Jump to content

:)) Unde e bateria la un seria 7 E32?


Billy

Recommended Posts

Daca nu ai gasit-o la motor...incearca sub pasagerul din spate-dreapta...daca nici acolo nu e...vezi in portbagaj...in dreapta rotii de rezerva :blink:..succes :)

PS: vezi pe plafon, pe exterior..sa nu ai baterii solare...ca atunci poate nu ai acumulator :)

Link to comment
Share on other sites

Ca sa ai acces la acumulator, pur si simplu tragi in sus de bancheta de jos (sezutul) si aceasta se desface...apoi tragi si din celalta parte (cam din locurile unde stau pasagerii din spate. cei de pe margine :) , tu stand jos din masina :) )..are doua cleme tensionate care o fixeaza :D succes...ps: totusi, uiata-te sa nu cumva sa ai modelul cu surub la mijlocul masinii, deasupra tunelului axului dintre cutie si diferential (am uitat cum se numeste :) )

Succes :D

In episodul urmator o sa-ti spun cum o montezi la loc :blink:

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

merci frumos de sfaturi ...

 

e de cascadorii rasului asta . S-or fi gandit mult aia de la BMW la schema asta ?? E aproape incredibil ..parca au vrut sa o ascunda cu tot dinadinsul ..

 

 

Oricum merci mult de rabdarea pe care ai avut-o sa imi scrii

 

 

Merci !!!

Link to comment
Share on other sites

faptul ca nu e pusa la motor te protejeaza de eventuale explozii la accidente frontale. stiti voi, benzina cu o scanteie de la baterie e cam nasol :blink:

150767[/snapback]

Pai scanteie ia de la orice cablu care are curent pe el, chiar si de la faruri sau pozitii/semnalizare (mai ales ca anumite masini au puse pe ele sistemul ala de avertizare prin semanlizatoarele de avarie in caz de impact frontal :))...explicatia e ca nu au mai gasit loc la motor...m-am uitat si eu la M50-ul meu si nu am gasit loc unde as fi putut sa o pun...si e si mai estetic sa se vada numai motorul...asa "capsulat"...cum zic unii :)...deci, eu cred ca nu au gasit loc :)

Link to comment
Share on other sites

Pai scanteie ia de la orice cablu care are curent pe el, chiar si de la faruri sau pozitii/semnalizare (mai ales ca anumite masini au puse pe ele sistemul ala de avertizare prin semanlizatoarele de avarie in caz de impact frontal :blink:)...explicatia e ca nu au mai gasit loc la motor...m-am uitat si eu la M50-ul meu si nu am gasit loc unde as fi putut sa o pun...si e si mai estetic sa se vada numai motorul...asa "capsulat"...cum zic unii :)...deci, eu cred ca nu au gasit loc :)

151100[/snapback]

eu o am la motor :) , dar am in plan sa o mut sub bancheta :D

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pai cei de la BMW asa au facut ??? :)

151312[/snapback]

Da, ei au mutat-o pt ca nu mai aveau loc la motor....eu am avut probleme cu bateria...si a trebuit sa-mi dau jos pasagerii ca sa umblu la ea sa o schimb :blink:

Mai bine sub bancheta iti pui sculele sau alte chestii inutile/nefolositoare din portbagaj...trusa medicala, triunghi....nefolositoare zic...dar utile la un moment dat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Daca nu ai gasit-o la motor...incearca sub pasagerul din spate-dreapta...daca nici acolo nu e...vezi in portbagaj...in dreapta rotii de rezerva :)..succes :)

PS: vezi pe plafon, pe exterior..sa nu ai baterii solare...ca atunci poate nu ai acumulator :)

147941[/snapback]

 

chiar este baterie solara? :blink: :) :)

 

atunci noaptea in garaj, daca vrei sa pleci cu ea, cum faci? :D)))

stai cu lanternele pe plafon? :D)) pana primeste lumina, am auzit ca faara curent in mashina , nu se deschid nici usile.. ar fi comedie mare faza cu lanternele :D

Edited by tupeu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.