Jump to content

Reconditionare plasticuri interior


Recommended Posts

Ar fi trebuit sa alegi o vopsea mata, parerea mea. Oricum good job :)

Ai dreptate,arata mai bine negru mat.cel mai bine este evitarea silicoanelor la spalatorie.spalat si sters periodic cu o carpa moale e suficient sa se mentina acel negru frumos.

Link to comment
Share on other sites

Migaloasa treaba. Bravo pt rabdare.

Observ si calitatea vopsiri. Este OK.

 

asta moto-ul meu - "detaliile dau calitatea"

 

Bravo

E o treaba foarte migaloasa, am avut nevoie de o zi intreaga. Cat despre calitatea vopsirii... ce sa zic, nu sunt de meserie, e prima data cand o fac si cred ca e destul de bine (oricum mai bine ca inainte). daca era vopsea mata era perfect. Mersi pt aprecieri

Edited by seba_seby
Link to comment
Share on other sites

Pentru curatare plastice interior iti recomand cu cea mai mare caldura acest produs : Einszett Plastic Deep Cleaner.

 

Am avut cele mai bune rezultate cu el, dizolva si cele mai vechi mizerii si nu pateaza, e pe baza de apa.

Si unde ĂŽl pot gĂŁsi?

Link to comment
Share on other sites

Pentru curatare plastice interior iti recomand cu cea mai mare caldura acest produs : Einszett Plastic Deep Cleaner.

 

Am avut cele mai bune rezultate cu el, dizolva si cele mai vechi mizerii si nu pateaza, e pe baza de apa.

 

+1..costa 29ron/500ml si te tine o vesnicie :pardon: . Toata gama einszett este foarte ok, am folosit sonax, einszett, original Bmw, iar rezultatele au fost la fel de satisfacatoare cu toate cele trei categorii. Pentru magazin, use google :shifty:

P.s. evita servetele umede (daca nu sunt dedicate), produse pe baza de silicon sau chinezarii la 5ron tubul. Pulverizezi einszett pe suprafata dorita, lasi 3min sa actioneze apoi stergi cu un prosop din microfibra (10-15ron, gasesti peste tot)

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Folosesc servetele umede pentru bebelusi, de unde atata silicon la ele ?http://www.mamiko.ro/photos/0000/5411/_Wipes_-Caesar_DesertRose_24.jpg

 

Nu sunt bune, foloseste ceva dedicat cu efect antistatic...aici nu merge pe principiul: "e bun pt cur de bebelus, deci e bun pt orice" :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt bune, foloseste ceva dedicat cu efect antistatic...aici nu merge pe principiul: "e bun pt cur de bebelus, deci e bun pt orice" :thumbsup:

Da de unde.solutiile alea speciale mai tare ataca plasticul.

sa dai a doua zi cu carpa sa vezi ca toata o sa fie neagra

Edited by sin_st
Link to comment
Share on other sites

Da de unde.solutiile alea speciale mai tare ataca plasticul.

sa dai a doua zi cu carpa sa vezi ca toata o sa fie neagra

 

Nu stiu despre ce solutii speciale vorbesti tu, cele folosite de mine au fost foarte bune, cel putin o saptamana bordul si plasticele din masina raman curate. Eu merg cu geamurile inchise de obicei, poate conteaza si asta.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

De unde ai tras concluzia ca nu sunt bune? De ce sa fie nevoie de ceva cu efect anti-static? da cu pronto atunci daca vrei efect antistatic, am folosit si lavete speciale de la sonax si nu mi-au placut deloc. Ai folosit servetele sa vezi cum sunt ? daca nu, incearca si apoi mai vorbim, nu stiu ce tot o dati cu solutii si parasolutii, metoda cu servetele este extraordinara.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.