Jump to content

merita schimbul ?-bmw330ci ws. infiniti FX45


alina

Recommended Posts

bmw e un microb care intra dar si iese. mie a cam inceput sa-mi iasa. in afara de condus extrem vei avea surpriza sa constati ca per ansamblu multe alte masini chiar mai ieftine se comporta mai bine ca bmw. daca vrei performanta sportiva ramai la bmw.

149733[/snapback]

 

microbul BMW ( asa cum il numesti tu ) nu o sa-mi iasa in curand de la suflet ... iubesc BMW ... vroiam doar altceva pentru aceasta iarna , din primavara incepand, tot BMW se va numi doar ca o alta serie .........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

microbul BMW ( asa cum il numesti tu ) nu o sa-mi iasa in curand de la suflet ... iubesc BMW ... vroiam doar altceva pentru aceasta iarna , din primavara incepand, tot BMW se va numi doar ca o alta serie .........

149969[/snapback]

 

:blink:

 

bmw e un microb care intra dar si iese. mie a cam inceput sa-mi iasa. in afara de condus extrem vei avea surpriza sa constati ca per ansamblu multe alte masini chiar mai ieftine se comporta mai bine ca bmw. daca vrei performanta sportiva ramai la bmw.

 

Microbul BMW nu iese niciodata. Nu este o masina de care te indragostesti cand o cumperi. De un BMW majoritatea de aici sintem indragostiti de cand am realizat ca in lumea asta exista si masini pe langa mama, tata si papica. :)

De fapt sint sigur ca si tu stii asta si chiar daca o sa-ti cumperi Porsche, tot o sa ai si un alt BMW pe langa casa. :)

Link to comment
Share on other sites

ce imi place la topicul asta e ca nu are inceput si nici final ......imi place ca nu pune nimeni in balanta banii din acest schimb adica daca e avantajata fata de faptul ca da bmw la schimb ...(de obicei cand faci un schimb evaluezi masina putin mai scump decat ai lua cash pe ea la piatza) sa stea pe ganduri sa isi dea seama ce ar insemna in bani sa tina cabrio pana in primavara, numai punem la socoteala aici ca va pierde inca odata in primavara cand va vinde acest fx iar cum lumea e ,, topita ,, dupa fx-uri si cum sunt masini cu preturi de lux precis isi va lua o freza in buget de zile mari

imi place ca aici au inceput lumea sa isi dea cu parerea ca la fx e urat volanul si ca spiritul bmw care te poarta pe crestele muntilor si prin sursurul izvoarelor si care iti ramane impregnat in inimioara ...vb lu doru : la uni le intra si la altii le iese :)

dar nici un sfat tehnic practic , constructiv ,financiar ci doar sfaturi de hair stylist pe aici ...legat de forma ...ca am constatat ca lumea cumpara masini pt forma culoare si dvd!!!

 

dar cum am mai vazut pe aici ca lumea cumpara masini ca asa a visat noaptea si ziua constata ca isi permite GO AHEAD!!

si cum nu ma mai mira nici ca altii au E60 dar isi cumpara cauciucuri second si stau cu parintzii .....vb unui mare filosof in viata Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

 

ps : alina rupe vreo doua teancuri de euro si aruncale pe geam ...asta e parerea mea de acest schimb :blink:

Link to comment
Share on other sites

de obicei cand faci un schimb evaluezi masina putin mai scump decat ai lua cash pe ea la piatza

.....

nu mai punem la socoteala aici ca va pierde inca odata in primavara cand va vinde acest fx

....

nici un sfat tehnic practic , constructiv ,financiar ci doar sfaturi de hair stylist pe aici

150007[/snapback]

pai, sa vedem. la partea financiara o sa fie avantajata ca o sa dea masina ei usor (intr-un sezon care e nepotrivit pentru vinzare de cabrio) si la un pret bun (zi eu). o sa fie insa dezavantajata major cind o sa vrea sa scape de fx. si cred ca per total o sa iasa macar cu 10K in minus. ba mai mult, eu cred ca ar iesi in minus si daca nu ar mai trebui sa dea nici un ban in plus sa faca schimbul.

 

despre chestiunile tehnice s-a mai spus. overall, fx va fi o masina noua, nu ca a ei (care a avut deja ceva probleme, unii ar zice minore, in fine) si cu care nu cred ca o sa aiba probleme. daca o sa aiba totusi, va fi mai rau decit daca ar avea probleme cu bmw (si ca vin piesele din japonia, si ca pret - desi asta cu pretul nu pot decit sa o speculez). dar si asta s-a mai spus. ce nu s-a spus este ca fx va fi o masina mai iertatoare cu alina. se plinge ca iarna trecuta a fost groaznica, dar nici macar cauciucuri de iarna nu si-a luat (si daca nu i-as fi tot spus.. ). nu mai spun ca aparent, banii la ea nu-s o problema, ca isi ia seria 6 si mai cite si mai cite, dar sa dea bani pe cauciucuri de iarna, asta nu. mie mi se pare... ignoranta si inconstienta (sa nu zic bataie de joc si sa nu mai zic nimic de ce le face pe creier celor dragi ei cind merge citeva sute de km iarna, cu gume vara - ea sa fie sanatoasa!). ei bine, fxu va fi macar mai mare, ma inalta, 4x4. deci mai sigura si mai greu de abuzat.

 

mie mi se pare ca in mare, toate de mai sus s-au spus. dar pina la urma, tot ea trebuie sa decida, ca sint banii ei. si nervii ei. si masina ei. ce ne tot bagam noi in seama, pina la urma?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.