Jump to content

Ce parere aveti despre 520d din 2001


branevl

Recommended Posts

Am vazut la cineva un 520d din 2001 si ma bate gandul sa il cumpar, masina este foarte ingrijita. Ma intereseza mult, cam cat consuma ea in oras si in afara.

Mentionez ca am avut un 525d hidramat pe care l-am vandut, ma omora la consum in bucuresti 13-14.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut la cineva un 520d din 2001 si ma bate gandul sa il cumpar, masina este foarte ingrijita. Ma intereseza mult, cam cat consuma ea in oras si in afara.

Mentionez ca am avut un 525d hidramat pe care l-am vandut, ma omora la consum in bucuresti 13-14.

 

in oras iti ia in jur de 7-8 afara sa zic un undeva la 6 , la 100 km/h.

 

Iar daca e ingrijit cum spui sa merita :D acum depinde si pretu :p

Edited by Dazzo
Link to comment
Share on other sites

Nu am poze, ca nu am cumparat-o. Pai cam 5800 euro cere pe ea.Are piele si mai multe pe ea.Oricum fata de ce am avut cu M pachet si o gramada de dotari pe fostul e 39 sa ziceam ca are si asta cateva.Nu prea cunosc motorul asta, exista probleme grave intalnite la el?
Link to comment
Share on other sites

Nu am poze, ca nu am cumparat-o. Pai cam 5800 euro cere pe ea.Are piele si mai multe pe ea.Oricum fata de ce am avut cu M pachet si o gramada de dotari pe fostul e 39 sa ziceam ca are si asta cateva.Nu prea cunosc motorul asta, exista probleme grave intalnite la el?

 

Pretul e bun treaba e sa fie si masina buna daca a avut grija de ea etc, daca a fost intretinuta nai de sa te temi e motor de BMW duce :)) dar totusi iti recomand sa te duci cu ea la un tester .

Link to comment
Share on other sites

Eu intreb pentru ca am avut BMW e39 care mi-a facut foarte multe probleme si deaia nu prea mai stiu ce sa cred.Normal ca ma duc cu ea la mecanic inainte. Fostul cand l-am luat l-am verificat la reprezentanta si era in regula, problemele au aparut dupa si inca foarte multe, asa ca .... Nu am mers inca cu el, e asa cum se zice ca e foarte lenes 520d?
Link to comment
Share on other sites

uite ce scrie in ghidul cumparatorului de seria 5

 

"- 520d este modelul cel mai slab. Nu merita cumparat nici macar din punct de vedere al consumului deoarece 525d are acelasi consum.

Este dupa parere mea o varianta submotorizata, 136 cp nefiind suficienti pentru caroseria destul de grea de E39.

Datorita pretului de baza mai mic, in general 520d-urile vin destul de putin dotate. Este un motor mult mai putin silentios decat cel de pe 525d sau 530d."

 

parerea mea este sa iti cauti un 520i...eu unu sunt foarte multumit de el :D

Link to comment
Share on other sites

sincer 520d are putin cai pentru caroseria asta...vrei consum mic cauta un 320d ca e mai ok decat 520d.

520i imi consuma 11 in oras mers sportiv si 7-8 la drum lung.si parerea mea este ca fuge bine..

la un mers mai batraneste ... sau mers normal iti consuma si mai putin...dar pe mine ma mancanca mereu talpa :p

 

 

acum tu decizi ce vrei

Edited by Sp1d3r
Link to comment
Share on other sites

Eu nu aÂş lua motorul de 2 litri pe seria 5. Cred cĂŁ e prea slab...

E mai zgomotos, are vibraĂžii mai mari, are aproape acelaÂşi consum cĂŁ un motor de 2,5 litri Âşi performanĂže net inferioare acestuia.

 

520i imi consuma 11 in oras mers sportiv

 

Numai 11? Rili?

ªi dacã mergi normal cât ÎÞi ia În oraº? 8?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.