Jump to content

Noua Serie 3 F30


AlinMotru90

Recommended Posts

aiurea, nu imi place deloc.

 

farurile cu portiunea aia in plus inspre grile in interior, capota scurtata si iesita in relief privita din lateral/profil, exact ca la seria 1 noua, grila din bara fata n-are nici o legatura cu liniile capotei si restul, de fapt n-are legatura cu nimic, iar la interior, care -i treaba cu spatiul ala gigant intre player/cd si restul consolei centrale, in jos?

 

iar navi aia zici ca e un LCD iesit dintr-un DVD 1DIN...

 

in rest, e belea.

Link to comment
Share on other sites

O masina frumoasa privita in ansamblu cu trasaturi specifice de BMW, spatele e mult peste ce a fost E90 lateralul de asemeni din perspectiva arata foarte plina de "muschi" doar farurile mi se par ca ale unui tocilar, aduce un pic a masina cuminte ceva de genu Arnold Schwarzenegger in "politist de gradinita" parca joaca un rol de masina cuminte te trimite cu gandul la seria 1 sau poate chiar cu Honda Insight. Daca ar fi ramas conservator in ce priveste grila si farurile(am incercat in paint ceva) ar fi fost cred aproape de modelul ideeal, asa cum am perceput BMW-ul E46, E39 sau F10 cand a fost lansate.

 

La interior sunt ceva trimiteri la seria 1 dar banuiesc ca acestea sunt datorate si dimensiunilor destul de restranse alte masinii. Tabloul de bord pare sportiv comparativ cu liniile lui E90 dar pare mai temperat decat vechiul bord a lui E36 sau E46.

 

Urmarind filmul de la lansare cu modelele precedente as putea sa acord note pentru frumusete cam asa.

 

E30: 10

E36: 10

E46: 10

E90nfl: 8.5 varianta nfl (bordul si aspectul blocurilor optice tipc asiatice m-au deziluzionat)

E90fl: 9.0 (spatele si fata redesenate au ceva din personalitatea BMW)

F30: -9.5 (farurile in 2-3 ani un facelift)

Edited by ionatan
Link to comment
Share on other sites

O masina frumoasa privita in ansamblu cu trasaturi specifice de BMW, spatele e mult peste ce a fost E90 lateralul de asemeni din perspectiva arata foarte plina de "muschi" doar farurile mi se par ca ale unui tocilar, aduce un pic a masina cuminte ceva de genu Arnold Schwarzenegger in "politist de gradinita" parca joaca un rol de masina cuminte te trimite cu gandul la seria 1. Daca ar fi ramas conservator in ce priveste grila si farurile(am incercat in paint ceva) ar fi fost cred aproape de modelul ideeal, asa cum am perceput BMW-ul E46, E39 sau F10 cand a fost lansate.

 

La interior sunt ceva trimiteri la seria 1 dar banuiesc ca acestea sunt datorate si dimensiunilor destul de restranse alte masinii. Tabloul de bord pare sportiv comparativ cu liniile lui E90 dar pare mai temperat decat vechiul bord a lui E36 sau E46.

 

Urmarind filmul de la lansare cu modelele precedente as putea sa acord note pentru frumusete cam asa.

 

E30: 10

E36: 10

E46: 10

E90nfl: 8.5 varianta nfl (bordul si aspectul blocurilor optice tipc asiatice m-au deziluzionat)

E90fl: 9.0 (spatele si fata redesenate au ceva din personalitatea BMW)

F30: -9.5 (farurile in 2-3 ani un facelift)

bmw-2012-3er-31_1035-modif.JPG

Link to comment
Share on other sites

din spate mi se pare mai frumos e90 LCI ..oricum , nu e cine stie ce schimbare fata de e90 , poate ca totusi este un mini f10.

 

urat nu este ,dar nici sa cazi pe spate :)

 

p.s. ma enerveaza ca au pus doua turbine pe 320d si au lasat tot 180cai pe care ii avea cu o singura turbina..asta da progres..blink.gif iar altii au aceeasi putere pe un e46 facelift 320d doar cu resoft.

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Fratele mai mic al lui seria 5 dimineata cand s-a trezit dupa o lunga noapte de videochat , in drum spre baie , cu moaca unflata de somn si bosunflat ca trebuie sa se duca la scoala .

 

Imi place , mai ales vederea partii laterale a grilei prin locul lipsa al caroseriei , nici nu stiu sa o explic , foarte tare , nu m-as fi gandit la asa ceva .

Edited by Billy_e36
Link to comment
Share on other sites

de cand.?

 

in ultimul an a luat amploare foarte mult .... toti care au lanturi groase de "haur" la gat si etc au masini albe....

dupa cum am spus si mai sus este o parere proprie si atat.

 

stima

 

LE. vreau si un 328i :)...este criminal cu toate ca nu sunt asa mare fan seria 3..

Edited by Sp1d3r
Link to comment
Share on other sites

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=598167

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=598186

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=592598

 

linkuri catre bmw F30 - poze si detalii.

1. Nivele de echipare: Sport, Luxury, Modern. - mi se pare STUPID sa numesti asa. si sa pui si emblema pe masnia cu '' modern''

2. Consola centrala e un pas inapoi in opinia mea. Faptul ca e intrerupta imi aduce a golf.

3. Farurile alingite pana in grila mi se pare ciudat dar nu frumos sau agresiv, doar ciudat.

3. Navigatia, mi se pare mai frumos integrata in E90 decat cum au ''lipit-o'' pe bord.

4. Capota nu imi place cum se termina, taiatura mi se pare aiurea

 

In rest imi place :). Cand o sa o vad in fata mea poate imi schimb parerea dar din poze asta e opinia mea pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.