Jump to content

E46 M-technikII 320d


flavius.paul

Recommended Posts

:nea: Tot a tractor suna.. :hyper:

 

Taci ma!:)))))))

 

Parca vad ca iti iei si tu tractoras!

 

Edy..nu stiu daca as elimina catalizatorul,ma gandesc la ITP,dar parca totusi se simte o diferenta fara el,gazele se elimina mai usor si este mai placuta la condus!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Am nevoie de ceva sfaturi/indrumari...

 

1.As vrea sa schimb stopurile pe spate (sunt oarecum nevoit sa schimb o tripla) asadar iar caut niste stopuri pe led exact ca in configuratia din pozele atasate. Sunt interesat si de varianta sh - daca aveti asa ceva ma anuntati :)

 

Ma intereseaza doar cele de pe aripi, cele de pe portbagaj raman pastrate..

 

2. Cam ar trebuii sa schimb telescoapele pe spate

 

Situatia sta asa in prezent: suspensia e de m-tech cu arcuri cam dure si rigide, telescoape fata schimbate acum 10luni, producator kayaba dupa codul caroseriei ("setare" m-tech - achiztionate groza dan), dar pe spate inca sunt cele originale.

 

Am doua variante:

a. suspensie completa ta-tehnix sport reglabila + bielete ( 1100lei) - oferta tentanta dar n-am idee cat de fiabile si ok sunt telescoapele

b. telescoape blienstein b6 - calitate foarte ok si varianta optima pentru buzunar

post-8508-0-10991200-1330455685_thumb.jpg

post-8508-0-40685900-1330455692_thumb.jpg

post-8508-0-16953700-1330455698_thumb.jpg

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut.Am citit topicul si vreau sa te felicit pentru modul in care ai grija de masina si pentru gusturile tale. Sunt mici lucruri care eu personal nu le-as fi pus pe masina mea, dar per total, ai facut o opera de arta.

 

Eu am o surioara ca si a ta, aceeasi culoare si cu timpul vreau sa o modific sa semene cu a ta (daca imi dai voie ).

 

Si as avea o intrebare: cum ai prins numerele? Cu banda dublu adeziva? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eu am gasit bilstein si sarea setul de 3500 de lei...tu ce preturi ai pentru E46?

 

Din acest motiv am recurs la schimbarea telescoapelor pe Sachs dupa codul caroseriei (dedicate suspensiei M-tehnick), as fi vrut sa le schimb si eu pe bilstein dar mi se par aberante preturile pentru un e46.

S-a mai schimbat pe langa telescoape si fuzetele lor + bucse bascule fata.

 

Salut.Am citit topicul si vreau sa te felicit pentru modul in care ai grija de masina si pentru gusturile tale. Sunt mici lucruri care eu personal nu le-as fi pus pe masina mea, dar per total, ai facut o opera de arta.

 

Eu am o surioara ca si a ta, aceeasi culoare si cu timpul vreau sa o modific sa semene cu a ta (daca imi dai voie ).

 

Si as avea o intrebare: cum ai prins numerele? Cu banda dublu adeziva? Multumesc.

 

Sa o porti sanatosa si sa o aranjezi dupa gusturile tale nu ale lumii :)

Da, banda dubla adeziva am folosit la numere... 10lei/1m

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Imi cer scuze ca n-am mai actualizat in ultima perioada topicul masinii ... motivele personale ar fi multe, dar scuzele ar fi inutile... asadar revin si va "rasplatesc" privirile cu cateva cadre in premiera din interiorul masinii :D

 

Cadrele le-am realizat prin luna mai, cand am reconditionat volanul la un amic din oras ce se ocupa de detailing... dar, din mai pana acum, din nou m-am plictisit de volan si alte chestiuni vizuale, iar in prezent volanul, schimbatorul si frana de mana sunt trimise la colegii nostrii de pe forum (expertauto) in vederea unei noi schimbari de look in aer M :) Promit ca va tin la curent si cu cadrele respective cand vor ajunge jucariile de la curier :D

post-8508-0-96611200-1350329505_thumb.jpg

post-8508-0-23849300-1350329511_thumb.jpg

post-8508-0-03596100-1350329515_thumb.jpg

post-8508-0-72420300-1350329519_thumb.jpg

post-8508-0-61281000-1350329524_thumb.jpg

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

De ce nu ai preferat sa lasi trimul negru mat si l-ai facut cu folie ?!

Aceeasi intrebare si pentru cadranul de la ceasuri. Vad ca trimurile masinii nu sunt din carbon ,ci au alta textura.

 

Volanul pare doar revopsit, asa l-ai reconditionat ?

 

In rest masina pare ingrijita.

Link to comment
Share on other sites

Iar tematica intrebarilor ar conduce spre... de ce nu am lasat masina asa cum a venit din fabrica :) Iar raspunsul e simplu... nu fac parte din categoria celor "puristi" ce doresc sa pastreze masina in aceeasi stare cand a iesit de pe portile fabricii, ci intotdeauna cu orice masina pe care am avut-o am incercat sa restilizez dupa placul si gusturile mele (care e drept, nu sunt pe placul lor - subiective).

 

Am preferat aceasta asortare dintre cele doua nuante complementare de carbon (cel arginitiu e oem, al masinii) din pricina unei contrast vizual ce sa creeze un efect placut si lipsit de banalitate.

 

Volanul... da, a fost revopsit in acea perioada (mai), dar chiar astazi mi-a sosit de la XpertAuto volanul si nuca reconaditionate cu piele neteda/perforata si cusatura in culorile M - voi posta poze seara asta cu respectivele elemente.

Link to comment
Share on other sites

De curand au sosit o parte din lucrarile celor de la xpertauto pe jucaria mea... mai urmeaza sa postez si cadre cu frana de mana.

De saptamana viitoare voi mai avea inca o surpriza din partea lor: schimbare de infatisare a instrumentelor de bord privind iluminarea ledurilor, fusta schimnator in stil M si in cele din urma realizarea trim-ului in fibra carbon prin hidrotransfer.

 

Enjoy :)

post-8508-0-70053300-1350597213_thumb.jpg

post-8508-0-65466000-1350597221_thumb.jpg

post-8508-0-48409000-1350597226_thumb.jpg

post-8508-0-15112700-1350597231_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

De curand au sosit o parte din lucrarile celor de la xpertauto pe jucaria mea... mai urmeaza sa postez si cadre cu frana de mana.

De saptamana viitoare voi mai avea inca o surpriza din partea lor: schimbare de infatisare a instrumentelor de bord privind iluminarea ledurilor, fusta schimnator in stil M si in cele din urma realizarea trim-ului in fibra carbon prin hidrotransfer.

 

Enjoy :)

superbe!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.