Jump to content

[langa sibiu] [far e60 aburit] [rezolvare]


flo_sb

Recommended Posts

Salutare. Referitor la http://www.bmwclub.ro/forums/topic/52273-bmw-e60/page__p__1073396

Dinu M a gasit solutia

Am rezolvat problema....

Se desigileaza spranceana pe lanaga semnal in partea de sus a farului si se va scoate si mufa de alimenteaza ledurile sa poate sa respire se va usca de la sine sau folositi un feon ...apoi resigilati spranceana cu silicon transparent pe toata lungimea ei...imi pare rau ca nu am avut un aparat foto la indemana ca facem cateva poze sa vedeti....

Salut

eu mi-am rezolvat problema am gaurit in spate farul are un loc special si am uscat spranceana cu un feon si cu ajutorul unui compresor am suflat pe gaura respectiva a durat ceva dar s-a meritat apio silicon transparent si s-a rezolvat am pus silicon si la celalalt far preventiv...

 

Caut un om competent cu reputatie care sa ma poata rezolva si un pret.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

ÂŞtiu cĂŁ sunt off topic, dar nu ĂŽnĂželeg cum vine asta cu sibiu +- 100km.

AdicĂŁ, ĂŽnĂželeg partea cu "+", dar "-"...

Sibiu +100km are sens, dar sibiu -100km nu are nicio noimĂŁ...

se refera la distanta fata de sibiu de pana la sau sub 100km.de acolo +/-

Link to comment
Share on other sites

cristimm, oarecum : ))

pun parantezele in titlu ca sa se inteleaga exact despre ce e vorba (pe langa asta, am navigat pe multe forumuri si am observat ca la posturile sticky se obisnuieste sa se foloseasca sisteme de paranteze pentru ca abordeaza probleme generale) si la detalii despre topic incerc sa pun un fel de meta taguri ca sa poata gasi si x-ulescu peste 5 luni, sa ajunga repede la informatie.

bine, in threadu asta nu am pus nicio informatie relevanta pentru search engine in detail.

ideea de baza e sa nu obtin doar eu un raspuns si sa-mi iau talpasita ci sa poata fi gasit usor de orice roman.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
NU DESIGILATI FARU... lol. Scoate-ti capacu din spate al farului arata cam ca un dop de prigat si lasa-l scos 3 4 ore sa se usuce bine farul dupa care strange-ti etansh capacul la loc si nu mai apare.... nu ai ce sa ii faci pe timpul iernii se mai abureste din cand in cand ... nu am vazut e60 sa nu aiba vro data problema asta....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

E prostie.

Chiar intr-una din serile trecute am patit.

Ma intorsesem tarziu si fiind mocirla peste tot, spal doar farurile, stopurile si geamurile.

Farurile fiind probabil calde inca, s-au aburit imediat ce le-am spalat.

Cantitatea de apa fiind mica, nici nu se pune problema sa fi intrat pe undeva, cu atat mai putin in spate la capace sau aerisiri.

S-au aburit din cauza materialelor proaste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ca sa dai farul jos ai nevoie de 20 de minute si de indemanare.

Ai nevoie de o tubiulara de 8mm si de un t30.

G

Uite si un tutorial

 

 

Eu mi-am schimbat becurile si in 40 de min am rezolvat.

Farul stang era putin aburit ca masina statuse in garaj timp de cc 2 luni.

Dupa ce am pus becurile,in timp ce lucram la ele si capacele erau scoase s-a si uscat farul.

Succes

 

 

Trimis de pe iPhone 5 prin Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.