Jump to content

Bord E60 530D


Andrei_fitness

Recommended Posts

Cu cele din poza nu se poate pentru ca la e60 vin cu un cilindru care se infige in motorasele de sub cadran. Eu am schimbat iluminarea in alb si acele le-am vopsit in rosu pe partea din spate. Vezi ca era cineva pe aici ( electronist) de meserie care facea asta si zicea ca poate sa schimbe si ledurile de la ace. Acele la e60 sunt vopsite in alb pe spate, doar led-ul e portocaliu de sub ele, Daca schimbi led-ul atunci acul va lumina rosu.
Link to comment
Share on other sites

Se poate,trebuie sa desfaci bordul.

 

 

am desfacut si am scos acele(limbile)...acum intrebare...au vreo pozitie anume sau le pun cum le-am scos pe celelalte?are vreo legatura cefi? ms

 

Cu cele din poza nu se poate pentru ca la e60 vin cu un cilindru care se infige in motorasele de sub cadran. Eu am schimbat iluminarea in alb si acele le-am vopsit in rosu pe partea din spate. Vezi ca era cineva pe aici ( electronist) de meserie care facea asta si zicea ca poate sa schimbe si ledurile de la ace. Acele la e60 sunt vopsite in alb pe spate, doar led-ul e portocaliu de sub ele, Daca schimbi led-ul atunci acul va lumina rosu.

 

 

am sa schimb si luminile - am vb cu cineva care se pricepe - astea's ace de M5 originale - SE POTRIVESC PERFECT - SPER SA NU-MI DEA VREO EROARE

Edited by Andrei_fitness
Link to comment
Share on other sites

Alea din ultima poza sunt

de e60, cele de sus nu au "piciorul" ala care intra in gaura.

 

 

ba da boss il au erau bagate in folia asta ...uite acum le-am bagat pe astea albe in folie...asa erau :) scuzee de poza - nu le mai dau jos acum ....- PROBLEMA E CA AM PUS CONTACTUL SI AU INCEPUT SA TREMURE , LE-AM ARANJAT CU MANA SI ACUM STAU PERFECT...:)

Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca arata 9000rpm cu noile ceasuri dar tu real ai cu ~50% mai putin? Si nu ma refer la faptul ca atinge diesel atata rpm evident, ci la faptul daca masina chiar se tureaza la max pana la 5000rpm indicat de noul bord, adik undeva la jumatate.

Iar kilmetrajul indica corect sau la fel cand ai 300 pe bord, ai de fapt 250?

Link to comment
Share on other sites

AM SCHIMBAT TOT - NU E VORBA DE FITZE- M-AM PLICTISIT DE INTERIOR, VROIAM O SCHIMBARE, ATAT TOT!!!

ce motor ai pe masina 535? de ai peste 300 km la h?

 

nu ma refeream ca este o fitza, sau un moft ma refeream ca este super tare sub forma de fitza. si eu intr-un timp am vrut sa fac asta dar vroiam in 2 culori.... sincer audi are culori frumoase. ceva gen audi vroiam in interior. super tare omule.. bravo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cam asa arata...am ajuns trz si nu cred ca se vad prea bine...mai am de schimbat la volan si la panourile de la usi....:)

De unde ai luat acele si cu cat? Am vrut sa-ti trimit PM dar ai mesageria dezactivata.

 

Mie nu-mi apare nici o poza... :( Voua va apar pozele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.