Jump to content

Este legala anularea DPF? Este OK dpdv tehnic?


Recommended Posts

Am mai multa scoala ca tine,nu-ti bate capul.Discutiile le adaptez dupa persoana,iar una ca tine nu merita mai mult.

De ce eviti raspunsul la intrebarile "unde lucrezi" si " ce pregatire ai" ?

 

@severus_phantom: nu tocmai ,adevarul este dincolo de noi :laugh:

 

 

...ce aveti mai cu fata? parca v-ati bulucit toti la jigniri si....cei cu agresivitatea asta? mie mi se pare de prost gust! si povestea asta cu "NU AI VOIE SA SCOTI FILTRUL DE PARTICULE! E ILEGAL! BMW SI UE TE PEDEPSESTE!"...sincer, mi se pare cam ipocrit...mai lunile trecute spuneam de un 535d, resoftat cu DPF scos, 380+ de cp care m-a luat la 60-160 km/h...o multime fac asta. asta e!...am o intrebare pentru voi (toti sau mare parte, cei care aruncati asa vartos cu piatra). este ilegal sa ai peste 130 km/h in Romania?...think about it...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da-mi voie sa arunc eu cu piatra, nu am absolut nici o amenda pentru viteza de cand posed permisul de conducere - peste 8 ani, si nu depasesc viteza legala, poate rareori cu 5-10 km/h pentru cateva secunde ... nu ai prins ideea, nu e vorba de operatiunea propriu-zisa, ci de modul in care a fost pusa problema, gen: daca scoti DPFul o sa iti creasca nivelul motorinei in rezervor daca mergi cu 200 km/h ...
Link to comment
Share on other sites

Da-mi voie sa arunc eu cu piatra, nu am absolut nici o amenda pentru viteza de cand posed permisul de conducere - peste 8 ani, si nu depasesc viteza legala, poate rareori cu 5-10 km/h pentru cateva secunde ... nu ai prins ideea, nu e vorba de operatiunea propriu-zisa, ci de modul in care a fost pusa problema, gen: daca scoti DPFul o sa iti creasca nivelul motorinei in rezervor daca mergi cu 200 km/h ...

 

...slaba scuza pentru mitocanismul si agresivitatea constatata pe topic...vezi ca morala cu piatra aruncata merge mai departe si ajunge la concluzia ca nu e nimeni care o poate ridica decat...deci lasa piatra jos inapoi (sau arunc-o din drum sa nu sara la cineva in parbriz...mai ales daca are cumva HUD, ca e cam scump atunci :wink: )...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...slaba scuza pentru mitocanismul si agresivitatea constatata pe topic...vezi ca morala cu piatra aruncata merge mai departe si ajunge la concluzia ca nu e nimeni care o poate ridica decat...deci lasa piatra jos inapoi (sau arunc-o din drum sa nu sara la cineva in parbriz...mai ales daca are cumva HUD, ca e cam scump atunci :wink: )...

Nu era o scuza, nu am de ce sa ma scuz, la ce ai scris in continuare despre faza cu morala nici nu are rost sa-ti raspund, pentru ca o dai in penibil ... Nu mai raspunde ca nu are rost, daca vrei sa o "agati" pe domnisoara, trimite-i un pm nu te mai da atata leu aici ca nu impresionezi pe nimeni, salut!

Link to comment
Share on other sites

Prea multa patima pentru un asemenea subiect.

S-a uitat regula de baza, si anume combaterea ideii, nu a persoanei, si s-a cam sarit calul de toate partile.

 

De la initiatorul topicului care s-a dovedit nejustificat de artagos prin atacurile la persoana si care ar fi trebuit suspendat inca de la primele mitocanii, s-au molipsit usor-usor si ceilalti useri si s-a ajuns la expresii din ce in ce mai tari.

La final a iesit chiar urat :( .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.