Jump to content

RETROFIT FX-R pt Upgrade faruri BiXenon E46


X X L

Recommended Posts

1. costuri totale:

450 lei proiectoare FX-R + + tb sa vad ce situatie ai in faruri

@mik15, preturile le-am scris mai sus...

palariile nu am vazut sa se vanda separat, userul @florinkx le da la pachet cu proiectoarele FX-R si nu trebuie ajustate, intra exact peste lupa

Link to comment
Share on other sites

Salut am un e46 facelift si nu am lupe la el cat m-ar costa sa-i pun lupe la farurile care le am cu tot cu motanaj ? sau ce pret au lupele ?

am scris si mai sus preturile...

1. costuri totale:

450 lei proiectoare FX-R + + tb sa vad ce situatie ai in faruri

la care iti mai cumperi o instalatie xenon cu becuri D2S, cca. 200 lei

Link to comment
Share on other sites

da, se poate... costurile sunt scrise putin mai sus...

 

450 lei proiectoare FX-R (de la userul @florinkx) + 200 lei o instalatie xenon cu becuri D2S (aftermarket) = 650 lei

 

+ tb sa vad ce situatie ai in faruri

 

total: aproximativ 850 lei, echivalentul a 200 eur!

 

comparativ cu farurile OEM care sunt 1400 eur perechea... ce zici, merita ? :popcorn:

 

daca te decizi, suna-ma ca sa stabilim cand se poate realiza operatiunea... nr. meu de tel. e pe prima pagina, in primul post al acestui topic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sal.am si eu o intrebare daca se poate sa ma ajuti.am un bmw 318i.si becurile xenon sunt cumparate de mine unele de 6000.problema e alta ca lupele nu lumineaza asa cum am vazut la alti.lumina este slaba.as vrea sa stiu daca imi trebuiesc alte becurii sau schimbat lupele.
Link to comment
Share on other sites

nu sunt becurile de vina, ci lupele... cu cateva posturi mai sus mai sus am pus 2 poze comparative cu lupe arse vs. lupe "curate" FX-R...

 

se vede clar diferenta de culoare inclusiv din exterior...

 

@pepito, ai 3 variante:

 

1. schimbi lupele

 

2. reconditionezi doar lupele

 

3. schimbi farurile - aprox. 1.500 euro

Link to comment
Share on other sites

salutare.

Am faruri de e46 FL fara lupa si fara bi xenon, doar cu angel eyes. As vrea un upgrade la xenon si lupa, ma poti ajuta? Singura problema e ca sunt din ORadea, as veni pana la BUcuresti doar pentru asta, insa am inteles ca faci de azi pe maine. Nu se poate doar intr-o zi? Pentru ca nu prea am unde sa raman in Bucuresti. :)

Si inca ceva, costul ar fi 800 ron la ceea ce vreau eu? Am inteles bine?

 

Mersi.:)

Link to comment
Share on other sites

cred ca am putea sa o rezolvam si intr-o singura zi, insa intr-un weekend sau ceva de genul asta...

 

sau intr-o zi de lucru normala, daca incepem pe la ora 14.00, cred ca pana seara terminam... dupa asta te simti in stare sa te intorci acasa?

 

da, costurile sunt de 450 proiectoare/shrouds de la @florinkx (mai are doar 8 seturi), o instalatie xenon cu becuri D2S (in jur de 150 lei) + tb sa vad ce situatie ai in faruri... pt instalatie, poti face o intrebare si lui@RedFighter, este tot din Oradea si el ;)

 

:excl:

exemplu de retrofit FX-R

P1080214.JPG

P1080241.JPG

Link to comment
Share on other sites

nu sunt becurile de vina, ci lupele... cu cateva posturi mai sus mai sus am pus 2 poze comparative cu lupe arse vs. lupe "curate" FX-R...

 

se vede clar diferenta de culoare inclusiv din exterior...

 

@pepito, ai 3 variante:

 

1. schimbi lupele

 

2. reconditionezi doar lupele

 

3. schimbi farurile - aprox. 1.500 euro

 

 

 

 

 

aleg varianta 3.....:)) =)) in caz de castig la loto:) sincer te bagi la lupe sa le reconditionezi?ne putem intalni intro zi sau seara sa vezi cum arata sa ti dai o parere?

Link to comment
Share on other sites

cred ca am putea sa o rezolvam si intr-o singura zi, insa intr-un weekend sau ceva de genul asta...

 

sau intr-o zi de lucru normala, daca incepem pe la ora 14.00, cred ca pana seara terminam... dupa asta te simti in stare sa te intorci acasa?

...

pt instalatie, poti face o intrebare si lui@RedFighter, este tot din Oradea si el ;)

 

daca am termina pana seara, m-as intoarce in pitesti, am niste rude acolo.

Ce e cu RedFighter? se pricepe si el sa faca acelasi lucru? Vad la profil ca e din Arad...nu din Oradea

Link to comment
Share on other sites

tocmai am terminat de reconditionat un E46 facelift cu lupele arse, dar nu inca topite...

 

colegul beneficiar, foarte incantat de rezultat, a promis ca pune el mai multe poze...

 

:D

 

maine urmeaza un retrofit COMPLET cu FX-R !

 

+ plus sesiunea foto de rigoare :)

Link to comment
Share on other sites

da Razvan, ne uitam... timp de lucru cca. 2 ore

 

azi am reconditionat si eu lupele cu XXL :). rezultatul este foarte bun :) am fost putin speriat cand a desfacut lupele.erau foarte arse.imaginile vorbesc:)

 

 

 

 

nu pot atasa mai multe poze.dar erau la fel amandoua :)

cealalta era chiar mai rau... avea o portiune topita efectiv... ca si multe altele intalnite pana cum... :rolleyes:

 

@pepito, urca pozele pe imageshack.com apoi copiaza aici codul de la Embedding

 

daca nu merge, trimite-mi mie pozele pe mail (laurentiu@bmwclubmagazine.com)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.