Jump to content

Noua Serie 3 F30


AlinMotru90

Recommended Posts

Nu inteleg de ce majoritatea posesoriilor de modele mai vechi critica modelele noi,fara sa fi vazut inca masina pe viu si fara sa fi pus fundul in ea.

 

ca tot vb de seria 3,cei cu e36 critica e46,cei e46 e90-ul,etc,etc dar toti si-ar dori un model mai nou <_<

+1, eu personal nu ma incadrez in aceasta categorie, imi place si E90, iar F30-ul e criminal, abea astept sa-l vad live :X

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce majoritatea posesoriilor de modele mai vechi critica modelele noi,fara sa fi vazut inca masina pe viu si fara sa fi pus fundul in ea.

 

ca tot vb de seria 3,cei cu e36 critica e46,cei e46 e90-ul,etc,etc dar toti si-ar dori un model mai nou <_<

 

Exagerezi. E90 a fost criticat(in special doar exteriorul) pentru ca a fost un model cu mult sub asteptari. Cel putin cel fara facelift. In schimb, F30ul a fost primit mult mai bine.

 

Normal ca toti si-ar dori un model mai nou, pentru ca ai spus-o chiar tu, e mai nou, are mai multe optiuni. De exemplu, eu am e46, am criticat e90 pentru exterior/interior, dar mi-as dori unul pe considerente ca e mai nou si mai performant. Dar asta nu inseamna ca as fi impacat cu alegerea facuta. Dar deja la f30 lucrurile se schimba.

Link to comment
Share on other sites

daca arata ca ala camuflat, coupe-ul f34, va fi o dezamagire totala, in comparatie cu e92 care ptr mine e o opera de arta. :thumbsup: cand au proiectat bara fata si grila din bara cred ca erau stoned...

Aha, deci cu tot camuflajul lor, tu deja ti-ai dat sema exact cum va arata masina, interesant! :super:

Link to comment
Share on other sites

am viziuni in somn... :pinch:

 

si chiar si dupa aia camuflata iti cam dai seama de...forme :thumbsup:

 

nu prea exista comparatie, chiar si fara tuning-ul ala de pe e92 (spliterre si csl).

 

Ai idee cumva cum arata viitorul meu apropiat?!

BTW cand a "aparut" E92...tot asa camuflat era...si sunt sigur,ca atunci cand l`ai vazut pe strada sau in poze,ai fost surprins!

Poate vrei sa zici ca iti dai seama de linia generala a masinii...dar se pot schimba multe pana la aparitie si naspa sigur nu o sa fie...la cum se prezinta F30`ul!

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

ok, vorbim cand o aparea.

 

ti se pare ok capota aia taiata la 1/4 de botul masinii? bine ca nu au taiat-o de la jumatate.

 

e92 mi-a placut de cand l-am vazut, pe net.

linia farurilor la e92 e perfecta, agresivitate din plin, perfecte cu liniile capotei. grila centrala de aerisire la bara din fata, incomparabila cu asta de la f30/32 (ca se aseamana).

 

cel putin pentru mine, coupe mai reusit dpdvdr estetic, ca e92, mai ales M-ul, nu exista.

 

cine l-a desenat si proiectat a avut un moment de "iluminare" divin.

 

ps: faca pariu cu tine pe un six pack, ca f32 va arata exact la fel cu ala din poza pusa de mine, din link-ul pus de cineva mai devereme aici. si va arat urat, in comparatie cu e92.

 

ala din poze pare un M, dar fara "power dome" inca un minus. ala era TM M3 de la e46 incoace.

 

@rain: e doar parerea mea, esti liber sa nu fi de acord.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

rectificare:

 

coupe-ul va fi F32.

 

 

4 series? e pe bune? WTF? :wacko:

 

"We’ve just heard from a reliable source that the next generation coupe based on the newly revealed 3 Series will retain the 3 Series name. According to this source, the F32 coupe which has begun more formal testing will be offered in several forms including a 340i as a way to further differentiate the coupe from the sedan.

 

The source added, that the next generation convertible based on the 3 Series F33, will use the “4 Series” name, a Gran Coupe version is also planned and will be in the 4 Series equation as well.

 

The 4 Series will be a significant departure from both the coupe and sedan 3 Series models not only in exterior design, but offering larger engine choices and differentiated interiors. WHile this source has been reliable in the past we are still marking this as a rumor as we have no further corroboration on this information at this time. The launch of the new 3 Series based coupe is about 12-18 months out still so there is plenty of time to sort through all the info making its way out of Munich."

 

 

"So the Coupé will have a different front end than the sedan but would still be named 3 Series, while the Cabrio and GranCoupe will logically get the same front end as the Coupé but will be named 4 Series? No way...

 

Either the whole derivatives from the 3 Series (that is - Coupé, Cabrio, GranCoupé) get slotted in a new 4 Series range, either all of these stick to the old 3 Series range, which is impossible since there would be a confusion between the 3 Series sedan and its 4 door coupé version which needs a different range number. So the 4 door GranCoupé should logically get the 4 number, and so will its 2 door version which is no other than the 2 door Coupé. All this will be consistent with the 6 Series range (6 Series 2 door Coupé + 6 Series GC 4 door GranCoupé with same styling).

