Jump to content

Accident mortal in apropiere de costinesti


Fan4BMW

Recommended Posts

Ciudat,si Dinescu a avut o problema la roata.

 

Da, insa acolo s-a luat de buna povestea lui. Aici, pentru ca era un tanar, a sarit toata lumea. Mai ales @rain, care e un mare amator de flame. Unde apare el se lasa cu suspenduri. Asta pentru ca nu poate sa fie putin diplomat, a fost pana la urma un accident, cineva sufera, poate arata putina compasiune.

 

Sfat pt clc28(stiu ca ai luat suspend): nu baga in seama ce se spune pe un forum, lumea e rea si doritoare de subiecte de senzatie. Asa suntem, ne atrage scandalul. Insa povestile astea sunt fara nicio importanta. Sunt doar sa fie. Imi pare rau pentru cele intamplate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, insa acolo s-a luat de buna povestea lui. Aici, pentru ca era un tanar, a sarit toata lumea. Mai ales @rain, care e un mare amator de flame. Unde apare el se lasa cu suspenduri. Asta pentru ca nu poate sa fie putin diplomat, a fost pana la urma un accident, cineva sufera, poate arata putina compasiune.

 

Sfat pt clc28(stiu ca ai luat suspend): nu baga in seama ce se spune pe un forum, lumea e rea si doritoare de subiecte de senzatie. Asa suntem, ne atrage scandalul. Insa povestile astea sunt fara nicio importanta. Sunt doar sa fie. Imi pare rau pentru cele intamplate.

Adevarul doare, asa-i ? inca nu esti patit, si ti se pare anormal, dar ti-ai schimba parerea DACA, DOAMNE FERESTE, ai trece prin asa ceva, asa ca de "diplomati" d-astia ca tine sunt satul. Am parerea mea, fie ca-ti place tie sau nu. clc28 si-a facut cont pe acest forum numai pentru treaba asta, nu pentru ca ar fi vreun pasionat, si cand a dat de pareri ce nu i-au picat bine, a inceput sa jigneasca in stanga si dreapta, de asta a si luat suspend. Daca pentru tine a avea o parere personala si a sustine treaba asta inseamna flame, sa fie!

Link to comment
Share on other sites

Adevarul doare, asa-i ? inca nu esti patit, si ti se pare anormal, dar ti-ai schimba parerea DACA, DOAMNE FERESTE, ai trece prin asa ceva, asa ca de "diplomati" d-astia ca tine sunt satul. Am parerea mea, fie ca-ti place tie sau nu. clc28 si-a facut cont pe acest forum numai pentru treaba asta, nu pentru ca ar fi vreun pasionat, si cand a dat de pareri ce nu i-au picat bine, a inceput sa jigneasca in stanga si dreapta, de asta a si luat suspend. Daca pentru tine a avea o parere personala si a sustine treaba asta inseamna flame, sa fie!

eu am spus ca este prieten/cunostinta cu respectivul sofer sau anumiti pasageri, si de aceea nu am mai continuat discutia, logic ca ii lua apararea chiar daca SOFERUL a fost de vina.

 

daca avea o problema tehnica si i se rupea o roata sau etc., atunci masina derapa si incetinea, nu depasea matizul. ma rog, fiecare cu parerile lui.

Link to comment
Share on other sites

Nu a avut ala nici o problema la roata,problema a fost intre volan si scaun.

+1

E un accident banal provocat de un sofer de BMW, ce e asa greu sa recunoastem asta?

Nu-s BMW masini perfecte ,cum dealtfel nici cei care le conduc..

Link to comment
Share on other sites

Lasa-ma cu pasionat. Nu toti care au cont pe forumul asta sunt pasionati. Nici tu nu esti pasionat. Faptul ca esti amator de flame e un adevar si tu stii asta, nu te ascunde dupa deget.

Asta e parerea mea ;)

Vorbeste in numele tau.

Este un adevar pentru ca... spui tu ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bmw-ul nu este construit pentru soselele din Romania.Cum poti sa mergi incet cu o masina care are cuplul maxim la peste 3500rot/min ?
Link to comment
Share on other sites

Absolut de acord cu faptul ca majoritatea conducatorilor de BMW din Romania sunt niste cretini.

