Jump to content

E90 problema spalator faruri


Pokemon

Recommended Posts

De cateva zile mi-a aparut o problema din senin.Dupa ce folosesc spritiera pt faruri,stropitoarele acealea(ambele),nu mai intra in locasul lor,imi ramane cam 1.5-2 cm in afara.Nu mi le mai trage inapoi de tot.Aceeasi problema este la ambele spritiere.A mai intalnit cineva problema asta?Care ar fi rezolvarea?Tin sa precizez ca de functionat functioneaza fara probleme.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu am patit acelasi lucru...prima etapa am dat cu wd-40 si a mers cateva saptamani pana s a imbacsit uleiul ala cu praf si la revedere pistol n a mai mers deloc a trebuit sa mi cumpar unul ...deci nu da cu spray!! el merge pe presiune n are niciun motoras etc...problema ta are probabil 2 cauze: ai ramas fara lichid de mai multe ori si ai incercat sa dai cu apa motorasul tragand aer ai bagat aer pe traseu,aer care nu ti lasa stropitoarea sa revina in pozitia initiala (daca o impingi cu mana intra perfect)sau intra aer pe undeva in traseul apei ceea ce este putin probabil...rezolvarea ar fi sa desfaci stropitorul din stanga sa curga toata apa si apoi sa bagi alta cu care sa aerisesti traseul... eu asa am rezolvat problema! sper sa ti fie de ajutor! daca vrea careva un pistol mi a ramas mie c am luat doua la momentul respectiv...
Link to comment
Share on other sites

Am incercat sa ung pistonasele cu ulei,nici o imbunatatire.Ma gandesc ca daca ar fi aer pe instalatie,in mod normal ar trebui sa iasa afara,ca doar nu e cu circuit inchis.Daca scot tot lichidul din bidon si il reumplu,iar nu vad cum ar putea aerul respectiv sa iasa...chiar e o dilema.Stiu sigur ca nu am ramas cu el niciodata gol,cand era bidonul la jumate aproximativ,tot timpul l-am reumplut.Faza e ca ambele pistonase fac acceasi chestie,se opresc in aceeasi pozitie.Acum nici la reprezentanta nu m-as duce ca stiu sigur ca o sa imi zica sa le schimb pe ambelesi costa o caruta de bani...care bineinteles nu va rezolva problema... Edited by Pokemon
Link to comment
Share on other sites

incearca sa umpli bidonul si apoi sa desfaci pistolul sa lasi sa curga toata apa,pui inapoi pistolul dai la sprituit pana nu mai iese nimik si apoi umpli din nou si refaci circuitul de apa ....eu asa am rezolvat-o ...plus ca mie nu mi stropea tare,se pisha incet incet si am desfacut si bidonul care avea o ciuperca ca o mazga in el si se incleiase pe elicea motorasului ...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

incearca sa umpli bidonul si apoi sa desfaci pistolul sa lasi sa curga toata apa,pui inapoi pistolul dai la sprituit pana nu mai iese nimik si apoi umpli din nou si refaci circuitul de apa ....eu asa am rezolvat-o ...plus ca mie nu mi stropea tare,se pisha incet incet si am desfacut si bidonul care avea o ciuperca ca o mazga in el si se incleiase pe elicea motorasului ...

 

Salut marss!

Intampin aceeasi problema cu spalatorul farului din dreapta. Din explicatia ta de mai sus, pare relativ usor dar nu as vrea sa fac ceva care sa ma coste. Recunosc ca nu ma bag in lucruri pe care nu le stapanesc, indiferent de natura acestora.

Poti te rog sa imi lasi un nr. de contact? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.