 

So this 'reliable source' is saying bullshit without a single doubt.

 

PS: besides, the Coupé and the Cabrio will share the same body (well except the roof) so how could the M Coupé be named M3 while the Cabrio (same car, just no roof) is named M4? Nonsense."

 

f30post.com

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

sub asteptarile cui? ale tale? vanzarile arata ca a fost mult peste asteptari si aia conteaza. ca, cuiva care nu este nici macar potential cumparator nu-i place masina, chiar nu intereseaza pe nimeni

 

Evident ca nu ai putut intelege ce am spus eu. Si dupa tine, repede un aplaudac. Probabil cand a aparut e90 ati crezut ca s-a atins apogeul in materie de design ..

 

Pacat ca nu se poate purta o conversatie normala, cu combateri de idei, nu de persoane.

 

Si daca voiam sa cumpar un e90, interesa pe cineva ca e masina sub asteptarile mele? Sau acum o sa imi spui povestea cu strugurii, cum ca n-am eu bani de un e90? Esti trist.

 

Chiar daca nu esti potential cumparator, poti sa iti dai cu parerea si sa ai anumite asteptari. Poti sa spui ce vrei, insa e90, la vremea lui, nu s-a bucurat de aceeasi primire ca f30. A fost sub asteptari ca si design, nu ca si tehnica. Lucrurile s-au schimbat partial la coupe si la LCI. Nu am spus ca e90 nu e o masina buna, doar ca nu a excelat deloc la design. Dar probabil ai un e90 si te-ai atacat, iar dupa tine ploita. ;)

Edited by Gearhead
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cum pana acum la toate seriile 3 coupe-ul a fost mai frumos , sunt sigur ca asa va fi si la F30/F32.

Nici mie nu imi place E90 , doar E90 LCI , parca nu e terminat E90-ul , nu imi dau seama exact ce nu e in regula.

Edited by bitz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evident ca nu ai putut intelege ce am spus eu. Si dupa tine, repede un aplaudac. Probabil cand a aparut e90 ati crezut ca s-a atins apogeul in materie de design ..

 

Pacat ca nu se poate purta o conversatie normala, cu combateri de idei, nu de persoane.

 

Si daca voiam sa cumpar un e90, interesa pe cineva ca e masina sub asteptarile mele? Sau acum o sa imi spui povestea cu strugurii, cum ca n-am eu bani de un e90? Esti trist.

 

Chiar daca nu esti potential cumparator, poti sa iti dai cu parerea si sa ai anumite asteptari. Poti sa spui ce vrei, insa e90, la vremea lui, nu s-a bucurat de aceeasi primire ca f30. A fost sub asteptari ca si design, nu ca si tehnica. Lucrurile s-au schimbat partial la coupe si la LCI. Nu am spus ca e90 nu e o masina buna, doar ca nu a excelat deloc la design. Dar probabil ai un e90 si te-ai atacat, iar dupa tine ploita. ;)

Penibil, ca de obicei. <_<

Link to comment
Share on other sites

Cum pana acum la toate seriile 3 coupe-ul a fost mai frumos , sunt sigur ca asa va fi si la F30/F32.

 

 

daca M-ul va arata asa, are sanse.

 

daca va avea look-ul (faruri, grila, bara fata) ca la F30, atunci nu...

 

dar parca totusi e92-ul M are ceva...in plus. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

E frumoasa masna per total. In poze s-a criticat f mult si F10-le , insa cand "a iesit pe strada" a lasat pe toata lume cu gura cascata. Pana sa-l vad live, la F30 cateva lucruri nu inteleg:

-ce cauta farurile alea unite cu grila fata? Aduce putin a VAG

-parca mai frumoasa era cocoasa in bord unde aveai ecranul de navigatie.

-WTF?! cine a mai vazut semnalizari pe oglinzi la bmw ?:)

 

+volanul imi place f.mult

+pachetele sport,modern si luxury mi se par f.bine gandite. Poti sa-ti personalizezi mai mult masina

 

Vad ca la dotari intra grav peste seria5, ceea ce e f.bine pt. entuziasti, insa totusi...pui camere laterale pe seria3?

 

Astept sa-l veem pe strada !

Edited by cernica87
Link to comment
Share on other sites

Cand a aparut E90 nu eram hotarat daca e frumos sau nu si tocmai asta l-a facut sa fie asa de bine vandut, timpul necesar pentru a-l intelege. Din poze nu ai cum.

Si de cand il am pot spune ca nu l-as schimba cu nici un rival sau model anterior din clasa lui.

Poate asa v-a fi si cu F30. Dar fara comentarii impotriva, opinii diferite nu se poate. Asta e natura umana si face evolutia mai interesanta, mai provocatoare.

 

post-45819-0-56681100-1319712352_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

simtul si preferintele estetice, nu pot fi niste notiuni abstracte, ca de pilda, chestii mecanice, date certe si fixe.

 

e normal ca fiecare sa aiba o parere diferita cu privire la aspect si design.

 

ps: lasand la o parte rautatile si subiectivismul. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.