 

Jantele ASA dau mai bine pe touring decat pe sedan.

 

Ii mai trebuie doar bara M pe spate si splittere sub bara bata.

 

http://imageshack.us/a/img35/9530/img1281ae.jpg

 

http://imageshack.us/a/img856/1945/img2373ea.jpg

 

http://imageshack.us/a/img826/6058/img1197t.jpg

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu te-ai lasat si ai trecut la "facelift" si touringu'.. frumos.

Frumoase amandoua.... Sa le stapanesti sanatos!

Mersi

 

Ledurile angel eyes`ului de pe 325 cum se comporta?Ca am auzit ca nu prea ar fi bune s-ar arde.

Am avut mici probleme in vara cand arata bordul peste 35 de grade. Unul incepea sa se stinga si sa se aprinda dupa un minut pana s-a ars. Facea asa doar in trafic in aglomeratie, la drum lung era ok. Probabil racire insuficienta. A fost pe partea dreapta. L-am schimbat pe garantie, s-a racit vremea si nu am mai avut probleme de atunci.

 

Cat te-a ajuns facelift-ul la touring ?

Tot ce e in poza de mai sus 400

 

de ce ai schimbta bujiile 325-ului la 146k km? stiam ca se schimba din 100 in 100k .

Mi-am adus aminte ca eu nu le-am schimbat si nu m-am mai uitat pe celelalte topicuri sa vad daca Myx sau Changing le-au schimbat. Am zis ca oricum nu are ce sa strice, bujiile nu sunt o avere.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am rezolvat si vopsitul.

Cu aceasta ocazie am schimbat si farurile, se pare ca erau urechile de pe interior crapate/rupte.

Am renuntat la ledurile albe de pe angel eyes.

Ca un mic feedback pentru Robert Tau, polishul farurilor a tinut foarte bine pana acum.

 

Arata excelent cu faruri noi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

ebay, au venit din taiwan.

am dat 65$ gata vopsite la vremea respectiva si am prins o oferta cu free shipping

cred ca de aici dar nu mai stiu exact: http://www.ebay.com/itm/PAINTED-BMW-E90-3-SERIES-OE-FRONT-BUMPER-LIP-SPLITTER-SPOILER-335i-2006-2008-/321086008086?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4ac237ab16&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.