Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

Salut Laurentiu

 

La multi ani pt 2013

 

Si o intrebare scurta:

 

xenonul meu de la e46 a pierdut din puterea de iluminare...

care ar putea fi cauza?

xenonul este OEM

ce ar trebui sa fac?

 

 

multumesc!

La multi ani!

cel mai probabil s-au innegrit/carbonizat oglinzile proiectoarelor

solutia: open + clean / retrofit

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile au fost curatate anul trecut prin martie si nu am prea mers cu farurile aprinse...circul doar ziua... :)

curatate poate, dar reconditionate au fost?

 

retrofit?

da. :yes:

 

sa incerc ceva after market?

nu iti recomand... dar tu faci cum doresti ;)

 

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

intrebare

e46 ci , 2002 , la optiuni la vin apare asa

 

S650A CD-LAUFWERK CD player

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S692A CD WECHSLER I-BUS VORBEREITUNG Preparation, BMW 6-CD changer I-bus

 

locul in portbagaj este acolo , gata pregatit , intrebarea mea e mai am nevoie de cablaj ? sau doar chiar de cd changer ?

multumesc

unde ar trebui sa ma uit pentru cablaj ? la mufa din spate de la cdplayer vine inca una in plus de la cd changer (separat) ?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

intrebare

e46 ci , 2002 , la optiuni la vin apare asa

 

S650A CD-LAUFWERK CD player

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S692A CD WECHSLER I-BUS VORBEREITUNG Preparation, BMW 6-CD changer I-bus

 

locul in portbagaj este acolo , gata pregatit , intrebarea mea e mai am nevoie de cablaj ? sau doar chiar de cd changer ?

multumesc

unde ar trebui sa ma uit pentru cablaj ? la mufa din spate de la cdplayer vine inca una in plus de la cd changer (separat) ?

 

multumesc

trebuie sa verifici in portbagaj, acolo ar trebui sa ai conectorii pt magazia de CD-uri.

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Am un cd-player Sony cdx-gt610u si doresc sa stiu daca exista ceva schita ca sa fac cablajul necesar ca sa il leg la comenzile de la volan.

 

Am vazut ca exista ceva mufa adaptoare care are si acel cablu ce se leaga la cd-player .. dar nu am nici un interes sa mai cumpar o mufa cand deja am una (doar ca nu are adaptor pt comenzi volan integrat)

 

Va multumesc anticipat ;)

Link to comment
Share on other sites

Salut, daca vreau sa pun o camera video in spate si sa imi afiseze pe ecran cand bag in marsarier poti face?

 

Am CCC, bmw e60 din 08.2006.

daca vorbim de camera care intra OEMisch in butonul deschiderii portbagajului (ca in poza), si daca ai cutie manuala, se poate face... daca nu, eu nu te pot ajuta

http://modmynav.com/images/cam1b.jpg

 

De asemenea, daca vreau sa mi se aprinda pozitiile cand descui masina, se poate?

 

Multumesc.

asta e un codding, iar eu nu fac codari, insa sunt mai multi pe forum care te pot ajuta

Link to comment
Share on other sites

schema pt fire nu am, dar tu ai nevoie de asta

http://www.evrika.ro/imagini/3375065.jpg

 

daca te tine pe loc pretul adaptorului, retine ca nu e bine deloc sa te apuci de improvizatii pe electrica masinii :thumbsup:

 

 

Am vazut mufa de aceea si e cam mare pretul. Deja o mufa adaptoare am de la cd-player la mufa de bmw .. deci nu vad sensul sa mai iau una doar ca are si adaptorul pt comenzi volan

 

Si de aia zic daca gasesc schita sau separat doar modulul acela pentru comenzi volan de la cd-player

 

Iar la partea cu improvizatiile :p .. mi-am facut singur si cablu retrofit pt comenzi pilot automat (nu am dat 90-180 ron cat cere pe el daca il cumperi) si functioneaza ok :D deci sigur o sa ma descurc si cu comenzile cd-player daca gasesc schita ;)

 

Ar fi ok eventual daca ar fi de vanzare doar partea aceea de mufa Jack si ce mai trebuie pt comenzi nu si toata mufa pentru legaturile boxelor .. curent de la cd-player la mufa de bmw .. pe care deja o am.

 

Am sa mai caut si sper sa gasesc ceea ce doresc ;) Ms oricum de raspuns ;)

Link to comment
Share on other sites

Salut.Am si eu o problema daca poti sa ma ajuti te rog.Am un e46 an 2002 cu navi mare,bluethoot,modul tv,magazie cd si modul radio bm54 cu sistemul de muzica standard cel cu 6 boxe si vreau sai pun harman kardon.Am gasit un sistem harman kardon de pe alta masina complet cu tot cu instalatia electrica[80%]doar ca masina nu avea navi nici tel avea casetofonu cu cd original bmw.Am gasit ceva informati pe internet dar nu complete daca poti sa ma ajuti cu ceva schite cum ar trebui sa leg firele.Banuiesc ca la mine legaturile se fac in modulu de sunet bm54.Pun si o poza cu ce fire nu stiu unde sa le leg: firu 9:10:16:17:29:30:37:38 toate astea din amplificatoru HK unde trebue legate?Pe masina de pe care am luat sistemu duceau in casetofon la mine unde?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.