Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

nu te pot ajuta daca nu ai modul TV incorporat

 

Salut. M-ar interesa un retrofit camera E92. Am navi mare (CCC), nu stiu daca am modul TV. Cum sa procedez ?

trebuie sa stii, altfel nu se poate face.

salut. nu aveti ceva informatii despre modulul de TV de care e nevoie pentru camera de marsalier ?

am dat cu gogu` dar tot ce am putut gasi a fost aftermarketul asta http://www.navlinkz.de/en/Interfaces/Interfaces-by-vehicle/BMW/Professional-CCC/dvbLOGiC-BMW-Professional-CCC-CIC-with-TV-tuner-port-oxid.html

ma intereseaza ca atunci cand bag in R sa mi se activeze camera automat.

ce ai tu acolo, nu garantez ca se potriveste la tine, chiar daca asa se spune

 

salut

 

am nevoie de ajutorul tau

am cumparat o oglinda cu senzor antiorbire si am incercat sa o montez pe coupeul meu e46 legand-o de la plafoniera.doar ca...nu functioneaza (se aprinde ledul acela senzor de alarma decat atunci cand e plafoniera aprinsa)iar senzori de antiorbire parca nici nu sunt.

vreo idee?

 

Multumesc!

 

PS:mi ai facut si un retrofit comenzi volan

da-mi mai multe detalii despre modul cum ai facut montajul...

 

salut

 

pentru retrofitul la camera marsarier la e60 cam de ce as avea nevoie si cam cat ar costa?

masina e cu navi proffesional din 2004 fara modul TV

daca se monteaza o interfata multimedia aftermarket aceasta va inlocui sistemul PDC original al masinii? Pentru ca atunci cand se activeaza PDC-ul acesta acopera tot ecranul

daca vei proceda ca si cu operatiunea "welcome angel-eyes", MAI BINE NU... :nono:

 

Salut

 

Sunt interesa de Cruise Control pentru un E92.

 

Cat ar costa cu totul (piese manopera etc).

 

Multumesc

trebuie sa schimbi toata unitatea de la volan, care costa ENORM (5-600 euro)...

Link to comment
Share on other sites

salut

 

cand am fost la tine cu comenzile pe volan ai spus ca poti sa mi faci si cruise control ul sa mearga.

am motor m43 b19

poti te rog sa mi spui exact ce trebuie sa cumpar?

am gasit in arad 318 ci cu m43 b19 care are pilor automat.

 

 

Multumesc!

 

 

Ps cat ma costa si montajul la tine?

Link to comment
Share on other sites

salut , am incercat sa te sunt la numarul de telefon afisat la inceputul forumului dar este inchis. Am si eu nevoie de ajutor pentru legarea comenzilor de pe volan la pilot automat (comenzile sunt puse si cablurile trase dar dintr-un motiv anume nu merg), si as dorii daca se poate sa legam si comenzille la casetofon (mk3- navigatie mare), pentru acestea nu am nici un cablu, masina este E46 2002.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am facut un "retrofit" de la scaune partial electrice si incalzite, la scaune comfort cu memorii, deci scaune de pe un e60 2007 pe e60 2005, scaunele s-au codat pe masina mea, s-au adaugat ceva optiuni, din pacate nu pot controla scaunele din butoane. Din laptop se pot controla dar din butoanele de pe scaun nu.

 

Imi puteti recomanda pe cineva care a facut asa ceva ? cat mai aproape de cluj daca se poate :).

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Din laptop se pot controla dar din butoanele de pe scaun nu.

e o problema de comunicare intre controllerul cu butoane si modulul de comanda al scaunelor

 

intreaba-l si pe Dorin75, poate stie el pe cineva priceput la astea

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
din pacate, nu te pot ajuta cu camera marche-arriere... acest retrofit pune o multime de probleme, nemaivorbind de retrofitul pentru oglinzi RABATABILE, unde putem discuta doar daca masina este prevazuta cu scaune cu memorie...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Laur, am o nedumerire:

La schimbarea bazinului vasului de expansiune la mașina mea, am gĂŁsit un senzor la noul vas... eu nu am nici un fir/mufĂŁ, etc. ĂŽn zonĂŁ!

Și acum vine ĂŽntrebarea: se poate cabla E39 cu fire pt senzorii lipsĂŁ, sau ca la Vectra (fosta mașinĂŁ) este deja echipat electric pt retrofit?

Mulțam fain!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Va salut,vreau sa fiu scurt si la obiect,deci am un 320d din 2004 ,berlina,6 trepte cu oglinzi asapost-31858-0-34389400-1345402832_thumb.jpg si vreau sa pun bixenon ca aici post-31858-0-43629400-1345402906_thumb.jpg

, sau ca in video

ca este si mai interesant cu jocul de lumini

 

 

 

Vreau sa stiu daca se poate si exact cit m-ar costa cu totul [trebue sa-mi calculez si drumul dus intors,Deci cu tot cu materiale ca daca e sa cumpar de aici ....:no:

Edited by oviddio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.