Jump to content

Suport numar auto stealth/spion compatibil cu toate modelele BMW


Recommended Posts

Suport placuta numar inmatriculare STEALTH

 

Dimensiuni europene, compatibil cu toate marcile auto existente.

 

Pachetul contine tot kitul de instalare:

 

2 suporti (fata-spate), cabluri cu mufe preinstalate, receiver, telecomenzi, suruburi pt montare in spoiler.

 

SE MONTEAZA CA ORICE SUPORT DE NUMAR cu ajutorul unei surubelnite, pe gaurile existente in spoilere.(nu necesita nici o modificare sau adaptare suplimentara)

 

Functioneaza prin actionarea telecomenzii sau a panoului de comanda, peste placuta se trage o panza cauciucata.

 

Suportul este nou, de culoare neagra identic cu cele traditionale, confectionat insa din metal pt rezistenta.?

 

Predare personala in Bucuresti sau livrare in orice localitate prin curier.

 

PRET FIX 110 euro, nu fac schimburi. Pt mai multe detalii, poze, video sau proba discutam pe PM

 

Transport ales si platit de client. ?

 

ATENTIE!!! ACESTA ESTE UN ELEMENT DE TUNNING ORIGINAL SI NU TREBUIE FOLOSIT IN SCOPURI CE CONTRAVIN LEGII. COMERCIALIZAREA, DETINEREA SI MONTAREA PE AUTOTURISM NU SUNT INTERZISE PRIN NICI UN ARTICOL DE LEGE! Astfel incat poate fi montat fara nici un fel de grija, atat timp cat nu e folosit in trafic pt a impiedica citirea numarului de inmatriculare, pt mai multe detalii consultati http://www.legislatia-rutiera.ro/ordonanta-de-urgenta/

 

 

 

Video cu modul de functionare:

 

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa ai o baza legala, Caline. Nu o poti face de capul tau. :p

 

 

 

 

Nu am inteles de ce, dar coloanele oficiale in anumite tari au numerele masinilor mascate. Probabil de acolo a "plecat" ideea.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa ai o baza legala, Caline. Nu o poti face de capul tau. :p

 

 

 

 

Nu am inteles de ce, dar coloanele oficiale in anumite tari au numerele masinilor mascate. Probabil de acolo a "plecat" ideea.

pai ce baza legala mai buna decat codul rutier vrei?

Link to comment
Share on other sites

Calin78 si Vip72 cand gasiti articolul ala sa ma anuntati si pe mine...

 

 

Off: ce imi ^place^ cand isi dau toti cu parerea dar nimeni nu pune mana pe CARTE!!! (ba unii mai adauga si cuvinte mari: ^penal^) wake up!!! :poke:

Link to comment
Share on other sites

Calin78 si Vip72 cand gasiti articolul ala sa ma anuntati si pe mine...

 

 

Off: ce imi ^place^ cand isi dau toti cu parerea dar nimeni nu pune mana pe CARTE!!! (ba unii mai adauga si cuvinte mari: ^penal^) wake up!!! :poke:

Primul tau post pe forum si ...te-ai remarcat :goodjob:

 

Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa I de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de catre persoane fizice:

.

.

.

.conducerea unui vehicul pe ale carui placute cu numarul de înmatriculare sau de înregistrare sunt aplicate folii sau alte dispozitive care nu permit citirea numarului de înmatriculare ori placutele nu corespund standardelor în vigoare;

 

 

 

http://www.codulrutier.ro/codul_rutier_raspunderea_contraventionala_2.php

 

 

spor la lecturat :thumbsup:

 

Ps: Stiu o sa spui ca "unde e penalul" aici. Da!...e contraventie, eu n-am zis nimic de penal, ci doar ca se poate sanctiona un asemenea dispozitiv

 

Pss: Nu stiu ce carte ai citit tu, dar eu am "citit" vreo 5 ani la cartea asta :good:

Edited by vip72
Link to comment
Share on other sites

E clar! Mai citeste o data articolul si o sa vezi ca scrie:

 

PE ale carui placute cu numarul de ĂŽnmatriculare sau de ĂŽnregistrare sunt aplicate folii sau alte dispozitive care nu permit citirea numarului de ĂŽnmatriculare

 

Reciteste primul post si o sa intelegi. Nu este interzisa montarea pe masina, este interzisa actionarea perdelutei!!!!!!!

 

Nu e primul post insa nush ce se intampla cu ^turometrul^.

 

Ma bucur ca ai citit cartea, daca vrei in privat ne confruntam cu privire la prevederile ei.

 

Ah uitasem. Clasa I de sanctiuni inseamna 67 lei. :brr:

Link to comment
Share on other sites

E clar! Mai citeste o data articolul si o sa vezi ca scrie:

 

PE ale carui placute cu numarul de înmatriculare sau de înregistrare sunt aplicate folii sau alte dispozitive care nu permit citirea numarului de înmatriculare

 

Reciteste primul post si o sa intelegi. Nu este interzisa montarea pe masina, este interzisa actionarea perdelutei!!!!!!!

 

Nu e primul post insa nush ce se intampla cu ^turometrul^.

 

Ma bucur ca ai citit cartea, daca vrei in privat ne confruntam cu privire la prevederile ei.

 

Ah uitasem. Clasa I de sanctiuni inseamna 67 lei. :brr:

...pai asa nu e interzis nici sa-mi colantez masina cu insemnele politiei, sau ale FBI-ului, atata vreme cat nu circul cu ea pe drumurile publice si o tin in curte, sau in garaj, la fel ma pot imbraca in haine de general, dar sa nu ies din casa....

 

Ok atunci, de ce as da 110 euro pe asa ceva?...sa-mi ascund numarul in parcare?... sau in garaj?...eu la asta m-am referit, la utilitatea lui si la ce te paste daca il folosesti pe drumurile publice

 

Edit: Pe langa sanctiunea principala, se poate aplica si sanctiunea complementara(puncte penalizare, etc), iar clasa I de sanctiuni inseamna 2-3 puncte amenda, unde un punct= 10% din salariul minim brut pe economie, care inseamna 10%=67 lei x 2 sau 3 puncte, functie de cat considera "organul"... :flowers:

Edited by vip72
Link to comment
Share on other sites

Am inteles, de fapt tu aici vroiai sa ajungi, la pret si la ce faci cu el. Pana la urma daca nu-ti trebuie si nu ti se pare interesant nu cumperi.

Si daca vrei o paranteza la ideea ta, sa stii ca sunt destui care colectioneaza masini de politie vechi, haine de general si altele.

 

Mie imi place suportul, am si montat pe masina, si nici nu am avut niciodata probleme cu radarele. NICIODATA! Pur si simplu nu imi place viteza.

 

:clover: Cu respect!

Link to comment
Share on other sites

Ai cumva doar pentru un numar ? :rolleyes:

 

Imediat ati aparut astia cu "legea " ca asa si pe dinclo ... :thumbsup: Nu va obliga nimeni sa cumparati !

 

Nu cred ca gasim separat. Eventual daca mai este un forumist care sa vrea sa imparta :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

daca vreti sa cumparati va dau un link catre o fabrica din China. costa 65$ setul, problema e transportul..pt 5 seturi, pret total cu tot cu transport e 600$. :rolleyes:

 

Esti rau :rolleyes: Lasa omul sa vanda .

 

Eu as lua maine daca avea doar pentru un numar sau ccel culisant din link ul meu :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.