Jump to content

335i vs. M3/E46


fbdcnt

Recommended Posts

A aparut 335I cabrio. Merita sa dau M3-ul sa iau din ala? Motivul ar fi topul din tabla, de care BMW fugea pt. ca nu putea sa-l faca. Nu se compara cu ala din carpa al meu, ai un coupe adevarat si un cabrio. Caroseria e nitel mai mare, nu mi se pare asa frumoasa ca la E46, de asemenea interiorl stilul asta nou nu mi se pare grozav. Motorul vad ca il lauda toti desi nu ma dau in vant dpa turbo.

 

http://www.caranddriver.com/carnews/11930/...-cabriolet.html

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e mai corect apelativul coupe cabrio... :blink:

 

Mie-mi place foarte mult Coupe-ul E92. E greu de spus ceva despre E93 pana nu-l vad in carne si oase. Liniile impuse de constructia CC, pot sa aduca un plus de frumusete dar de obicei strica rau.

 

Despre turbo? Nu l-am condus, dar sper ca in curand sa fac un test drive cu 335i. Cred ca nu e turbo-ul clasic care-l stim si noi. Gandeste-te ca pe E92 3.0l L6 benzina va avea 274 CP daca nu ma insel (acelasi motor are pe E90 are 258 CP, pe seria 1 are 265 CP, probabil vor fi aduse toate la zi) si 3.0l L6 benzina dublu turbo (fiecare 3 cilindri sunt deserviti de o turbina de presiune joasa) aduce putini CP in plus: sub 30. Aduce in schimb un cuplu, impresionant. Ceea ce spune ca golul turbo va fi aproape insesizabil si motorul se va comporta ca unul de o cilindree mai mare.

 

Mi-as da cu parerea relativ la turbo, DOAR dupa ce as conduce acest nou motor. BMW va reinvia spiritul turbo si cred ca ne vom ruga sa putem conduce unul in viitor.

Link to comment
Share on other sites

parerea mea,

modelul din prezentare arata din profil-spate ca Fiat-ul Albea. E46 este superb!

in plus de asta M este M.

pe cand 335i este pentru piata Nord Americana (plimbari lungi pe coasta de vest in BMW 335i...)- sa nu il vedem cumva in James Bond!

Link to comment
Share on other sites

defapt conteaza la ce vrei sa folosesti masina... din posturile lui Doru care le-am citit pana acum, cred ca ar fi mai potrivit 335... oricum acceleratia e suficient de buna si nu scutura... nu are cuite SMG deci nu smuceste...

si nu o sa-i lipseasca nici LSD, ca doar nu mai e la prima tineretze sa impresioneze fetele cu cerculetze... :blink:

Link to comment
Share on other sites

pentru M eu as face urmatorul spot:

te trezesti dimineata si incepi sa mmmmmmm...si tot asa toata ziua....mmm :D mmMM :) MMMMMMMMMmmmm :) mMMMmmmmmmmmmm :D mmMmmMm :) mMMMMMmmmMMMmMmMMMmmmmmmmmmmmmm :blink: mm...in functie de situatie....din genul aluia care a castigat la nu stiu ce concurs ceva ture cu nu stiu ce pilot in F1 si beeeeeeehaaaaiaaaa cat era ziua de lunga.

Edited by GTR
Link to comment
Share on other sites

M ramane M orice ar fii .... poate nu iti dai seama dar masina ta pe care o ai acum este o legenda si va ramane o legenda pe cand un 335 este un...alt bmw coupe, sper sa intelegi ceeace am spus :blink:

sper din suflet sa ramai cu m3-ul, cand te-am vazut la mare chiar am zis ca esti TARE :)

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

E o chestie de gust si de bani eu unul as opta pentru E-93 in varianta lui 335i sau 335ix are un motor pe placul meu dar in curand apare si M3 E-93 asa ca poti sa alegi.Adevarul ca numai unul pote fii un adevarat BMW pur sange si asta e un M3.Mai ales ca are si caroseria mai lata si mototul nu lasa de dorit numai pretul mi se pare piperat si consumul dar cum zic eu e o chestie de gust.
Link to comment
Share on other sites

BMW-urile nu mai sunt ce au fost... oricum... se incearca eliminarea greselilor soferului prin tot felul de sisteme... care parerea mea este ca e o porcarie parca nici nu mai conduci... si daca l-as prinde pe Bangle ala... :blink:

 

E46, dupa mine e ultima generatie de BMW adevarate...

Edited by bunilla
Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu imi place 335i coupe . dar daca te uiti la o poza din lateral la cabrio parca sunt doua jumatati de masini diferite lipite la mijloc . fata pana la jumatate este frumoasa si e de BMW dar spatele ala lung si inaltat pare mai degraba de pick-up american . e ceva gresit acolo .... si cred ca mai bine mai pastrezi M3-ul pe care il ai , cel putin o vreme , pana apare ceva mai frumos . deocamdata nu se pot compara cele doua modele , nici ca design si nici ca motor chiar daca e un turbo .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.