Imi pare rau dar asta e tristul adevar...

 

Ieri cu marlete cu X6 cu numar de bRAILA a luat-o pe contrasens trecand peste linia continua pe un drum cu 4 benzi, a trecut pe rosu in intersectie si cat l-am vazut eu in acelasi stil si-a continuat drumul.

Toata lumea statea si circula civilizat numai marlanul cu X6 era mai presus de orice limita a bunului simt, a legii, a respectului pentru viata... sa-l f... cainii.

 

 

Oho...si inca nu ai vazut tot....!!! Sa vii in oras sa vezi ce jungla e....mi-am luat la p..i pt simplul fapt ca mergeam regulamentar, de am zis ca nu mai calc in viata mea prin jungla aia...

Condoleante familiei,imi pare rau pt ce s-a intamplat. :(

Link to comment
Share on other sites

Nu bmw-ul este construit gresit, ci tu...

Cu masina mea daca merg in oras cu a 3a consuma 11 la suta daca merg cu a 4a la tot la 50 la ora consuma 15. Are cuplu maxim la 4600 de ture. Consumul minim l-am scos la mers constant cu 140 km/h (7 la suta). La 90km/h consuma in treapta a 5a 8,5 litri la suta de km parcursi. Spune-mi ce ai vrut sa spui prin faptul ca eu sunt construit gresit?

Ti se pare ca tu esti o rasa superioara ? Si inca o intrebare : bmw x6 este facut sa mergi cu el de la Bucuresti la Satu-Mare cu 50 de km/h ?

Deasemenea nu am inteles ce cauta ala cu matizu pe banda 2.

Edited by bdani
Link to comment
Share on other sites

Cu masina mea daca merg in oras cu a 3a consuma 11 la suta daca merg cu a 4a la tot la 50 la ora consuma 15. Are cuplu maxim la 4600 de ture. Consumul minim l-am scos la mers constant cu 140 km/h (7 la suta). La 90km/h consuma in treapta a 5a 8,5 litri la suta de km parcursi. Spune-mi ce ai vrut sa spui prin faptul ca eu sunt construit gresit?

Ti se pare ca tu esti o rasa superioara ? Si inca o intrebare : bmw x6 este facut sa mergi cu el de la Bucuresti la Satu-Mare cu 50 de km/h ?

Deasemenea nu am inteles ce cauta ala cu matizu pe banda 2.

 

Ce treaba are daca e x6 x9 sau x40 daca ai limita de 50 mergi cu 50 .. daca ai linie continua nu depasesti .. e foarte simplu .. cu x11 sau tico ai aceleasi reguli de circulatie .. nu ne intereseaza nici la cat ai cuplu maxim nici la minim... sau consumul tau.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca daca eu as fi vorbit asa , aveam avertizment imediat . Atata tot .

Cred ca ori nu intelegi, ori citesti pe sarite.

 

Am raspuns la acest post:

Bmw-ul nu este construit pentru soselele din Romania.Cum poti sa mergi incet cu o masina care are cuplul maxim la peste 3500rot/min ?

In acest context, problema nu este la masina, ci la persoana care considera ca nu se poate merge LEGAL cu o masina care are nu stiu ce cuplu.

Cineva care gandeste asa, are clar o problema de perceptie.

Link to comment
Share on other sites

Ce treaba are daca e x6 x9 sau x40 daca ai limita de 50 mergi cu 50 .. daca ai linie continua nu depasesti .. e foarte simplu .. cu x11 sau tico ai aceleasi reguli de circulatie .. nu ne intereseaza nici la cat ai cuplu maxim nici la minim... sau consumul tau.

Eu am spus ca BMW construieste masini pentru autobahn. Romania nu are autobahn si atunci ca sa compenseze asta a facut fabrica de carute la Pitesti. Reguli da circulatie sunt in toata Europa. In lumea civilizata se circula cu 90Km/h pe prima banda iar pe banda de la axul drumului cu viteza maxima permisa pe drumul respectiv. Nu o sa vezi matiz pe banda 3 pe autobahn. NU este o scuza sa depasesti pe contrasens unde ai linie continua. As vrea sa cunosc un posesor de carnet de conducere care a parcurs mai mult de 50000Km in Romania si nu a depasit niciodata viteza legala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.